آسیاتل

بازدید: 18

طرح تحول نظام سلامت، برند ایران در دنیا/ شکست فشارهای روانی علیه ایران با دیپلماسی سلامت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1378974
سفیر ایران در ویتنام و آکرودیته کامبوج، گفت: طرح تحول نظام سلامت از جمله مواردی است که به عنوان برند ایران در بسیاری از کشورها به ویژه شرق آسیا و ویتنام، مطرح است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  صالح ادیبی سفیر ایران در ویتنام و آکرودیته کامبوج گفت: طرح تحول نظام سلامت از جمله مواردی است که به عنوان برند ایران در بسیاری از کشورها به ویژه شرق آسیا و ویتنام، مطرح است و توانسته موفقیت های بالایی در نظام سلامت ایران داشته باشد.

ادیبی اظهار داشت: بازخورد طرح تحول سلامت در دیگر کشورهای دنیا نیز مطرح است و از ما می پرسند که چگونه توانسته اید در این طرح به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید، بر همین اساس، اجرای این طرح، یکی از نکات مثبت کشور و قابل معرفی به سایر کشورهای دنیا است.

جایگاه ویژه پزشکان ایرانی در دنیا

وی با اشاره به جایگاه پزشکان ایرانی در بین مردم سایر کشورهای دنیا، تصریح کرد: مسئولان علمی کشور و افرادی که با تاریخ آشنا بوده و یا با سابقه پزشکی ایران و از جمله ابن سینا، دانشگاه جندی شاپور اهواز و ربع رشیدی ایران آشنایی دارند، می توانند در قالب دیپلماسی سلامت و با سفر به کشورهای مختلف، فشار روانی ایجاد شده برای انسداد ایران را بشکنند.

سفیر ایران در ویتنام و آکرودیته کامبوج، خاطرنشان کرد: پزشکان ایرانی در دنیا مطرح هستند و وزیر بهداشت که شان و جایگاه ویژه در حوزه پزشکی دارد می تواند نقش مهمی در معرفی نظام سلامت ایران به دنیا داشته باشد، چون بسیاری از کشورها از وزیر بهداشت دعوت می کنند که برای بیان اقدامات و موفقیت های نظام سلامت، به آن کشورها سفر کند.

سفير اكروديته، سفيری  است كه علاوه بر نمايندگی سياسی دولت متبوع خود در كشوری كه مقيم است در كشور مجاور آن نيز به عنوان سفير اكروديته فعاليت می كند و از نظر حقوق كنسولی مانند سفير مقيم محسوب می شود.

انتهای پیام/


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند