بازدید: 44

بیانیه جامعه روحانیت مبارز درباره شرایط فعلی کشور

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1381651
پول‌نیوز - جامعه روحانیت مبارز در رابطه با شرایط جاری کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا (آل عمران-۱۰۳)

ملت شریف ایران

این ایام، روز‌های مهمی برای ایران و منطقه و جهان است. درک درست و کامل از وضعیت و تحولات جهانی و حوادث منطقه‌ای و آگاهی از موقعیت خود، ما را به اتخاذ تصمیمات صحیح، مؤثر و راهگشا هدایت خواهد کرد.

رئیس جمهور خودخواه و مستکبر آمریکا در تلاش است تا روند رو به نزول آمریکا را متوقف یا حداقل کند، لذا بی پروا، گستاخانه و خلاف همه رویه‌های خودساخته و به ظاهر موجه بین المللی به آشوب جهانی دامن زده است.

منطقه ما در حال پوست اندازی و برون رفت از شرایط سخت امنیتی و تاخت و تاز تروریست‌ها و جنگ افروزان مزدور است.

رژیم متجاوز و وحشی اسرائیل نه تنها از اهداف توسعه طلبانه خود بازمانده که در داخل مرز‌های شکننده خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند.

جبهه شرق و کشور‌های آسیایی شتابان اقتصاد‌های خود را بهبود و ارتقاء می‌بخشند و در تلاش برای رهائی از فشار‌ها و تحمیل‌های سیاسی و امنیتی آمریکا هستند.

حسب آنچه تحلیل گران راهبردی مسائل جهانی برای چند دهه آینده پیش بینی می‌کنند جابجائی قدرت اقتصادی، سیاسی و نظامی دنیا از غرب به خصوص آمریکا به سوی شرق است.

ایران اسلامی علیرغم همه توطئه ها، مشکلات و کاستی‌ها نه تنها از حرکت خود باز نایستاده بلکه با پیگیری اهداف آرمانی و رسالت‌های بزرگ انسانی و الهی خود، دستاورد‌های قابل توجه و اساسی بدست آورده است. احراز رتبه سیزدهم قدرت جهانی و هجدهم قدرت اقتصادی و رتبه‌های ممتاز در بخش‌های دیگر بر مبنای گزارش‌های نهاد‌ها و مؤسسات بین المللی گواه این واقعیت است.

مسائل ایران را نمی‌توان مستقل و مجرد از اتفاقات و حوادث پیرامونی و اقدامات جریان سلطه و استکبار ارزیابی کرد.

بدون تردید مقاومت و ایستادگی ملت ایران و عبور از تنگنا‌های اقتصادی موجود و حفظ اصول و ارزش‌ها و جایگاه رفیع تمدن ایران اسلامی و تقویت اقتدار ملی نه تنها ایران سرافراز و ملت قهرمان ما را از جایگاه ممتاز و ویژه‌ای برخوردار می‌کند که منطقه حساس و پرمنازعه غرب آسیا، شمال افریقا را به ساحل امن و نجات نزدیکتر خواهد ساخت و سیر نزولی قدرت استکباری امریکا را سرعت می‌بخشد.

سه مؤلفه اساسی در شرائط فعلی در اولویت قرار دارند:

اول: اقتصاد، رشد و تعادل و توزیع صحیح آن

دوم: اصلاح نظام اداری و جلوگیری از بروز فساد و مبارزه مؤثر با آن

سوم: ارتقاء و تصحیح فرهنگ عمومی ورفتار مدنی

آنچه مهم است ایجاد بستر مناسب و شرایط مساعد برای تحقق سه مؤلفه اصلی بالا است. این بستر و بزرگراه چیزی جز انسجام و وحدت ملی نیست؛ و البته همه به خوبی می‌دانیم وحدت جز در سایه ایمان و اراده و نیت صادق شکل نمی‌گیرد و آن نیست جز دژ مستحکم الهی و پناه بردن به ریسمان الهی " واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا "و خداوند متعال این دژ مستحکم را در جماعت قرار داده است، چنانچه امیر مؤمنان علی (ع) فرمود: "یدالله مع الجماعه" یعنی جماعتی که براساس ایمان، اخلاص و عمل صالح شکل بگیرد که همان نظام امت و امامت است. در نظام امت و امامت رهبری معظم انقلاب محور این وحدت و بیانات راهگشا و حکیمانه ایشان، هدایت بخش این پیوند الهی است.

اشارات و تأکید‌های پی در پی رهبری بر اصول پیش گفته و اصرار بر اجرائی شدن و تحقق یافتن منافع و مصالح ملی و پذیرش و مقبولیت عمومی آن‌ها نشان از بیداری و آگاهی وجدان عمومی و بالندگی و شکوفایی شجره طیبه امت و امامت دارد.

سخنان جامع روزر گذشته (۲۲/ ۵/ ۹۷) حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای در دیدار با اقشار مختلف مردم باید مبنای اصلاح رویکرد و تحولات بنیادین در تفکر مدیریتی دست اندرکاران و رفتار اجتماعی شهروندان قرار گیرد.

مسائلی از قبیل:

لزوم هوشیاری ملی و نبودن هیچ بن بستی در کشور - هدف از جنگ اقتصادی دشمنان ایجاد نارضایتی و نا امنی است-نگاه به توان و ظرفیت‌های داخلی – استفاده از راهکار‌های بومی و متکی به کارشناسان و صاحب نظران– همکاری جدی قوا و همه مجریان – شناخت صحیح تحولات منطقه و آگاهی از ضعف و ناتوانی دشمنان –جنگی در نخواهد گرفت و احتمال بروز آن ضعیف است- لزوم بیداری و پرهیز از ناامیدی – مبارزه با اژد‌های هفت سر فساد و البته پرهیز از بزرگ نمائی.

اما چند نکته برجسته در فرمایشات مقام معظم رهبری قرار دارد که باید مورد توجه بیشتر مدیران کشور قرار گیرد:

۱- اتخاذ تدابیر صحیح، زیرا بسیاری از مشکلات بخاطر بی تدبیری‌ها است.

۲- تحریم‌ها هرچند تأثیرگذارند، اما بیشتر مشکلات ریشه در تصمیمات و اقدامات داخلی دارند.

۳- همکاری جدی قوا و مجریان وعزم جدی و بستن کمر همت برای خدمت.

۴- پذیرش اشتباه و تبدیل آن به فرهنگ رشدیافته‌ی مدیریتی.

۵- ممنوعیت مذاکره با امریکا، زیرا مذاکره باید مبتنی بر فهم صحیح مسائل و روابط و مؤثر بودن آن باشد، اما با زیاده خواهی و تمامیت طلبی آمریکائی‌ها و تا زمان اقتدار لازم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، امکان چنین مذاکره‌ای وجود ندارد.

جامعه روحانیت مبارز با تقدیر و سپاس از روشنگری‌های رهبر معظم انقلاب و هدایت‌ها و تذکرات پیوسته ایشان، شکرگزار به درگاه الهی است از اینکه در جامعه‌ای سرشار از تعهد، مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری زندگی می‌کنیم. در فضای آزاد، پرسشگر و نقادانه تنفس می‌کنیم. روح سرزندگی، پویائی و شکوفائی در کلیه سطوح و پهنه سرزمین ایران اسلامی و در جمیع طبقات مردمی موج می‌زند. دست اندرکاران و متصدیان امور در تلاش مداوم برای انجام تعهدات و وظایف خویش و کاستن از بار مشکلات مردم هستند. احساس خودباوری، مقاومت و عزت ملی به گفتمان غالب تبدیل شده است و رویش سرمایه‌های جوان، مؤمن، انقلابی و با احساسات عمیق به اعتلاء و اقتدار ایران اسلامی انجامیده است. و، اما بنعمه ربک فحدث

در پایان تأکید می‌کنیم باید نگاه و افق دید خود را واقع بینانه و فراتر از حوادث کوچک و محدود به شرائط خاص زمانی و مکانی قرار دهیم. در این صورت مشکلات هرچند بزرگ، اما قابل رفع، خطر دشمنان غدار و مکار هرچند شدید، اما قابل دفع و مسیر هرچند سخت و پرسنگلاخ، اما قابل عبور خواهد بود.

بیانیه جامعه روحانیت مبارز درباره شرایط فعلی کشور
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

گزارش ها

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده