آسیاتل

بازدید: 25

عکسی ناراحت‌کننده که سازنده سرود ملی ایران به وزیر نشان داد

منبع : فرارو کد خبر: 1337429
آهنگساز و سازنده سرود ملی ایران درباره تابلو ورود ممنوع ساز به پارک‌ها گفت: مدتی پیش، در حین بازدید از پارک جمشیدیه وقتی تابلو ورود ممنوع ساز را در کنار سگ و قلیان دیدم، خیلی ناراحت شدم و از دخترم خواستم که عکسی از این تابلو بگیرد که البته آن عکس را به وزیر فرهنگ و ارشاد وقت هم نشان دادم.
عکسی ناراحت کننده که سازنده سرود ملی ایران به وزیر نشان داد
 
آهنگساز و سازنده سرود ملی ایران درباره تابلو ورود ممنوع ساز به پارک ها گفت: مدتی پیش، در حین بازدید از پارک جمشیدیه وقتی تابلو ورود ممنوع ساز را در کنار سگ و قلیان دیدم، خیلی ناراحت شدم و از دخترم خواستم که عکسی از این تابلو بگیرد که البته آن عکس را به وزیر فرهنگ و ارشاد وقت هم نشان دادم.

به گزارش ایسنا، حسن ریاحی درباره تجربه شخصی خودش در این زمینه، توضیح داد: من نوازنده و موزیسین بودم، اما مشکلی در زمینه حمل ساز نداشتم و زمانی که بعد از ادامه تحصیل به ایران برگشتم با مجوزی که آن زمان وزارت ارشاد به هنرمندان می داد، مشکلی برای حمل ساز نداشتم.

او با بیان اینکه هنرمندان خیابانی در کشوری مثل انگلیس مجوز می گیرند و اجازه نواختن در خیابان ها، مترو ها و پارک ها را دارند، افزود: به عقیده من اینکه هنرمندان به ویژه دانشجویان موسیقی بتوانند در خیابان بنوازند، کار خوبی است، زیرا من در دانشگاه تدریس می کنم و یکی از مشکلاتی که با دانشجویان رشته موسیقی داریم، ترس از صحنه است. یکی از تمرینات خوب برای آن ها تمرین در خیابان و اماکن عمومی است.

ریاحی بیان کرد: من دیده ام که حتی تحصیل کرده های رشته موسیقی در هنرستان در خیابان ها اجرا می کنند و این اتفاق از همه جهت خوب است. همین که ترس آن ها از صحنه که خودش تبدیل به مساله شده، می ریزد. از طرف دیگر ما مشکل اشتغال داریم و با این کار دانشجویان و نوازندگان می توانند منبع درآمدی هم داشته باشد. همچنین این اتفاق موجب نشاط جامعه نیز می شود.

چهره ماندگار موسیقی در سال ۱۳۸۵ گفت: به هر حال باید رفت جلو و جوانان را برای این کار تشویق کرد و حتی اگر نیاز به مجوز هست، آن را در اختیار جوانان و نوازندگان دیگر هم قرار دهند.

مدتی است تابلویی با عنوان «خواهشمند است از به همراه آوردن آلات موسیقی، قلیان، حیوانات (سگ و ...) و برپایی چادر در سطح محوطه بوستان جداً خودداری فرمایید.» از سوی پلیس پارک ها در برخی از فضا های سبز و عمومی شهر نصب شده است.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند