بازدید: 20

آخرین خبرها از عملیات بازسازی مناطق زلزله زده

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1366748
مسئولان اجرای عملیات بازسازی مناطق زلزله زده در کرمانشاه و کرمان: آسیب ندیدن منازل نوسازی شده در زلزله اخیر، نشان داد که توجه به موضوع مقاوم سازی در حفظ جان و مال مردم اهمیت بالایی دارد.

آخرین خبرها از عملیات بازسازی مناطق زلزله زدهبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، بازوند، استاندار کرمانشاه در برنامه تیتر امشب چهارشنبه شب که به پیگیری روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و کرمان اختصاص داشت، با اشاره به زلزله 5 و 9 دهم ریشتری هفته گذشته در این استان، تصریح کرد: خوشبختانه به واحدهای جدید آسیبی نرسید و تلفات جانی نداشتیم، اما حدود 280 نفر مجروح شدند و 101 خانه نیز آسیب دید که اگرچه بصورت کامل تخریب نشده اند، اما دیگر امنیت کافی ندارند و باید بازسازی شوند.
بازوند افزود: حدود 800 خانه نیز نیاز به ترمیم دارد و باید با ادامه هماهنگی ها با بنیاد مسکن کار بازسازی آنها را تا پیش از فصل سرما به پایان برسانیم.

بازوند همچنین درباره مشکلات دامداران منطقه، اظهار داشت: با وجود اختصاص اعتبار مورد نیاز برای این امر، متاسفانه بانک ها همچنان دو ضامن را برای هر وام طلب می کنند.
استاندار کرمانشاه افزود: با مذاکراتی که انجام شده، درخواست کرده ایم که با تغییر دستورالعمل، این تضمین بصورت سفته های زنجیره ای لحاظ شود.
مهدیان، معاون بنیاد مسکن نیز اعلام کرد تا پیش از زمستان همه واحدهای شهری و روستایی تحویل داده خواهد شد.
معاون بنیاد مسکن با بیان اینکه خوشبختانه منازل تازه ساز در زلزله اخیر آسیب ندیدند، به آسیب دیدن شماری از خانه های قدیمی اشاره کرد و گفت: در روستاها کارشناسی های حدود 120 واحد تقریبا تمام شده و مردم می توانند تخریب و آواربرداری را آغاز کنند.

مهدیان افزود: به مردم نیز اعلام شده که اگر قصد بازسازی و نوسازی منازلشان را دارد، به آنها نیز کمک می کنیم و ان شالله تا پیش از فرا رسیدن زمستان ساخت حدود 200 واحد مسکونی به پایان می رسد.

در ادامه این برنامه، سعیدی، مدیرکل مدیریت بحران کرمان نیز از آسیب ندیدن منازل تازه ساز خبر داد و گفت: متاسفانه منازلی در زلزله اخیر آسیب دیدند که در سال 60 بازسازی شده بودند و این نشان می دهد که بحث مقاوم سازی باید جدی تر گرفته شود.

سعیدی با انتقاد از عملکرد بانک ها اظهار داشت: متاسفانه نظام بانکی همچنان مقررات قبلی خود را اجرا می کند و تسهیلات در نظر گرفته شده، بطور کامل در نظر گرفته نمی شود.
مدیرکل مدیریت بحران کرمان ادامه داد: امیدواریم که بانک ها ضمانتنامه زنجیره ای را بپذیرند تا عملیات نوسازی و بازسازی منازل آسیب دیده هرچه زودتر آغاز شود.


آخرین خبرها از عملیات بازسازی مناطق زلزله زده
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها