بازدید: 52

چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟

برنامه‌ها و نرم‌افزار‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، پیامک یا هر چیزی دیگری را که از روی گوشی پاک شده است بازیابی کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها نرم‌افزاری به نام MobiKin Doctor for Android است که اجازه می‌دهد تمام پیامک‌ها و سایر داده‌های گوشی را به شکل سریع و موثر بازیابی کنید.
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟
 
آیا تمام پیامک های گوشی موبایل اندرویدی خود را به صورت تصادفی پاک کرده اید؟ دست پاچه نشوید! فارق از این که گوشی شما به کدام نسخه از اندروید مجهز است، می توانید هر چه پیامک حذف شده دارید با استفاده از یک نرم افزار مناسب بازیابی کنید. البته به شرطی که در اثر به روز کردن اپلیکیشن ها، گرفتن عکس یا دانلود کردن فایل، روی آن بخش خاص از حافظه ی گوشی اطلاعات جدید نوشته نشده باشد.
 
پس اگر به اشتباه پیامکی را پاک کرده اید، پیش از کار کردن دوباره با گوشی این مقاله را تا انتها بخوانید، تا به شما روش بازیابی پیامک پاک شده در گوشی های اندرویدی را نشان دهیم.
 
استفاده از نرم افزار MobiKin Doctor برای بازیابی پیامک حذف شده
برنامه ها و نرم افزار های متعددی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها، پیامک یا هر چیزی دیگری را که از روی گوشی پاک شده است بازیابی کنید. یکی از بهترین گزینه ها نرم افزاری به نام MobiKin Doctor for Android است که اجازه می دهد تمام پیامک ها و سایر داده های گوشی را به شکل سریع و موثر بازیابی کنید. ما در اینجا مراحل بازیابی پیامک را مرحله به مرحله برای شما توضیح خواهیم داد. ولی پیش از هر چیز باید نرم افزار MobiKin Doctor را را برای سیستم عامل ویندوز یا macOS دانلود و نصب کنید.
 
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟
 
 
کدام گوشی ها با MobiKin سازگار هستند؟
نرم افزار MobiKin Doctor for Android از بیش از ۲۰۰۰ مدل گجت اندرویدی مختلف پشتیبانی می کند. از این نرم افزار می توانید برای بازیابی پیامک پاک شده در انواع گوشی های HTC، سامسونگ، موتورولا، LG، سونی، ایسوس و بسیاری از برند های دیگر استفاده کنید. برای این که مطمئن شوید، می توانید روی سایت رسمی این نرم افزار به فهرست گجت های اندرویدی سازگار با آن سر بزنید.
 
این فهرست بسیار وسیع است، بنابراین به احتمال زیاد گوشی شما هم در آن وجود دارد. در این مقاله از یک گوشی گلکسی اس ۶ برای آزمودن عملکرد نرم افزار در زمینه ی بازیابی پیامک و سایر داده ها استفاده شده است.
 
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟

برای استفاده از این نرم افزار نیازی به روت کردن گوشی ندارید؛ البته تولیدکننده ی آن تضمین می کند که اگر گوشی شما روت شده باشد هم مشکلی برای بازیابی محتوای آن نخواهید داشت.

روش بازیابی پیامک حذف شده با استفاده از MobiKin Doctor
پس از این که نرم افزار را روی کامپیوتر خود نصب و گوشی را به کامپیوتر وصل کنید، درخواستی برای اجازه ی دسترسی به گوشی توسط MobiKin به نمایش در می آید. پس از چند ثانیه قادر خواهید بود پیش نمایشی از پیامک ها را در صفحه ی اصلی نرم افزار MobiKin Doctor ببینید. حال دیگر بازیابی داده ها و تهیه ی نسخه ی پشتیبان از آن ها روی کامپیوتر بسیار سریع و آسان است. تصاویر زیر مراحل این کار را به ترتیب نشان می دهد.

گام اول: پس از این که گوشی را به کامپیوتر وصل کنید، این صفحه به طور خودکار ظاهر خواهد شد. در این مرحله نرم افزار مدل گوشی را تشخیص می دهد، به آن وصل می شود و زمانی که همه چیز برای ادامه دادن آماده بود، شما را مطلع می کند. همان طور که در این تصویر می بینید، از نرم افزار MobiKin Doctor می توانید برای بازیابی داده ها از روی حافظه ی microSD گوشی های اندرویدی هم استفاده کنید.
 
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟

گام دوم: به محض این که اتصال میان گوشی و نرم افزار برقرار شود، اطلاعات گوشی شامل مدل، نسخه سیستم عامل و… به نمایش در می آید. در این مرحله می توانید انتخاب کنید که به دنبال بازیابی چه نوع داده هایی هستید. همان طور که در تصویر زیر می بینید، گزینه های متعددی از جمله مخاطبین، عکس ها، ویدیوها، فایل های صوتی، پیامک ها، فهرست تماس ها و اسناد دیگر برای بازیابی در اختیار شما قرار دارد. برای بازیابی پیامک ها تیک گزینه ی Messages را بزنید و روی دکمه ی Next کلیک کنید.

گام سوم: پس از چند لحظه داده های مورد نظر بازیابی می شوند و مانند تصویر زیر به نمایش در می آیند. در این مثال تمام گزینه ها انتخاب شده بوده اند، ولی اگر شما تنها گزینه ی مربوط به پیامک ها را انتخاب کرده باشید، تنها همان بخش برایتان به نمایش در خواهد آمد. همچنین اگر بخواهید می توانید گزینه ای را در بالای فهرست فعال کنید تا تنها پیامک های حذف شدن دیده شوند.
 
اگر تعداد زیادی پیامک روی گوشی داشته باشید، این روش برای فیلتر کردن آن ها مناسب است. حال می توانید پیامک های مورد نظر را تک به تک انتخاب کنید، یا برای انتخاب کردن همه ی آن ها، تیک باکس موجود روی نوار بالای فهرست را بزنید. در مرحله بعد روی دکمه ی Recover کلیک کنید تا داده های حذف یا گم شده بازیابی شوند.

ریکاوری اس ام اس اندروید بدون روت

گام چهارم: پس از این که داده ها بازیابی شدند، نرم افزار از شما درخواست می کند تا آن ها را روی کامپیوتر خود ذخیره کنید. برای این کار می توانید یکی از پوشه ی موجود را انتخاب کنید یا پوشه ای جدید را برای ذخیره کردن پیامک ها بسازید.

برای پیشگیری از تکرار مشکل چه کار کنیم؟
اگر دوست دارید دیگر با دردسر از دست دادن پیامک های مهم خود روبرو نشوید، بهترین روش این است که به طور منظم از پیامک هایتان نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. خبر خوب این است که انجام این کار تنها چند دقیقه زمان می برد. ما به شما اپلیکیشن رایگانی به نام SMS Backup & Restore را توصیه می کنیم. این اپلیکیشن ساده است، رابط کاربری زیبایی دارد و کارش را بدون نقص انجام می دهد. برای آشنایی با نحوه ی کار کردن با این اپلیکیشن به مراحل و تصاویر زیر نگاه کنید.
 
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟


۱. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، آن را اجرا کنید و روی گزینه ی Set Up a. Backup ضربه بزنید.

۲. سپس تعیین کنید قصد تهیه کردن پشتیبان از چه چیز هایی را دارید. این اپلیکیشن می تواند پیامک ها، فهرست تماس ها یا هر دوی آن ها را ذخیره کند. پس از آن باید محل ذخیره شدن فایل پشتیبان را تعیین کنید. برای این کار می توانید از گوگل درایو، دراپ باکس یا حافظه ی داخلی خود گوشی استفاده کنید. پس از تعیین این موارد روی دکمه Next ضربه بزنید.

۳. انتخاب خود را از فهرستی که به نمایش در می آید انجام دهید و دکمه ی OK را بزنید.

۴. اگر گوگل درایو را انتخاب کنید، لازم است به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید. این کار نیاز به یک راه اندازی سریع دارد. با استفاده از گزینه ی Test می تواند از درست عمل کردن اپلیکیشن مطمئن شوید.

۵. پس از راه اندازی کردن حساب کاربری گوگل درایو، می توانید شرایط تهیه کردن نسخه ی پشتیبان را هم تعیین کنید. می توانید تهیه ی نسخه ی پشیتبان را به مواقعی که گوشی به شبکه ی وایفای، شارژ یا هر دو متصل است محدود کنید.

۶. این اپلیکیشن همچنین اجازه می دهد تعیین کنید تهیه ی نسخه ی پشتیبان با چه فواصلی (هر ساعت، روزانه، هفتگی یا ماهانه) انجام شود. در بخش تنظیمات پیشرفته می توانید علاوه بر مشخص کردن زمان بندی تهیه ی پشتیبان، نوتیفیکیشن های اپلیکیشن را غیرفعال کنید. پس از این که تمام تظیمات را بر اساس نیاز خود تعیین کردید، روی گزینه ی Back up now ضربه بزنید تا اولین پشتیبان واقعی را از پیامک ها و فهرست تماس هایتان تهیه کنید.
 
چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟


آیا شما تا به حال به صورت تصادفی پیامک های خود را پاک کرده اید؟ آیا موفق شدید آن ها را بازیابی کنید؟ آیا راهی بهتر از نرم افزار MobiKin Doctor برای این کار می شناسید؟ نکات، ترفند ها و تجربه های خود را در این زمینه در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

چگونه پیامک حذف شده را بازیابی کنیم؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن