بازدید: 23

انتقاد نماینده ایران در اوپک از سیاست‌ تحریمی آمریکا

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1358173
نماینده ایران در هئیت عامل اوپک : قیمت‌‌های بالای نفت که در پی سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه بنیانگذاران اوپک پدید آمده است سبب کند شدن روند رشد اقتصادی جهان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، حسین کاظم پور اردبیلی در گفت وگو با خبرگزاری رویترز گفت: افزایش قیمت نفت ناشی از سیاست های تحریمی آمریکا به رشد اقتصادی چین، اروپا و دیگر مصرف کنندگان آسیب می رساند؛ این اقدام بسیار شبیه به تصمیم های اخیر ترامپ در حوزه تجاری است.
وی افزود: مجموع افزایش تولید نفت کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پس از فشارهای ترامپ، تنها ۱۷۰ هزار بشکه در روز بوده است و در سال ۲۰۱۹ هم بیش از این افزایش نمی یابد؛ همچنین این شرایط رشد اقتصادی جهان را نیز کند می کند.
براساس گزارش رویترز، در حالی که ترامپ اوپک را به افزایش قیمت نفت متهم می کند، ایران، سومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک، تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا را عامل افزایش قیمت های این کالای راهبردی می داند.
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک تصریح کرد: افزایش قیمت نفت ناشی از سیاست های ترامپ سبب بالا رفتن افزایش هزینه قبض های مصرف انرژی در اروپا، ژاپن، چین و هند شده و این شرایط مانند تعرفه های تجاری اعمال شده از سوی واشینگتن بر روند رشد اقتصادی این کشورها تاثیر منفی گذاشته است.
کاظم پور اردبیلیبا بیان اینکه ترامپ اکنون از مقدار افزایش تولید نفت مایوس شده و به توان عربستان و روسیه برای افزایش تولید شک کرده است گفت: عربستان سعودی این روزها از ذخیره سازی های خود نفت وارد بازار می کند و این ارقام حاصل از افزایش تولید این کشور نیست.
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک بااشاره به این موضوع که روسیه قادر نیست بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز تولید خود را افزایش دهدتاکید کرد: همه آنها صحبت از بشکه های اندکی می کنند و رشد اقتصاد جهانی سال آینده میلادی کند می شود و همه شاخص های اقتصادی نزول می کند.
وی افزود: اختلاف مجموع تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در ماه ژوئن نسبت به ماه مه امسال، تنها ۱۷۰ هزار بشکه بوده است واین رقم آقای ترامپ را متعجب کرده است!
گفتنی است آژانس بین المللی انرژی روز پنجشنبه، ۲۱ تیرماه در تازه ترین گزارش چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود، مقدار افزایش تولید اوپک و غیر اوپک را در ماه ژوئن نسبت به ماه مه روزانه ۲۳۰ هزار بشکه اعلام کرد.

انتقاد نماینده ایران در اوپک از سیاست‌ تحریمی آمریکا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها