آسیاتل

بازدید: 39

ضرورت همکاری نیروی انتظامی و گمرک برای طرح رجیستری

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1329770
پول‌نیوز - محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای موفقیت کامل طرح رجیستری و جلوگیری از ورود تلفن همراه مسافری بیش از حد مجاز، همکاری نیروی انتظامی و گمرک ضروری است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نیروی انتظامی و گمرک با همکاری مناسب می‌توانند اصالت گذرنامه و تردد مسافران در مبادی ورودی به کشور را به دقت کنترل کنند تا هر فرد فقط یک دستگاه تلفن همراه وارد کشور کند.

آذری جهرمی کنترل بیشتر مبادی ورودی کشور را خواستار شد.

چندی پیش رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از احتکار ۲۰۰ هزار گوشی وارداتی به دست واردکنندگان و مسافران خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نیز بیست و هفتم تیرماه ۲ راهکار دولت برای تثبیت بازار تلفن همراه در هفته آینده را معرفی کرد: ترخیص تلفن‌های همراه از گمرک و عرضه ۱۰۰ هزار گوشی توقیف شده.

آذری جهرمی امروز تاکید کرد خوشبختانه نیروی انتظامی کار خود را آغاز کرده است، اما در بدنه آن کار کند پیش می‌رود.
وی ادامه داد: تقاضای ما از نیروی انتظامی این است که برای پر کردن این خلاء اقدام لازم را به عمل آورد تا هر مسافر فقط یک دستگاه تلفن همراه وارد کشور کند.

اجرای طرح رجیستری از بیست و هشتم مهرماه پارسال آغاز شد و متعاقب آن گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: مسافران ورودی به ایران در صورتی که از خارج گوشی تلفن همراه خریده باشند، موظفند دستگاه خود را در بدو ورود اظهار کنند.

گمرک ایران تاکید کرد برای یک دستگاه تلفن همراه حقوق گمرکی و ۲ برابر سود بازرگانی و عوارض دریافت می‌شود که در مجموع ۱۶ درصد شامل ۶ درصد به علاوه یک درصد عوارض هلال احمر و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

سامانه طرح ثبت تلفن همراه (همتا) بیست و ششم تیرماه اعلام کرد مسافران باید ۳۰ روز پس از ورود به کشور اطلاعات صحیح گوشی تلفن همراه خود در سامانه ثبت گوشی مسافری وارد کنند؛ در غیر این صورت، حتی با وجود ورود اطلاعات و پرداخت عوارض گوشی تلفن همراه، مبلغ پرداختی برگشت داده نمی‌شود و تجهیزات فعال سازی ارسال نمی‌شود.

با این همه، نزدیک به چهار هزار دستگاه گوشی مسافری فاقد شرایط ابلاغ‌شده از سوی گمرک (کم‌اظهاری)، در سامانه همتا شناسایی و خدمات رسانی به برخی از آن‌ها قطع شد.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند