آسیاتل

بازدید: 94

ویژگی‌های جدیدی و جذابی اندروید پای گوگل

منبع : برترین ها کد خبر: 1338288
اندروید نسخه ۹.۰ که با نام اندروید پای شناخته می‌شود را در بین چندین نسخه اخیر اندروید به عنوان یکی از شاخص‌ترین نسخه‌های اندروید می‌شناسیم. دلیل این امر نیز ویژگی‌های جدیدی است که گوگل با اندروید پای برای کاربران به ارمغان آورده است.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: اندروید نسخه ۹.۰ که با نام اندروید پای شناخته می شود را در بین چندین نسخه اخیر اندروید به عنوان یکی از شاخص ترین نسخه های اندروید می شناسیم. دلیل این امر نیز ویژگی های جدیدی است که گوگل با اندروید پای برای کاربران به ارمغان آورده است.

در اولین نگاه به اندروید پای می توان متوجه شد که گوگل حسابی دستی به سر و روی نسخه جدید اندروید کشیده است و در طراحی این نسخه تمرکز زیادی به از بین بردن حواس پرتی کاربران در تعامل با اندروید داشته تا محیط نرم افزاری متمرکزی را برای کاربران گوشی های اندرویدی که این روزها همگی زندگی شلوغ و پرمشغله ای دارند فراهم کند.

اندروید نسخه ۹.۰ پای در حال حاضر تنها برای گوشی های پیکسل، پیکسل 2 و اسنشال فون منتشر شده است و تا چندین ماه دیگر گوشی های پرچمدار یکی پس از دیگری طعم این نسخه جدید را خواهند چشید.

به همین منظور انتشار اندروید نسخه ۹.۰ را به فال نیک گرفتیم تا با هم ببینیم گوگل چه پیشکش هایی از این نسخه جدید برای کاربران اندرویدی داشته است.

ویژگی های جدیدی و جذابی که گوگل با اندروید پای به ارمغان آو رده است

تمرکز بیشتر در قسمت اعلان های گوشی

انصافاً باید اعتراف کرد اعلان ها یکی از شلوغ ترین قسمت ها در هر گوشی هوشمندی است و به همین دلیل گوگل با تمهیداتی که در اندروید پای در نظر گرفته سعی داشته تا کاربران با محیط متمرکزتری در قسمت اعلان های گوشی سروکار داشته باشند.

در این زمینه می توان به بی صدا کردن نوتیفیکشن های یک اپلیکیشن به خصوص اشاره کرد، این فرآیند به سادگی و با انتخاب نوتیفیکشن و کشیدن آن به کناره ها انجام می شود. از طرف دیگر گوگل بهینه سازی هایی را نیز برای قابلیت Do Not Disturb در اندروید پای اضافه کرده است، به لطف این ویژگی های جدید زمانی که کاربر گوشی را در این حالت قرار می دهد تنظیماتی وجود دارد که اعلان ها به هیچ وجه بر روی صفحه نمایش گوشی نمایان نشوند. به این ترتیب در حالت Do Not Disturb حتی خبری از اعلان های دریافتی در کشوی نوتیفیکیشن ها نیز نخواهد بود.

فعال کردن این قابلیت نیز بسیار ساده شده است و با برعکس قرار دادن گوشی بر روی میز، فعال می شود.

محدودیت زمانی اپلیکیشن ها

گوگل در نسخه جدید اندروید پای به فکر اتلاف وقت کاربران بوده است و به همین دلیل کاربر گزارش دقیقی از وقتی که برای استفاده از اپلیکیشن های مختلف گذاشته را دریافت می کند. جالب اینجاست که گوگل به کاربران اندروید اجازه می دهد مدت زمان استفاده از هر اپلیکیشن را محدود کنند تا از این طریق وقت گرانبهای کاربران پای اپلیکیشن های مختلف هدر نرود.

برای نمونه کاربر می تواند تنظیم کند که از اپلیکیشنی مثل اینستاگرام تنها در روز ۱۵ دقیقه اجازه استفاده دارد، به این ترتیب پس از اینکه روزی ۱۵ دقیقه در اینستاگرام بود آیکون این اپلیکیشن سیاه و سفید می شود و پس از انتخاب نیز گوگل اجازه باز شدن اپلیکیشن را نمی دهد و پیامی مبنی بر اینکه مدت زمان مشخص شده از جانب کاربر برای استفاده از این اپلیکیشن به پایان رسیده، نمایش داده می شود.

گوگل سیاست سخت گیرانه ای را در این زمینه اعمال کرده است و هیچ راهی برای دورزدن محدودیت زمانی که از جانب کاربر تایین شده وجود ندارد. به لطف این ویژگی کاربرانی که ساعت ها وقت خود را در اپلیکیشن های مختلف تلف می کنند مجبور می شوند تا از دنیای دیجیتال خارج شده و نفس راحتی بکشند.

ویژگی های جدیدی و جذابی که گوگل با اندروید پای به ارمغان آو رده است

جسچرهای جدید برای تعامل با اندروید

به جرأت می توان گفت حدود ۶ سال است که گوگل تغییرات اساسی را برای تعامل با اندروید انجام نداده است و دکمه های بک، هوم و مالتی تسک اجازه تعامل با اندروید را در دستگا های اندرویدی در اختیار کاربر قرار می دهند، اما از قرار معلوم داستان اندروید نسخه ۹.۰ پای فرق می کند و در این نسخه گوگل جسچرهای حرکتی جدیدی را برای تعامل با اندروید در نظر گرفته است.

به این ترتیب کاربران پس از فعال کردن جسچر جدید به جای دکمه هوم با گزینه دیگری روبرو می شوند که لمس آن کاربر را به صفحه هوم منقل می کند، لمس همین دکمه به سمت راست دوباره کاربر را به مکان قبلی خود باز می گرداند و باز هم با لمس همین دکمه به سمت چپ کاربر به منویی از اپلیکیشن هایی که تاکنون اجرا کرده است هدایت خواهد شد.

انصافاً باید اعتراف کرد این تعامل جدید ممکن است کاربران قدیمی اندروید را که با تغییرات جدید میانه خوبی ندارند به دردسر بیاندازد. به همین دلیل جسچرهای جدید در نسخه های آزمایشی اندروید پای با استقبال خوبی روبرو نشدند. خوشبختانه این جسچرها به صورت پیش فرض فعال نیستند و کاربران حرفه ای اندروید پای با مراجعه به منوی تنظیمات قادر به فعال کردن جسچرها خواهند بود.

ویرایش اسکرین شات

اندروید پای به کاربران اجازه می دهد اسکرین شات های گرفته شده از صفحه نمایش گوشی را بدون نیاز به هیچ گونه اپلیکیشنی ویرایش کنند. از طرف دیگر گرفتن اسکرین شات تنها با فشردن دکمه پاور گوشی نیز ممکن شده است و نیازی به فشردن دو دکمه همزمان برای اسکرین شات وجود ندارد.

ویژگی های جدیدی و جذابی که گوگل با اندروید پای به ارمغان آو رده است

جستجوی هوشمند اپلیکیشن ها

گوگل به عنوان غول موتورهای جستجو شناخته می شود اما اندروید همیشه موتور جستجوی داخلی ضعیفی داشت تا اینکه ظاهراً در نسخه ۹.۰ اندروید پای، شاهد بهینه سازی های چشمگیری در موتور جستجوی داخلی اندروید هستیم.

امکان جستجو در داخل اپلیکیشن ها یکی از ویژگی های جدید این جستجوی هوشمند است، کشوی اپلیکیشن ها نیز از قابلیت جستجوی هوشمند بی نصیب نمانده است و به صورت هوشمندانه گزینه های مورد جستجوی کاربر را پیشنهاد می دهد.

مواردی که به آن ها اشاره کردیم به عنوان اصلی ترین تغییرات اندروید نسخه ۹.۰ پای شناخته می شوند و کاملاً مشخص است که این سیستم عامل موبایل به امکانات دیگری نیز مجهز شده است که در این بین می توان به حالت تیره اشاره کرد که منوی های گوشی را به رنگ تیره در می آورد تا نور سفید منوها در شب چشم کاربر را اذیت نکند.

سازگاری با بریدگی بالای صفحه نمایش، مطابقت دادن شارژ باتری و وضعیت روشنایی صفحه نمایش، نمایان شدن وضعیت شارژ باتری زمانی که صفحه نمایش گوشی در حالت همیشه روشن قرار دارد، اموجی های جدید، تمهیدات بیشتر برای قفل گوشی و بالابردن امنیت اطلاعات کاربران، و قابلیت بزرگ کردن متون از دیگر ویژگی های جدیدی است که در اندروید نسخه ۹.۰ با آن ها سروکار خواهیم داشت.

همان گونه که در ابتدا اشاره کردیم در حال حاضر تنها گوشی های پیکسل و پیکسل 2 به همراه گوشی اسنشال فون طعم اندروید نسخه ۹.۰ پای را چشیده اند و به احتمال زیاد سایر گوشی های پرچمدار با شروع شدن پاییز رخت اندروید پای را یکی پس از دیگری برتن خواهند کرد.


 • ویژگی‌های جدیدی و جذابی اندروید پای گوگل


  اندروید نسخه ۹.۰ که با نام اندروید پای شناخته می‌شود را در بین چندین نسخه اخیر اندروید به عنوان یکی از شاخص‌ترین نسخه‌های اندروید می‌شناسیم. دلیل این امر نیز ویژگی‌های جدیدی است که گوگل با اندروید پای برای کاربران به ارمغان آورده است.
 • با این ابزار کاربردی به ویژگی های جذابی روی اینستاگرام دست پیدا کنید


  اینستاگرام حالا ماهانه چیزی در حدود ۸۰۰ میلیون کاربر دارد. همین موضوع اینستاگرام را به یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر تبدیل کرده. این محبوبیت بیش از حد نیز دلیل های بسیاری دارد.
 • آیفون در نسخه iOS ۱۱ از شما اثر انگشت نمی‌خواهد/ یازده مورد از ویژگی‌های اندروید O/ فروش بیشترین گوشی اندروید مربوط به کدام کمپانی است؟


  قفل آیفون در مواقع اضطراری بدون نیاز به اثر انگشت باز می‌شود،اسپیکر هوم‌پاد اپل در تعداد محدود عرضه می‌شود و ... از جمله اخباری است که بسته فناوری میزان امروز به آن پرداخته است.
 • دانلود گوگل پلی استور Google Play Store 8.4.40.V-all ؛ برنامه مارکت گوگل اندروید


  نرم‌افزار مارکت شرکت گوگل، Google Play Store نام دارد که می‌توانید اکثر نرم افزارهای مبتنی بر سیستم عامل اندروید را از طریق آن دانلود کنید.
 • ویژگی‌های اندروید ۹ منتشر شد


  هنوز اندروید ۸ آن‌طور که باید و شاید جای پایش را در میان گوشی‌های اندرویدی باز نکرده که ما اطلاعاتی در رابطه با اندروید ۹ به‌دست آوردیم! نسخه جدید اندروید P 9.0 با اسم رمز اندروید بستنی پسته‌ای (Pistachio Ice Cream) شناخته می‌شود.
 • ویژگی مهم اندروید ۸.۱ چیست؟


  یکی از مهمترین ویژگی‌های اندروید ۸.۱ دسترسی کروم‌بوک به پیامک‌های گوشی هوشمند است.
 • چند ویژگی جدید در اندروید 8


  اندروید اوریو هم اکنون برای گوشی های هوشمند پیکسل، پیکسل ایکس‌ال، نکسوس ۵ ایکس، نکسوس ۶ پی و پیکسل سی منتشر شده است.
 • چند ویژگی جدید در اندروید 8


  چند روز پیش بود که گوگل از جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید خود به‌نام اندروید اوریو یا اندروید ۸ رونمایی کرد که قابلیتهای جدیدی را برای استفاده کاربران به همراه دارد که نسخه‌های قبلی از آن بی نصیب بودند.
 • پنج ویژگی که اندروید را از iOS متمایز می‌کند +عکس


  در این مطلب به بررسی پنج مورد از قابلیت‌ها و ویژگی‌های اندروید می‌پردازیم که iOS فاقد آن‌ها است.
 • با ویژگی مهم اندروید 8.1 آشنا شوید


  یکی از مهمترین ویژگی‌های اندروید 8.1 دسترسی کروم‌بوک به پیامک‌های گوشی هوشمند است.
 • فیلم/ 5 ویژگی جدید اندروید N


 • با جدیدترین ویژگی‌های اندروید P آشنا شوید


  سرانجام اندروید P گوگل در کنفرانس گوگل آی او 2018 معرفی شد. جدیدترین نسخه ی سیستم عامل اندروید اینک صاحب یک سبک جدیدی از ناوبری شده است که می‌تواند مهم‌ترین تغییر آن نیز لقب گیرد. در ادامه با مهم‌ترین ویژگی‌های جدید اندروید 9 آشنا شوید.
 • اندروید وان چیست و از چه ویژگی‌هایی بهره می‌برد


  اندروید وان نامی است که امروزه بسیار به‌ گوش می‌رسد. در این مقاله قصد داریم به توضیح این نسخه از اندروید و ویژگی‌های آن بپردازیم.
 • با ویژگی های جدید اندروید 8 آشنا شوید


  روید ۸٫۰ یا اندروید O دیشب طی مراسمی در شهر نیویورک معرفی شد. بالاخره مشخص شد که جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید با اسم اندروید Oreo راهی بازار می‌شود. نسخه جدید اندروید ابتدا در اختیار کاربران گوشی‌های نکسوس و پیکسل قرار خواهد گرفت و پس از آن بسته
 • با ویژگی های جدید اندروید 8 آشنا شوید


  روید ۸٫۰ یا اندروید O دیشب طی مراسمی در شهر نیویورک معرفی شد. بالاخره مشخص شد که جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید با اسم اندروید Oreo راهی بازار می‌شود. نسخه جدید اندروید ابتدا در اختیار کاربران گوشی‌های نکسوس و پیکسل قرار خواهد گرفت و پس از آن بسته

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند