بازدید: 50

در دیدار پوتین و روحانی چه گذشت؟

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1379638
روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حاشیه پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در زمینه مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین الملی گفتگو و تبادل نظر کردند.
به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه بر ضرورت و اهمیت بیش از پیش توسعه روابط و همکاری های تهران – مسکو در بخش های مختلف، تاکید کرد.

رئیس جمهور همکاری های مشترک ایران و روسیه در دریای خزر را به نفع دو ملت دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا خزر به عنوان دریای صلح و دوستی و عاملی برای تقویت مناسبات، همکاری ها و دوستی بیشتر کشورهای ساحلی تبدیل شود.

روحانی افزود: همکاری های دوجانبه و چند جانبه ایران و روسیه در مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی از جمله در زمینه امنیت منطقه ای و مبارزه با تروریسم داعش در سوریه آثار مثبتی در منطقه به دنبال داشته و باید این همکاری ها تا ریشه کنی کامل تروریسم ادامه پیدا کند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه نیز در این دیدار با اشاره به روابط روبه گسترش دو کشور در زمینه های گوناگون تاکید کرد: مسکو آماده توسعه هرچه بیشتر روابط و مناسبات با تهران در زمینه های مورد علاقه طرفین و در راستای منافع مشترک است.

رئیس جمهور روسیه برجام را توافقی بین المللی و مهم دانست و با اشاره به ضرورت تلاش در راستای حفظ و استحکام برجام از سوی همه طرف ها پس از خروج یکجانبه آمریکا از آن، بر ادامه رایزنی ها و همکاری مسوولان دو کشور درباره حل و فصل مسائل  و موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

 


در دیدار پوتین و روحانی چه گذشت؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
 • در دیدار روحانی و پوتین چه گذشت؟


   رؤسای جمهور ایران و روسیه روابط و همکاری‌های دو کشور در عرصه های گوناگون دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را دوستانه، مثبت و روبه گسترش دانستند و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه و تعمیق مناسبات تهران - مسکو تاکید کردند.
 • در دیدار پوتین و روحانی چه گذشت؟


  روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حاشیه پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در زمینه مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین الملی گفتگو و تبادل نظر کردند.
 • در دیدار پوتین و روحانی چه گذشت؟


  روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، مناسبات و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تهران – مسکو را مثبت و رو به گسترش ارزیابی و بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و رایزنی‌ها در بخش‌های مختلف تأکید کردند.
 • دیدار در سوچی؛ در جلسه محرمانه پوتین و روحانی چه گذشت؟


  رئیس جمهوری روسیه در دیدار با "حسن روحانی" در حاشیه نشست سه‌جانبه سران در سوچی، وقوع حمله تروریستی در ایران را به رئیس جمهوری و ملت ایران تسلیت گفت.
 • در دیدار روحانی و پوتین در حاشیه اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر چه گذشت؟


  حجت‌الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه بر ضرورت و اهمیت بیش از پیش توسعه روابط و همکاری‌های تهران – مسکو در بخش های مختلف، تاکید کرد.رئیس جمهور همکاری‌های مشترک ایران و روسیه در دریای خزر را به نفع دو ملت
 • در دیدار ترزا می و پوتین چه گذشت؟+عکس


  نخست وزیر انگلیس امروز (جمعه) از ولادیمیر پوتین خواست دست از اقدامات بی‌ثبات سازی که انگلیس و هم‌پیمانانش را تهدید می‌کنند، بردارد.
 • در دیدار پوتین و ترامپ چه گذشت؟


  رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه اجلاس جی ۲۰ با یکدیگر دیدار و بر ادامه گفتگوهای بین دو کشور تاکید کردند.
 • در دیدار پوتین و ترامپ چه گذشت؟


  رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه اجلاس جی ۲۰ با یکدیگر دیدار و بر ادامه گفتگوهای بین دو کشور تاکید کردند.
 • در دیدار پوتین و ترامپ چه گذشت؟


 • در دیدار پوتین با ترامپ چه گذشت؟


  رئیس جمهور روسیه پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: درباره موضوعات مختلفی از جمله اوکراین، سوریه و مسائل دو جانبه رایزنی کردیم.
 • در جلسه محرمانه پوتین و روحانی چه گذشت؟


  پوتین در آغاز دیدار خود با روحانی در حاشیه نشست سران سه‌جانبه درباره سوریه در سوچی گفت: در آغاز دیدارمان می خواهم تسلیت و ابراز همدردی خود را در رابطه با حمله تروریستی صورت گرفته در ایران ابراز کنم. من با ملت ایران، خانواده‌های قربانیان و همه کسانی ک
 • (تصاویر) در دیدار بولتون و پوتین چه گذشت؟


  رئیس جمهوری روسیه در ادامه به دیدار خود با همتای آمریکایی در هلسینکی فنلاند هم اشاره کرد و گفـت: ما ملاقات با دونالد ترامپ را سودمند و تا حدودی سخت می دانیم اما در مجموع نگاه سازنده به آن داریم.
 • در دیدار یک و نیم ساعت ظریف با پوتین چه گذشت؟


  سفیر ایران در مسکو گفت ملاقات ظریف و پوتین حدود یک ساعت و نیم طول کشید و ملاقات بسیار دوستانه بود و روابط دوجانبه به صورت جزیی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و هم در زمینه مسائل منطقه وضعیت فعلی و بحثهای تامین صلح و ثبات در خاورمیانه و سوریه به صورت مفصل
 • در دیدار ماکرون با «ولادیمیر پوتین» چه گذشت؟


  «امانوئل ماکرون» در حاشیه اجلاس «جی ۲۰» در شهر هامبورگ آلمان به «ولادیمیر پوتین» گفت که «فرانسه و روسیه می توانند به سمت مرحله جدیدی در روابط دوجانبه خود حرکت کنند».
 • در دیدار عراقچی با نماینده ویژه پوتین چه گذشت؟


  معاون سیاسی وزیر امور خارجه بامعاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کرد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها