بازدید: 15

اعطای مشوق به صنوف تولیدی برای استقرار در شهرکهای صنعتی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1356487
مشکلات صنعت کیف وکفش چرم با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران وروسای تشکل های تخصصی این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

اعطای مشوق به صنوف تولیدی برای استقرار در شهرکهای صنعتیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛​­­ صادق نجفی در نشست مشترک با روسای تشکل های تخصصی و اتحادیه کفش تهران با اشاره به اعطای مشوق به صنوف تولیدی جهت استقراردر شهرکهای صنعتی گفت: مشوق های مناسبی به صنعتگران حوزه کیف و کفش و مصنوعات چرمی جهت استقرار در شهرکهای صنعتی اعطا می شود.

در نشست مشترک معاون وزیرصنعت، ­معدن و تجارت با نمایندگانی از اتحادیه های کفش تهران، مشکلات و موانع پیش روی تولید این صنعت مورد بررسی قرار گرفت و تصمیات و راهکارهای لازم جهت بهبود وضعیت تولید این صنعت اتخاذ شد.

تسهیل در ورود مواد اولیه ضروری صنعت کیف وکفش چرم، افزایش قیمت تمام شده تولید، فقدان بازارهای صادراتی متنوع، تسریع در استقرار واحدهای صنفی تولیدی در شهرکهای صنعتی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.­

صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در این جلسه،­ هماهنگی با گمرک جهت تسهیل ورود مواد اولیه ضروری به کشور را در اولویت سازمان عنوان کرد و از اعطای مشوق ها در واگذاری اراضی صنعتی به صنعتگران جهت استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی خبرداد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین توسعه بازار صادراتی در صنعت کفش را در بهبود وضعیت تولید این صنعت موثر برشمرد و خواستار مدیریت صادرات محصولات آن شد.

نجفی به اتحادیه صنعت کیف وکفش چرم پیشنهاد داد طرحی جهت صادرات کفش به کشورهای روسیه ،اکراین ، بلاروس و... تهیه و مزیت های حضور در این بازارها را مورد بررسی قرار دهند.

وی­ گفت:­ امسال 1300 میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره 6 قانون بودجه سال 97 جهت مشوق های صادراتی برای خوشه های صنعتی، واحدهای دانش بنیان، استارتاپ ها و... در نظر گرفته شده است که با همکاری سازمان توسعه تجارت می توان برای صنعت کفش نیز در صورت ارائه طرح جامع مدیریت صادرات و برنامه ریزی برای بازارهای هدف، اعتباراتی در نظر گرفت.


اعطای مشوق به صنوف تولیدی برای استقرار در شهرکهای صنعتی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها