آسیاتل

بازدید: 28

روبل روسیه در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر

منبع : انتخاب کد خبر: 1381267
با ادامه فشار به ارزهای نوظهور در بازارهای جهانی و تقویت روزافزون دلار، روبل روسیه به بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود رسید. در مبادلات امروز هر دلار به ۶۸.۶۶ روبل رسید که از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه است. روبل هم چنین ۰.۲۹ درصد ارزش خود در برابر یورو را از دست داد و هر یورو به ۷۷.۴۷ روبل رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با ادامه فشار به ارزهای نوظهور در بازارهای جهانی و تقویت روزافزون دلار، روبل روسیه به بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در مبادلات امروز هر دلار به ۶۸.۶۶ روبل رسید که از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه است. روبل هم چنین ۰.۲۹ درصد ارزش خود در برابر یورو را از دست داد و هر یورو به ۷۷.۴۷ روبل رسید.

از کاهش ارزش لیر روبل و نیز کاهش بهای نفت برنت به عنوان اصلی ترین دلایل کاهش ارزش لیر نام برده می شود. دورنمای نامطمئن اقتصادی روسیه به دلیل تحریم های احتمالی آمریکا بر ضد روسیه نیز به روند سقوط لیر دامن زده است.

روبل روسیه در هفته اخیر ۶.۹۲ درصد ارزش خود را از دست داده است که بزرگ ترین کاهش ارزش هفتگی آن از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون محسوب می شود. تاتیانا ادوکیموا- کارشناس اقتصادی بانک " نوردئا" گفت: اگر تحریم ها بخش های حساس کمتری را هدف قرار دهند، احتمالا بخشی از کاهش ارزش فعلی روبل جبران خواهد شد و به سمت ۶۵ روبل در هر دلار و ۷۵ روبل در هر یورو حرکت خواهد کرد.

بانک مرکزی روسیه برای تقویت ارزش روبل در برابر دلار اقدام به تقویت ذخایر طلای خود و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه داری برای کاهش آسیب پذیری از تحریم ها کرده است.

تحریم های احتمالی آمریکا بر ضد روسیه به دلیل مسمومیت جاسوس سابق روس در انگلیس اعمال خواهد شد و احتمالا شامل ممنوعیت صادرات کالاهای حساس، پرواز خطوط هوایی ملی روسیه به فرودگاه های آمریکایی و برخی محدودیت های بانکی خواهد شد.


 • روبل روسیه در پایین‌ترین سطح 2 سال اخیر


 • روبل روسیه در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر


  بانک مرکزی روسیه برای تقویت ارزش روبل در برابر دلار اقدام به تقویت ذخایر طلای خود و فروش اوراق قرضه وزارت خزانه داری برای کاهش آسیب پذیری از تحریم ها کرده است.
 • روبل روسیه در پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر


  با ادامه فشار به ارزهای نوظهور در بازارهای جهانی و تقویت روزافزون دلار، روبل روسیه به بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود رسید. در مبادلات امروز هر دلار به ۶۸.۶۶ روبل رسید که از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه است. روبل هم چنین ۰.۲۹ درصد ارزش خود در برابر یورو را
 • روبل روسیه به پایین‌ترین سطح خود رسید


  با نگرانی از تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا و قدرت گرفتن دلار، روبل روسیه به پایین‌ترین سطح خود از جون ۲۰۱۶ تا کنون سقوط کرد.
 • ارزش روبل به پایین ترین سطح رسید


  پس از اجرایی شدن تحریم‌های جدید آمریکا بر ضد روسیه، ارزش روبل به پایین‌ترین سطح ۲ سال اخیر رسید.
 • کاهش ارزش روبل با پایین آمدن درآمدهای نفتی روسیه


  در آخرین مبادلات بازار جهانی ارز ارزش روبل روسیه در برابر دلار بیش از ۴ درصد کاهش یافت.
 • ارزش روبل روسیه به‌بالاترین رقم یکسال‌ونیم اخیر رسید


  به گفته تحلیل گران اقتصادی، افزایش ارزش روبل در مقابل دلار آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان یکی از بهترین عملکردهای ارزی در جهان شناخته می شود.
 • روبل روسیه در ضعیف‌ترین سطح خود ازسال ۲۰۱۶ قرار گرفت


  در مبادلات امروز، ارزش روبل در برابر دلار با ۰.۴ درصد کاهش همراه شد تا هر دلار به ۶۸.۱۲ روبل برسد. سطحی که ازآوریل ۲۰۱۶ تاکنون بیسابقه به حساب می آید. در برابر یورو نیز روبل ۰.۲ درصد عقب نشست و به ۷۹.۵۴ روبل رسید.
 • دلار در پایین‌ترین سطح یک ماه اخیر


  یورو از تضعیف دلار نهایت استفاده را برد و خود را به ۱.۱۶۱۱ دلار رساند. این احتمال وجود دارد که با پایان دادن بانک مرکزی اروپا به سیاست‌های انبساطی خود، ارزش یورو در برابر دلار به سطوح جدیدی برسد. ین ژاپن با اندکی کاهش در مقایسه با روز قبل مواجه شد و
 • ین به پایین‌ترین سطح 6 ماه اخیر رسید


  در معاملات امروز بازارهای مالی آسیا، باز هم ین ژاپن در برابر دلار عقب نشست و دامنه کاهش آن به بورس توکیو نیز کشیده شد.
 • نرخ بیکاری سوئیس در پایین‌ترین سطح 10 سال اخیر


  متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ برابر با ۳.۲۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷۰ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کم‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
 • نرخ بیکاری سوئیس در پایین‌ترین سطح 10 سال اخیر


  نرخ بیکاری سوئیس با رسیدن به سطح ۲.۴ درصدی در ماه سپتامبر به پایین‌ترین سطح خود از ماه سپتامبر رسید.
 • افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر


  طی ماه‌های اخیر به دلیل تنش‌های تجاری دلار تقاضای زیادی از طرف سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده بود، چراکه معامله‌گران فکر می‌کردند دلار در برابر ارزهای نوظهور افزایشی خواهد بود. با این حال به نظر می‌رسد تشدید تنش‌های تجاری بر دید معامله‌گران اثر گذا
 • پایین‌ترین رقم صادرات نفت ایران در ۴ ماه اخیر


  در حالی که خریداران کلیدی نفت ایران همزمان با آغاز تحریم های آمریکا علیه این کشور، شروع به کاهش خرید نفت از تهران کرده اند، برآوردهای موسسه اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد که صادرات نفت ایران در ماه جولای به پایین ترین رقم در طی 4 ماه گذشته رسیده
 • قیمت طلا به پایین‌ترین سطح یک‌سال اخیر رسید


  روز چهارشنبه، پس از این‌که شب گذشته اظهارات رییس فدرال‌رزرو باعث تقویت دلار شد، قیمت طلا نزدیک به پایین‌ترین سطح ۱ سال اخیر خود، که دیشب ثبت کرده بود، باقی ماند. بسیاری از کارشناسان معتقدند وقت خوبی برای خرید طلاست.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا