بازدید: 73

چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟

منبع : برترین ها کد خبر: 1338292
آیا عصرها بیش از حد احساس خستگی می کنید؟ یا به زور چشم ها را باز نگه می دارید؟ حتی قهوه و نوشیدنی های انرژی زا نه تنها دیگر تاثیری در پر انرژی کردن شما ندارند بلکه کسل تر هم می شوید. از نظر علمی ثابت شده است کسانی که کافئین و نوشیدنی انرژی زا مصرف می کنند نسبت به دیگران کسل تر هستند و تمرکزشان را از دست می دهند. در ادامه با روش های تقویت سطح انرژی در طول روز آشنا شوید.

وب سایت بدونیم: آیا عصرها بیش از حد احساس خستگی می کنید؟ یا به زور چشم ها را باز نگه می دارید؟ حتی قهوه و نوشیدنی های انرژی زا نه تنها دیگر تاثیری در پر انرژی کردن شما ندارند بلکه کسل تر هم می شوید. از نظر علمی ثابت شده است کسانی که کافئین و نوشیدنی انرژی زا مصرف می کنند نسبت به دیگران کسل تر هستند و تمرکزشان را از دست می دهند. در ادامه با روش های تقویت سطح انرژی در طول روز آشنا شوید.

کمی موزیک گوش دهید

با گوش دادن به موسیقی احساس انرژی و سرزندگی بیشتری می کنید. آهنگ مورد علاقه خود را با صدای بلند گوش دهید تا از کسالت وسط روز خلاص شوید. به علاوه خواندن و زمزمه کردن متن آهنگ روحیه شما را بهتر می کند و انگیزه بیشتری برای کار کردن می دهد.

عصرانه بخورید

بدن به عصرانه نیاز دارد. پس باید میان وعده هایی بخورید که سطح انرژی را بالا می برند. مثل:

چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟

کربوهیدارت های پیچیده: فیبر بالایی دارند و از پایین آمدن سطح قند خون جلوگیری می کنند.

بلغور جو دوسر، ماست یونانی، میوه

شکلات تلخ به جای شکلات شیری: شکلات تلخ شکر کمتر و کافئین بیشتری دارد و سطح اندورفین را بالا می برد.

میان وعده های شیرین نخورید: به عنوان مثال شیرینی و شکلات سطح قند خون را به سرعت بالا می برد و به سرعت هم افت می کند. به همین دلیل باعث می شود بیشتر از قبل احساس خستگی کنید.

غذاهای پرچرب نخورید: غذاهای پرچرب شما را خسته تر و خواب آلودتر می کنند زیرا زمان زیادی برای هضم شدن می برند.

آب لیمو بخورید

آب لیمو بدون کافئین سطح انرژی را بالا می برد. تنها بوی لیمو استرس را کاهش می دهد و روحیه را بهتر می کند. بدن ما از ملکول ها و اتم های غذا انرژ می گیرد. لیمو وارد سیستم گوارشی می شود و ساعت ها انرژی را بالا نگه می دارد.

صورت را با آب سرد بشوئید

با شستن صورت با آب سرد استرس های روزانه را از ذهن تان دور می ریزید و بهتر می توانید تمرکز کنید. تحقیقات نشان داده است که آب سرد و با فعال سازی اجزای سیستم رتیکولر (بافت شبکه ای) خستگی را کاهش می دهد.

تمرین های کششی و تنفس

چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟

در محیط کار به دلیل ساعت ها نشستن پشت میز کار عضلات گرفته می شوند. بی حرکت بودن از انجام فعالیت های جسمی خسته کننده تر است. وقتی را برای تمرین های کششی و تنفسی کنار بگذارید. تمرین های کششی روی صندلی برای کاهش فشار عضلات و از بین بردن سموم بافت ها کافی است.

در جمع باشید و بخندید

چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟

چند دقیقه از کار فاصله بگیرید و دور هم جمع شوید. این کار بهترین راه برای رفرش شدن و انرژی گرفتن در محل کار است. حتی خندیدن روحیه تان را تقویت می کند. هنگام خندیدن عضلات صورت و برخی عضلات بدن کشیده می شوند، فشار خون و ضربان قلب بالا می رود در نتیجه تنفس سریع تر و اکسیژن بیشتری وارد بافت های بدن می شود. پس به جای این که ساعات استراحت را پشت میز بنشینید همراه با همکارانتان قهوه بخورید هم انرژی و روحیه بیشتری می گیرید و هم روابط بهتری با آن ها برقرار می کنید.

پیاده روی کنید

تحقیقات نشان داده است که ۱۰ دقیقه پیاده روی یا بالا رفتن از پله ها بیشتر از ۵۰ میلیگرم کافئین سطح انرژی را بالا می برد.

بخور نعناع

رایحه درمانی یک روش درمانی ثابت شده برای افزایش سطح انرژی است. استفاده از روغن نعناع یا استشمام گیاه نعناع انرژی را بیشتر و خستگی را کاهش می دهد

کمی آفتاب بگیرید

نور خورشید به بدن سیگنال بیدار شدن می فرستد. اگر در محل کارتان احساس خستگی و کسالت می کنید چند لحظه بیرون بروید و آفتاب بگیرید. کسانی که بیشتر در معرض نور طبیعی هستند در تست های تمرکز موفق ترند.

نیمه چرت بزنید

چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟

با یک چرت ۱۰ دقیقه ای ساعت ۲ بقیه روز انرژی خواهید داشت.


چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • چگونه سطح انرژی خود را بالا ببریم؟


  آیا عصرها بیش از حد احساس خستگی می کنید؟ یا به زور چشم ها را باز نگه می دارید؟ حتی قهوه و نوشیدنی های انرژی زا نه تنها دیگر تاثیری در پر انرژی کردن شما ندارند بلکه کسل تر هم می شوید. از نظر علمی ثابت شده است کسانی که کافئین و نوشیدنی انرژی زا مصرف می
 • چگونه هوش بچه را بالا ببریم؟


  انجام بازی های ویدئویی نقش موثری در بهبود نمرات تحصیلی دانش آموزان دارد.
 • چگونه وزن کودک خود را بالا ببریم؟


  دو هفته است از شیر گرفتمش شبها خیلی بهانه و گریه می کند. چکارش کنم. چه غذاهای باعث وزنگیری بهتر می شود؟
 • چگونه عزت نفس کودک را بالا ببریم؟


  عزت نفس سالم‌تر درگرو آن است که فرد چه احساسی در مورد خودش دارد و در مقابل ناکامی‌ها و شکست‌ها چه احساس و ارزیابی عاطفی نسبت به خودش خواهد داشت به الگوهای فکری وابسته است.
 • چگونه هوش نوزاد را بالا ببریم؟


  برای باهوشی و اینکه قدرت بدنی پسر 10 ماهه ام بیشتر بشود چه تغذیه ای باید دنبال شود؟
 • چگونه هوش جنین را بالا ببریم؟


  اگر چربی خون ندارید هفته ای 5 عدد تخم مرغ بخورید.
 • چگونه هوش جنین را بالا ببریم؟


  نوزادان مادرانی که در دوران بارداری ورزش می‌ کنند و در این دوران تحرک لازم را دارند در مقایسه با مادرانی که تحرک ندارند، باهوش‌ ترند و قوت یادگیری بهتری دارند.
 • چگونه اعتماد به نفس بچه ها رو بالا ببریم؟


  خانواده کوچکترین جامعه ای است که کودک به محض تولد وارد آن می شود اما تاثیر این جامعه خرد تا پایان عمر بر زندگی این فرد محرز و قطعی است، اثری که شاید کسب اعتماد به نفس مهمترین و ماندگارترین ره آورد خودیابی انسان از این جمع طبیعی باشد.
 • چگونه وزن نوزاد خود را بالا ببریم؟


  در ابتدای تولد بیش از معمول وزن کم کرد و هرچه وزن اضافه کرده کمبود اول را جبران نکرده است.
 • چگونه وزن نوزاد را بالا ببریم؟


  نوزاد پسری دارم۵ ماه و ۱۹ روزه. احساس می کنم خیلی لاغره و وزنش کمه. بهش سرلاک می دهم و گاهی هم فرنی می دهم. آیا وزنش کمه؟
 • چگونه سوخت و ساز بدن را بالا ببریم؟


  واقعیت این است کم کردن بیش از حد کالری دریافتی نیز اثرات نامطلوبی به جای می‌گذارد که حتی باعث کند شدن سوخت و ساز بدن نیز می‌شود. در واقع بدن در این شرایط کالری کمتری می‌سوزاند و با وجود مصرف کمتر کالری، وزن بالا می‌رود.
 • چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟


  سلامت نیوز: به گزارش سلامت نیوز، یکی از خوانندگان سایت تبیان نوشته است: چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و تو شرایط مختلف زندگی کم نیاوریم. در حال حاضر حرف دیگران خیلی برایم مهم است و به خاطر حرف مردم خیلی از کارها را انجام نداده ام. لطفا د
 • اعتماد به نفس کودک را چگونه بالا ببریم؟


  سر من 12ساله است در دوست یابی مشکل داره دایم با بچه‌ها دعوا میکنه همیشه شاکی هست اعتماد به نفس پایین داره...
 • چگونه احتمال باردار شدن را بالا ببریم؟


  برای اینکه شانس باروری خود را بالا ببرید باید تغییرات اساسی‌ای در نحوه زندگی خود ایجاد کنید.
 • چگونه شانس بارداری خود را بالا ببریم؟


  امروزه برخی زوجین دوست دارند، بدانند که چه مواد غذایی قبل از رابطه جنسی بخورند تا شانس باروری و فرزند دار شدن آنها افزایش یابد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون