آسیاتل

بازدید: 35

عضو شورای عالی استان‌ها: درباره کم‌آبی حق مصاحبه نداریم!

منبع : فرارو کد خبر: 1337553
یکی از اعضای شورای عالی استان‌ها که نخواست اسمش فاش شود، درباره وضعیت آب در شهر‌ها و شهرستان‌های کشور، گفته است که «در این خصوص مسئولان بومی و شهرستان اجازه ورود و حتی اظهارنظر و موضع گیری ندارند. بعضا از تهران تصمیماتی برای تقسیم بندی آب و یا انتقال آن از یک شهر به شهر دیگر اتخاذ می‌شود و در نهایت از سوی فرمانداری‌ها و استانداری‌ها به ما توصیه می‌شود که در این خصوص اظهار نظر نکنید».
عضو شورای عالی استان ها: درباره کم آبی حق مصاحبه نداریم!
 
یکی از موضوعاتی که اخیرا در استان های کشور با وسواس و حساسیت بیشتری دنبال می شود، مساله کم آبی و به تبع آن تاثیر این بحران بر کشاورزی شهری و روستایی و نیز شرایط محیطی استان هاست. آن هم در شرایطی که طی یک دهه اخیر رویکرد جدیدی برای برون رفت از این بحران اتخاذ شده است و بر اساس آن منابع آبی مناطق کم جمعیت به سمت کلان شهر ها هدایت شود.
 
به گزارش شفقنا، این درحالی است که چنین تصمیمی صرفا بحران کم آبی را برای مدت محدود و مشخصی به تعویق انداخته، ولی در نهایت نمی تواند راه حل ماجرا باشد. بحرانی که طی چند ماه گذشته نیز بعضا با اعتراض کشاورزان در مناطق مختلف نیز همراه شده است.

در عین حال نیز تاکنون بار ها و بار ها بر این مساله تاکید شده است که در جهت برون رفت از بحران کم آبی باید متناسب با شرایط زیست محیطی آن منطقه در چند بعد وارد عمل شد که بیابان زدایی و همین طور حفظ منابع آب زیرزمینی و مدرنیته کردن صنعت کشاورزی آن مناطق و حذف روش های هزینه بر و منسوخ کشاورزی و البته بومی کردن علم و فناوری استفاده درست از منابع آبی مهمترین نکاتی است که باید به صورت متمرکز و به شکل ملی و سراسری در دستور کار قرار بگیرد.

این درحالی است که یکی از اعضای شورای عالی استان ها که نخواست اسمش فاش شود، درباره وضعیت آب در شهر ها و شهرستان های کشور، گفته است که «در این خصوص مسئولان بومی و شهرستان اجازه ورود و حتی اظهارنظر و موضع گیری ندارند.»

او در ادامه نیز چنین توضیح داد که «بعضا از تهران تصمیماتی برای تقسیم بندی آب و یا انتقال آن از یک شهر به شهر دیگر اتخاذ می شود و در نهایت از سوی فرمانداری ها و استانداری ها به ما توصیه می شود که در این خصوص اظهار نظر نکنید و این در حالی است که بومی کردن فناوری استفاده درست از آب و همین طور توسعه صنعت کشاورزی و بیابان زدایی می توان سهم بسزایی در این موضوع داشته باشد».

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند