بازدید: 35

ترامپ: آماده‌ام علیه 500 میلیارد دلار از کالا‌های چینی تعرفه اعمال کنم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1353782
درحالیکه حجم صادرات چین به آمریکا سالانه حدود ۵۰۶ میلیارد دلار است، رئیس جمهور آمریکا می‌گوید آمادگی دارد روی ۵۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی از چین تعرفه اعمال کند. ترامپ تاکنون دوبار علیه حدود ۵۰ میلیارد دلار از کالا‌های چینی تعرفه‌های ۱۰ درصدی و ۲۵ درصدی اعمال کرده است که البته با اقدام متقابل دولت چین علیه کالا‌های آمریکایی مواجه شده است.

درحالیکه حجم صادرات چین به آمریکا سالانه حدود ۵۰۶ میلیارد دلار است، رئیس جمهور آمریکا می گوید آمادگی دارد روی ۵۰۰ میلیارد دلار از کالا های وارداتی از چین تعرفه اعمال کند.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی با اشاره به تنش تجاری میان پکن و واشنگتن تاکید کرد که آماده هستم تا علیه ۵۰۰ میلیارد دلار از کالا های وارداتی از چین تعرفه اعمال کنم.
ترامپ تاکنون دوبار علیه حدود ۵۰ میلیارد دلار از کالا های چینی تعرفه های ۱۰ درصدی و ۲۵ درصدی اعمال کرده است که البته با اقدام متقابل دولت چین علیه کالا های آمریکایی مواجه شده است.

ترامپ اضافه کرد؛ من این کار را (اعمال تعرفه) برای سیاسی کاری نمی کنم بلکه این کار را می کنم تا بهترین کار را برای کشورم کرده باشم.

بنابر آمار های رسانه ای، آمریکا سالانه حدود ۵۰۶ میلیارد دلار کالا و خدمات از چین وارد می کند در حالیکه حجم صادرات این کشور به پکن حدود ۲۰۰ میلیارد دلار است. کسری تراز تجاری میان پکن و واشنگتن در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

ترامپ در ادامه مصاحبه برای خارج شدن از زیر بار فشار انتقادات که بعد از دیدار با رئیس جمهور روسیه علیه وی مطرح شده است گفت که «همه دیدارش با پوتین نیز مسالمت آمیز نبوده است».

وی مدعی شد که اگر روابط میان مسکو و واشنگتن بهبود نیابد من بدترین دشمنی خواهم بود که پوتین تا کنون داشته است.

رسانه ها و محافل سیاسی آمریکا ترامپ را به وادادگی در مقابل پوتین در دیدار آن ها در هلسینکی متهم کرده اند. ترامپ در نشست خبری با پوتین در پاسخ به سوالی عملکرد نهاد ها و سازمان های اطلاعاتی آمریکا را در زمینه موضوع مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ زیر سوال برد و گفت که آن ها مدرک مشخصی در این زمینه ندارند.

این اظهارات وی با واکنش تند از هر دو حزب آمریکا مواجه شده است.


ترامپ: آماده‌ام علیه 500 میلیارد دلار از کالا‌های چینی تعرفه اعمال کنم
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها