بازدید: 46

وزیر بهداشت: توزیع دارو و تجهیزات پزشکی با ارز دولتی

منبع : عصر ایران کد خبر: 1370770
مردم می توانند در صورت مشاهده تخلفات، با سامانه 190 تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امشب رئیس جمهوری خبر خوب را به مردم می دهد و مصمم است کالاهای اساسی به خصوص دارو و تجهیزات پزشکی با نرخ دولتی در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، حسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع خبرنگاران در وزارت بهداشت افزود: تمهیداتی اتخاذ شده تا مردم نگران نباشند و به زحمت نیفتند، البته نمی توان تضمین کرد که برای تولیدکنندگان در بخش دولتی و خصوصی تخلفی صورت نگیرد.

وی اظهار داشت: مردم می توانند در صورت مشاهده تخلفات، با سامانه 190 تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.

هاشمی ادامه داد: در بخش ارائه تسهیلات به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی، مکانیسمی طراحی شده که خطاها را کاهش می دهد، در دوره ای رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری گفته اند که برای یکسری اقلام ارز 4200 تومانی در نظر گیرد که یکی، دو ماه اول ممکن بود تصمیمات ناصحیح در ثبت سفارشهای اقلام توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام شود، ولی در حال حاضر مسئولیت این قضیه برای کالاهای سلامت بر عهده وزارت بهداشت شده و پاسخگو هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: ارز دولتی به مواد اولیه و داروی بیماران شامل پنج هزار قلم دارو تعلق می گیرد و در حوزه تجهیزات پزشکی نیز که شامل 22 هزار قلم است، ارز دولتی تخصیص می یابد.

هاشمی گفت: کار ما سخت است و باید تلاش کنیم چندین هزار قلم دارو را برای بیماران فراهم کنیم و در این زمینه فهرست نهایی داروها فردا تحویل وزارت صنعت ، معدن و تجارت می شود.

وی، درباره خدمات توریست درمانی، گفت: توریست درمانی یک فرصت خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان دارو و تجهیزات است، زیرا ظرفیت خالی در صنعت دارو و تجهیزات برای صادرات داریم و در زمینه ارائه خدمات هم ظرفیت های زیادی در کشور وجود دارد. این مسئله بستگی به این دارد که شرکت ها و مراکز مربوطه چه اقداماتی انجام دهند.

هاشمی در پاسخ به این سوال که چه خاطره خوشی از خبرنگاران دارید، افزود: تاکنون در مقابل خبرنگاران کم نیاورده ام و این طور نبوده که نتوانم در برابر سوالی پاسخ ندهم و البته موضوعاتی که از سوی خبرنگاران مطرح می شود، همه خاطره بوده و ممکن است برخی از آنها برای مسئولان شیرین نباشند و غافلگیر شوند.


وزیر بهداشت: توزیع دارو و تجهیزات پزشکی با ارز دولتی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها