بازدید: 30

دشواری های خوش نشینی!

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1328648
سلامت نیوز:یک ماه است که در محل کار، خیابان، مترو، سر سفره غذا، پیش از رفتن به خواب و حتی در دستشویی ذهنش مشغول است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ،او به رفتن فکر می کند اما به کجا را نمی داند. صاحب خانه هم کرایه و هم مبلغ پیش خانه را ا

سلامت نیوز:یک ماه است که در محل کار، خیابان، مترو، سر سفره غذا، پیش از رفتن به خواب و حتی در دستشویی ذهنش مشغول است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ،او به رفتن فکر می کند اما به کجا را نمی داند. صاحب خانه هم کرایه و هم مبلغ پیش خانه را افزایش داده است و او حتی با پولی که در حال حاضر دارد، توان اسباب کشی به خانه ای کوچکتر را نیز ندارد. این دغدغه بسیاری از اجاره نشینان است.

آن ها که بخش اعظمی از حقوق خود را به جیب صاحب خانه ها، شارژ ساختمان، هزینه هرساله اسباب کشی و بسیاری دیگر می دهند و این سوای دغدغه های فکری است که پیش و پس از زمان اسباب کشی به فرد و خانواده منتقل می شود.


اسباب کشی یکی از مقوله هایی است که بیشترمان با آن دست وپنجه نرم کرده ایم. فشارهای روانی روزهای اسبابکشی بر همه ما تحمیل شده است و دعواها، اعصاب خوردی های بسیاری را دیده ایم و تجربه کرده ایم.

همه چیز به حدود یک ماه پیش از اسباب کشی مربوط می شود. روزهایی که ذهن سرپرست خانواده درگیر نقل مکان می شود؛ دغدغه های بی امانی که در محیط خانواده نیز تاثیرگذار است.

ارتباط اعضای خانواده تحت شعاع قرار می گیرد و بیش از همه سرپرست خانوار درگیر خواهد بود. او علاوه بر فشارهای روانی حاکم بر محیط خانه پیش از اسباب کشی باید هزینه ها را تامین کند؛ به دنبال خانه بگردد. والدین و یا زوج های جوان از این خیابان به آن خیابان و از این کوچه به آن کوچه می روند و به بنگاه های معاملاتی سر می زنند.

این در حالی است که در محل کار دست به تلفن همراه در سایت ها و اپلیکیشن ها به دنبال خانه با قیمت و امکانات دلخواه خود می گردند! فشارها از همین لحظه آغاز می شود؛ متر کردن خیابان ها دیگر فایده ای ندارد؛ خانه با مبلغی که آن ها می خواهند وجود ندارد چرا که اوضاع اقتصادی لحظه ای است؛ این پاسخی بود که یک املاکی به آن ها داده است.


سرانجام خانه ای پیدا می شود. مادر خانه از محیط و محله جدید راضی نیست. فرزندان تمایل داشتند به منطقه ای بهتر بروند تا جلوی دوستان خود حس بهتری داشته باشند و پدر خانواده توامان چند حس را باهم دارد!


با حس نارضایتی اعضای خانه شروع به بستن وسایل داخل خانه می کنند. بهتر است ادامه ماجرا را از زبان یک زوج جوان بشنویم. حسین و معصومه، دو سالی می شود که جشن عروسی برگزار کرده اند و اجاره نشین نیز هستند.

هر دو صبح تا عصر به کار مشغولند اما می گویند، دخلشان با خرجشان فاصله بسیار دارد و برای همین قصد نقل مکان به منطقه ای ارزان قیمت تر در شهر تهران را دارند.
حسین می گوید: «به هرحال خانه ای پیدا کردم در خیابان نواب. قیمت ها را که نگم چقدر افتضاح بود. همه چیز گران است و خانه چون به عنوان یک سرمایه محسوب می شود؛ با اختلاف شدیدی تغییر قیمت داده است. فعلا در مرحله جمع آوری وسایل هستیم. کارتن پیدا کردم. همراه همسرم شبانه که وقت استراحتمان است وسایل را دسته بندی می کنیم و در جعبه می گذاریم. شکستنی ها یک طرف،

وسایل سنگین یک طرف!»
او ادامه می دهد: «دو روز دیگر قرار است اسباب کشی کنیم، مرخصی گرفته ایم و در حال حاضر استرس پول را دارم. چون می دانید دیگر باید از این صاحب خانه مبلغ پیش پول را بگیرم و در همان زمان با صاحب خانه جدید قرارداد ببندم. گرفتاری های سال گذشته را هیچوقت فراموش نمی کنم.

با وانت بار هماهنگ کردم برای ساعت 6 صبح. آمدند اما دیر آمدند و یک ساعت معطل آن ها شدم. با آسانسور بار را ببرند پایین یا نه! چیزی از وسایل نشکند! چیزی جا نماند! صاحبخانه ها هم که در این زمان می شوند کارآگاه و از پنجره یا دوربین زل می زنند به فرآیند اسباب کشی. بار خالی شده بود که خانمم باید بالاسر آن ها می ماند تا من بروم و قرارداد قبلی را فسخ و با صاحب خانه جدید قرارداد بنویسم.»


حسین ادامه می دهد: «وانت بار بابت هر ساعت معطلی پولی اضافه می گیرد؛ بدشان هم نمی آید کمی معطل شوند. وسایل را هم که با آسانسور آورده اند؛ تازه اگر خسارتی وارد نکنند. برای اولین اسباب کشی مان مبل را گذاشتند داخل آسانسور و آسانسور خراب شد و مجبور شدم که هزینه تعمیر آسانسور را برای ساختمانی که دیگر قرار نبود در آن زندگی کنم بپردازم. از صاحب خانه قبلی پول را گرفتم آن هم با هزار مشکل که امضا بده و این در حالی بود که چک ها معتبر باشد.

بعد نوبت رفتن به خانه جدید و نوشتن قرارداد جدید شد که آن هم با هزار دردسر همراه است. بعد هم خانه را تحویل گرفتم متوجه شدم شوفاژ خراب است و چند مشکل دیگر که بالاخره دو روز دیگر قرار است، این خانه را تحویل دهیم و دردسرهای جدید آغاز شود.»
حرف ها و دردودل های حسین پایانی نداشت. او از صاحب خانه گفت و یا از خانه هایی که صاحب خانه در آن ساکن نیست.

جنگ بزرگ همسایه ها! عبور و مرور شما به عنوان یک همسایه جدید چک می شود؛ پشت سر شما صحبت می کنند، مانند یک غریبه با شما برخورد می کنند و هزاران رفتار ناشایست دیگر. قوانین برای همه ساکنین مجتمع است اما برای شما بیشتر. این تنها شامل خانه های مجتمعی نمی شود و در خانه های چند طبقه نیز اتفاق مشابهی رخ می دهد؛ در داخل کوچه سر و صدا گوش شما را کر خواهد کرد.


ماجرای اسبا ب کشی برای هرشخص متفاوت است. دردسرهای این فرآیند تمامی ندارد، همیشه مشکلات دوره اسباب کشی آزار دهنده است.

این فرآیند به پس از اسباب کشی و مطابقت با فضای جدید نیز کشیده می شود. چیدمان جدید خانه، تعمیرات خرابی هایی که اجاره نشین قبلی به بار آورده و بسیاری دیگر. این ها همه بخش کوچکی از دردسرهایی است که خانوادهها برای نقل مکان فشار آن را به جان می خرند و در پایان از مهمانان خواهید شنید: راحت شدید به خدا، خوش آمدید به خانه جدیدتان!


دشواری های خوش نشینی!
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • دشواری های خوش نشینی!


  سلامت نیوز:یک ماه است که در محل کار، خیابان، مترو، سر سفره غذا، پیش از رفتن به خواب و حتی در دستشویی ذهنش مشغول است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ابتکار ،او به رفتن فکر می کند اما به کجا را نمی داند. صاحب خانه هم کرایه و هم مبلغ پیش خانه را ا
 • پایان بست‌نشینی سه یار احمدی‌نژاد / اطلاعیه بقایی، جوانفکر و خراسانی: تا فراهم شدن شرایط مقتضی، بست‌نشینی را متوقف می‌کنیم


 • دشواری ‌های جنگ تربیتی


  دیدار شورانگیز هزاران دانشجو، معلم و اساتید آنان با مقام معظم رهبری در هفته معلم، نشاطی تازه در جامعه فرهنگیان پدید آورد...
 • دلایل دشواری در بلع


  سلامت نیوز: پنجاه جفت ماهیچه و عصب برای کمک به بلع استفاده می شوند. به بیان دیگر، دلایل بسیاری می توانند به بروز مشکل در بلع منجر شوند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران، دشواری در بلع شامل ناتوانی در بلع راحت غذاها یا مایعات می شود. افرادی ک
 • دشواری دینداری در عصر غیبت


  اهل بیت در روایات مختلف بر این مسئله تأکید داشته اند که دینداری در عصر غیبت کار بسیار سختی است و در مورد آن به شیعیان هشدار داده اند.
 • دشواری‌ تعامل با «اعتدال»


  «حسن روحانی تغییر کرده است» ، «روحانی وعده‌های دوران انتخابات خود را فراموش کرده» ، «روحانی حامیان اصلاح طلب خود را تنها در دوران انتخابات می‌خواست» ، «گردش به راست روحانی» ، «روحانی اعتبار اصلاح‌طلبان را خدشه‌دار کرده است»
 • گواردیولا: ماه دشواری پیش روی سیتی است


  پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی سیتی در مورد دیدار برابر استوک سیتی صحبت کرد.
 • دلایل دشواری در بلع را بشناسید


  نام پزشکی دیگر برای دشواری در بلع دیسفاژی است. این شرایط همواره نشان دهنده یک وضعیت پزشکی نیست. در حقیقت، دشواری در بلع ممکن است موقتی باشد و به خودی خود از بین برود.
 • دشواری بی پایان کودکان کار


  سلامت نیوز:چه کسی کودکانی را که هر روز صبح سپیده درنیامده سر چهارراه ها حاضر و آماده ایستاده اند تا شیشه های خودروها را پاک کنند یا با هزار التماس دسته گلی به عابران و رانندگان بفروشند؛ شمارش می کند؟ این سوال از این نظر اهمیت دارد که هنوز هم دستگا
 • دشواری فراتر از کار در معدن


  کار در معدن یکی از مشاغل سخت در تمامی دنیا است اما به نظر میرسد سخت تر از آن مساله ای دیگر باشد که کارگران را آزار می دهد.
 • خدادادی: حاشیه‌نشینی دردی نیست که در کوتاه‌مدت علاج پیدا کند/محبوبی: ۱۱ استان درگیر موضوع حاشیه‌نشینی هستند


  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای گفت: بر اساس سرشماری سال گذشته ۲۰ میلیون از جمعیت کشور حاشیه نشین هستند.
 • هوتن شکیبا از دشواری‌های نقش «عبدالحمید» گفت


  هوتن شکیبا، بازیگر نقش عبدالحمید ریگی در فیلم «شبی که ماه کامل شد» عنوان کرد:‌ کاراکتر من در این فیلم خیلی خاص بود، چرا که به لحاظ لهجه و زبان باید به پختگی می‌رسید و در این زمینه خیلی تلاش کردم.
 • دشواری‌های خندیدن و خنداندن در تلویزیون!


  یک مدرس دانشگاه با اشاره به دشواری‌های خندیدن و خنداندن در تلویزیون، به برنامه‌ «خنداننده شو» اشاره کرده و نوشته است: کمدی ساختن در تلویزیون مشکل‌تر از ساختن فیلم سینمایی بر روی پرده است و برنامه‌هایی که به واسطه استقبال مخاطبان در فصل‌های متعددی تول
 • فرانسه به دشواری از سد استرالیا گذشت


 • باردار شدن با اندومتریوز، دشواری داره؟


  سزارین انجام دادم متاسفانه بعد از زایمانم درد شدیدی هنگام قاعدگی داشتم که سونوگرافی رفتم و تشخیص دادن که سمت چپ انسیزیون سزارینم اندومتریوز بوجود اومده، دکتر گفت باردار بشم و همراه با سزارین اندومتریوزم نیز برداشته بشه و یا اینکه لاپاراسکوپی کنم، کدا

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

گزارش اشپیگل از تمرین کشتار منافقین در آلبانی

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

گزارش نهاد‌های مربوطه از حادثه تروریستی زاهدان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

سبز «ساربیل» در میان سرخی سیمانی‌ها/ گزارش حسابرسی شده، عامل جذابیت سهم

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛

گزارش سپاه و وزارت اطلاعات به مجلس؛ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است

دهمین گزارش سه ماهه وزارت خارجه درباره اجرای برجام به مجلس ارائه شده است