بازدید: 92

صادرات پتروشیمی ماهانه یک میلیارد دلار ارزآوری دارد / تحریم، صادرات پتروشیمی را کاهش نمی‌دهد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1381590
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با توجه به روابط خوب ایران با کشور‌های جهان، مشکل و نگرانی بابت صادرات پتروشیمی نداریم و میزان صادرات محصولات پتروشیمی با وجود تحریم‌ها کاهش نخواهد یافت.
آفتاب‌‌نیوز :
رضا نوروززاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می‌شود که ارز صادراتی پتروشیمی ماهانه حدود یک میلیارد دلار باشد که بخشی از آن برای خرید تجهیزات و کاتالیست‌ها و سایر نیازمندی‌های پتروشیمی‌ها اختصاص می‌یابد و بقیه برای تامین ارز مورد نیاز کشور عرضه می‌شود.

وی افزود: با توجه به روابط خوب ایران با کشور‌های جهان، مشکل و نگرانی بابت صادرات پتروشیمی نداریم و میزان صادرات محصولات پتروشیمی با وجود تحریم‌ها کاهش نخواهد یافت.

نوروززاده با بیان اینکه "بر اساس تجربه‌های گذشته، باید خود را برای رویارویی با تحریم‌ها آماده کنیم"، گفت: باید روابط خارجی ایران با سایر کشور‌ها گسترش یابد تا آمریکا نتواند علیه ایران اجماع جهانی ایجاد کند.

وی ادامه داد: همچنین باید از ظرفیت‌های منابع داخلی و انسانی خود به شکلی استفاده کنیم که آسیب‌ها به کمترین میزان برسد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه "در ایران توانمندی‌های زیادی وجود دارد و آمادگی کامل را داریم تا در مقابل فشار‌ها آسیبی نبینیم"، گفت: سال گذشته ۱۲ میلیارد دلار صادرات پتروشیمی داشتیم و با توجه به روابطی که با دنیا داریم، نگرانی از بابت صادرات امسال نداریم.
تسنیم

صادرات پتروشیمی ماهانه یک میلیارد دلار ارزآوری دارد / تحریم، صادرات پتروشیمی را کاهش نمی‌دهد
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها