بازدید: 66

رئیس دیوان محاسبات: 13 هزار میلیارد تومان به خزانه بازگشت

منبع : فرارو کد خبر: 1380978
استاندار ایلام نیز در این نشست با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی گفت: قانونمداری باید در اولویت اصلی مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد.

رئیس دیوان محاسبات گفت: با نظارت پیشگیرانه دیوان در بخش ریالی 13 هزار میلیارد تومان و بخش ارزی 4 میلیارد دلار شناسایی و وارد خزانه شده است.

به گزارش فارس، عادل آذر ظهر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: سال گذشته یک هزار پرونده تخلفات اداری که نتیجه نظارت های این دیوان بوده تشکیل شده است.

رئیس دیوان محاسبات گفت: نظارت پیشگیرانه بر عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی اولویت دیوان محاسبات بوده و در این راستا نیز تلاش شده است.

وی ادامه داد: بابت برگشت ریالی اقداماتی که دیوان محاسبات برای صیانت از بیت المال داشته به خزانه و حساب های خزانه ای دستگاه های دولتی در بخش دلاری بالغ بر چهار میلیارد دلار وجوه شناسایی شده است.

این مسؤول اضافه کرد: خوشبختانه چهار میلیارد دلار به خزانه برگشت خورده است که جای خرسندی دارد.

آذر تصریح کرد: در بخش ریالی نیز این مبلغ به 13 هزار میلیارد تومان می رسد که توسط دیوان محاسبات شناسایی و وارد خزانه دستگاه های دولتی شده است.

رئیس دیوان محاسبات گفت: در بخش وجوه ریالی شناسایی شده در مجموع دوسوم آن از طریق اقدامات پیشگیرانه و هشدار به دستگاه های اجرایی قبل از وقوع تخلف حاصل شده و پول وارد خزانه شده است.

استاندار ایلام نیز در این نشست با اشاره به اهمیت شفاف سازی و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی گفت: قانونمداری باید در اولویت اصلی مدیران دستگاه های اجرایی باشد.

قاسم سلیمانی دشتکی افزود: از مدیران می خواهم برابر مر قانون عمل کنند و آنجایی که نیاز است تصمیم خاصی اتخاذ کنند با دستگاه نظارتی مشورت کنند.

وی ادامه داد: مدیران باید با کمک دستگاه های نظارتی راهکار یافته و تبصره و ماده را در قوانین بیابند و قوانین را تفسیر مثبت کنند تا نتایج خوبی حاصل شود.

این مسؤول اضافه کرد: باید به دنبال قوانینی بود که مشکلات مردم را رفع کند نه اینکه گره سر راه مردم ببندیم.


رئیس دیوان محاسبات: 13 هزار میلیارد تومان به خزانه بازگشت
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها