آسیاتل

بازدید: 20

جوانان نخبه خارج از کشور از طرح سربازی جایگزین بهره مند می‌شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1378977
ستاری گفت:جوانان نخبه خارج از کشور می توانند پس از حضور در ایران از طرح سربازی جایگزین استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست خبری تسهیلات سربازی افراد فعال در شرکت های دانش بنیان که در معاونت علمی و فناوری درحال برگزاری است؛ با اشاره به اینکه پایه اقتصاد دانش بنیان قدرت نیروی انسانی است گفت: اهمیتی که به نیروی انسانی می دهیم و استفاده از آن برای ایجاد ارزش افزوده اهمیت بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه همکاری معاونت با ستاد کل نیروی مسلح سابقه طولانی دارد گفت: این طرح پس از بنیاد ملی نخبگان به شرکت های دانش بنیان رسید؛ سالیانه هزاران نخبه از سیستم جایگزین سربازی استفاده می کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره فعالیت شرکت های دانش بنیان گفت: با تایید مقام معظم رهبری فعالیت های جدیدی وارد حوزه سربازی شد و آیین نامه هایی در جهت استفاده بهینه از نیروی انسانی تدوین شد.

سربازی جایگزین، راهی برای تحول اقتصاد دانش بنیان

ستاری با بیان اینکه قانون شرکت های دانش بنیان ۶ پایه اساسی دارد اظهار کرد: سربازی یکی از پایه های مهم این حوزه است و به کمک جوانان می توان اقتصاد را متحول کرد و با امکانات جدید اقتصاد دانش بنیان متحول می شود.

ستاری درباره بهره مندی جوانان نخبه خارج از کشور از طرح سربازی جایگزین بنیاد نخبگان  گفت: این طرح برای کمک به جوانان بوده و البته موضوع مهم این است که جوانانی که می خواهند از این طرح استفاده کنند باید حتما در داخل کشور حضور داشته باشند.

چه کسانی می توانند از طرح سربازی جایگزین استفاده کنند؟

وی با بیان اینکه تسهیلات به شرکت ها و استارت آپ ها تعلق می گیرد اظهار کرد: این موضوع به استارت آپ ها و دانش بنیان ها مربوط است و تمام شرکت های خلاق می توانند از آن استفاده کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با این اقدامات بتوانیم یادآوری کرد: امیدوار هستیم که بتوانیم سربلند شویم و بدون مشکل تسهیلات را در اختیار افرادی قرار دهیم که مستحقق آن هستند و نشان دهیم که این تسهیلات چه قدر به شکوفایی دانشگاه ها کمک می کند .

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند