بازدید: 72

قاتل رستم بالای دار می‌رود

منبع : فرارو کد خبر: 1382459
در ابتدای جلسه رسیدگی نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و در ادامه اولیای ‌دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و جزئیات روز حادثه را تعریف کرد و ادامه داد: من قصدی برای کشتن نداشتم و چند چاقو پرت کردم تا بتوانم از خودم دفاع کنم.

بهمن ماه سه سال قبل،خبر درگیری دسته جمعی در شهرری خیابان دیلمان شمالی به کلانتری 131 شهرری اعلام شد.با حضور مأموران در محل مشخص شد در یک نزاع دسته جمعی، جوانی 22ساله به نام رستم مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و با وجود انجام اقدامات درمانی، به علت شدت اصابت ضربات چاقو به قسمت های حیاتی بدن فوت کرده است.

به گزارش شرق، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند. تمامی شهود در اظهارات خود عنوان کردند درگیری میان رستم و یکی دیگر از جوانان محل به نام کریم رخ داده است. وقتی تحقیقات از شاهدان ماجرا آغاز شد، چند نفر از دوستان مقتول گفتند: داخل پارک نشسته بودیم که رستم با موتور داخل پارک آمد. یکی از بچه ها به نام سیامک قصد داشت برای شام به منزل یکی از بستگانش برود که رستم گفت: «تو را می رسانم». رستم به همراه سیامک با موتور از پارک خارج شدند اما هنوز مدت زیادی از رفتن آنها نگذشته بود که ناگهان صدای درگیری و داد و فریاد از داخل کوچه شنیده شد. خودمان را به محل درگیری رساندیم که دیدیم رستم با یکی از بچه های خیابان دیلمان به نام کریم درگیر شده است. ناگهان درگیری بین آنها، به نزاع و درگیری دسته جمعی تبدیل شد و ما و دوستان کریم دعوا کردیم. در یک لحظه رستم به زمین افتاد و کریم نیز با پای پیاده شروع به فرار از محل درگیری کرد».

با شناسایی کریم به عنوان عامل جنایت، کارآگاهان به محل زندگی او و خانواده اش در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی در خیابان دیلمان شمالی مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند کریم از محل سکونتش متواری شده است؛ اما مأموران با همکاری خانواده کریم موفق به بازداشت او شدند.

کریم با اعتراف صریح به مشارکت در درگیری منجر به قتل رستم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «من به همراه تعدادی از دوستانم در خیابان دیلمان شمالی ایستاده بودیم که برای بار اول مقتول با موتورش از مقابل ما با سرعت بسیار زیادی عبور کرد به گونه ای که نحوه رانندگی اش باعث اعتراض ما و حتی چندخانمی شد که از محل عبور می کردند. پس از چند دقیقه مجددا مقتول با موتور و این بار به همراه یکی از دوستانش در حال عبور بود و باز هم به همان شیوه موتورسواری می کرد. مجددا به نحوه رانندگی اش اعتراض کردیم اما این بار رستم توقف کرد و پس از پیاده شدن از موتور به سمت من آمد. ابتدا درگیری میان ما دو نفر به صورت لفظی بود اما با زیادشدن تعداد بچه ها ناگهان درگیری شدت پیدا کرد. رستم چاقو داشت و با آن چند ضربه نیز به سمت من پرتاب کرد که باعث جراحت من از ناحیه سر شد».

متهم درخصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان عنوان کرد: «من چاقویی همراه خود نداشتم؛ چاقو دست رستم بود؛ من چاقو را از دستش گرفتم و چند ضربه به سمت او پرتاب کردم که پس از آن رستم روی زمین افتاد؛ زمان درگیری من مست بودم و در شرایط عادی نبودم. اما یادم می آید او بود که به من حمله کرد و ضرباتی زد و من در دفاع از خودم این کار را کردم».

بعد از پایان بازجویی ها از متهم و صدور کیفرخواست علیه وی و افرادی که در درگیری شرکت کرده بودند پرونده برای رسیدگی به شعبه 9 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و کریم پای میز محاکمه رفت.

در ابتدای جلسه رسیدگی نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و در ادامه اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و جزئیات روز حادثه را تعریف کرد و ادامه داد: من قصدی برای کشتن نداشتم و چند چاقو پرت کردم تا بتوانم از خودم دفاع کنم.

بعد از گفته های متهم ردیف اول و سایر متهمان و وکلای آنها هیئت قضات وارد شور شدند و متهم ردیف اول را به قصاص و متهمان دیگر را به حبس محکوم کردند؛ رأی صادره مورد اعتراض قرار گرفت و دیوان عالی کشور آن را مورد بررسی قرار داد اما این اعتراض قبول نشد و حکم قصاص مرد جوان مورد تأیید قرار گرفت. بنا بر این گزارش پرونده برای انجام مراحل قانونی اجرای حکم به دادسرای جنایی تهران فرستاده شده است.


قاتل رستم بالای دار می‌رود
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • قاتل رستم بالای دار می‌رود


  در ابتدای جلسه رسیدگی نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و در ادامه اولیای ‌دم در جایگاه قرار گرفتند و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و جزئیات روز حادثه را تعریف کرد و ادامه داد: من قصدی برای کشتن نداشتم و چند چاقو پرت کردم
 • ماجرای ۷ ساعت اشک ریختن قاتل بالای سر مقتول چیست؟


  مرد ورشکسته پس از قتل همسرش ۷ ساعت بالای سر جسدش نشست تا صبح شود.
 • شیوه جدید تولید الماس از جسد انسان/ ماجرای ۷ ساعت اشک ریختن قاتل بالای سر مقتول چیست؟


  مهم‌ترین حوادث امروز (بیست‌ و نهم دی ماه) را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.
 • خود‌ زنی با گرز رستم


  حمله بدون مطالعه هم سم مهلکی است که ندانیم داستان آرش در شاهنامه نیست بعد بگوییم به واسطه علاقه ام به شاهنامه اسم پسرم را آرش گذاشته ام...
 • چرا رستم نه!؟


  اگر شاهنامه متعلق به آمریکا یا کشورهای شرق آسیا بود الان رستم و سهراب بین‌المللی ترین شخصیت‌های سینمای دنیا بودند.
 • رباتی به نام رستم


  ربات غول پیکر با نام 'رستم' به عنوان بزرگترین و بلندترین ربات کشور با هدف معرفی چهره های اساطیری ایران در قزوین ساخته شد.
 • خودزنی با گرز رستم


  این که همه چاقو برداریم به جان کسی که به شاهنامه و حافظ و... نقدی وارد می کند چون دوست داشتن مرا دچار تزلزل کرده به بیراه رفتن است.
 • اعتقاد بالای 98 و عشق بالای 99 درصد؛ شناخت ما نسبت به حضرت فاطمه(س) لنگ می‌زند


  گروه جامعه ــ معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه براساس پژوهش‌های انجام شده بالای 98 درصد مردم ایران اعتقاد به ائمه(ع) دارند، گفت: اما میزان شناخت ما نسبت به حضرت زهرا(س) مناسب نیست.
 • از شهر رستم چه می‌دانيد؟ + تصاوير


  یکی از شهرستان‌های استان فارس با عنوان شهر رستم شناخته می‌شود.
 • رستم وزنه‌برداری چرا کچل کرد؟


 • رستم و سهراب اقتصاد


  بخشی از بیکاری فزاینده 4 سالی که گذشت حاصل رقابت بخش تولیدی کشور با شرکت‌های چندملیتی بود که در پسابرجام پای‌شان به ایران باز شد.
 • رستم و سهراب اقتصاد


  بخشی از بیکاری فزاینده 4 سالی که گذشت حاصل رقابت بخش تولیدی کشور با شرکت‌های چندملیتی بود که در پسابرجام پای‌شان به ایران باز شد.
 • هفت خوان رستم را گذر می کنیم!


  یک افغانستانی مقیم ایران در یادداشت زیر به روند اخذ و صدور گواهینامه اشاره کرده و معتقد است کارهای افغانستانی ها وقتی به ادارات ایران بر می خورد مثل گرفتن گواهینامه و دانشجو شدن، دست کمی از گذراندن هفت خوان رستم ندارد!
 • سفر به زاهدان، سرزمین جادویی زال و رستم


  شهری ناشناخته در شرق ایران که شاید کمتر کسی فکر سفر سیاحتی به این نقطه را در سر داشته باشد. زاهدان ما را به یاد شهری دور‌افتاده و فاقد هر‌گونه جذابیت گردشگری می‌اندازد، اما کمی تامل کنید، چرا که تماشای این شهر می‌تواند تمام تصورات قبلی شما را بر‌هم ب
 • کشف جدید در نقش رستم طی نیم قرن اخیر بی‌نظیر است


  کتیبه ای باستانی که به تازگی در آثار تاریخی نقش رستم کشف شده است، از منظر یک باستان شناس بین المللی مقیم کشور فرانسه، اتفاقی بی نظیر در نیم قرن اخیر است.

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور