بازدید: 63

ترامپ: افت شاخص‌ها بی‌اهمیت است

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1328092
اگر شاخص‌ها نزولی شود، من تنها کاری که می‌توانم بکنم این است که به فکر اقتصاد کشورم باشم.
به گزارش بورس نیوز، ترامپ در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام داشت که اگر چین از اعمال تعرفه بر واردات محصولات آمریکا دست برندارد، آمریکا بار دیگر تعرفه جدیدی را بر واردات محصولات این کشور به چین وضع می‌کند.

بر اساس این گزارش، ترامپ که در روزهای پایانی هفته گذشته در مصاحبه‌ای با شبکه سی ان بی سی نسبت به سیاست‌های ارزی فدرال رزرو انتقاد کرده بود، در قسمت دیگر این گزارش که روز جمعه پخش شد، از اعمال تعرفه‌های جدید بر روی محصولات چینی خبر داد.

سی ان بی سی که گفته‌های ترامپ را در دو بخش مجزا پخش کرد، مصاحبه وی در خصوص تعرفه را در روز جمعه بر روی آنتن برد. وی در این مصاحبه اظهار داشته که برای تعرفه 500 میلیارد دلاری آماده‌ام!

وی در این مصاحبه اعلام داشت که آمریکا از قطع مراودات تجاری با اتحادیه اروپا، مکزیک، چین و ژاپن سود می‌برد به این دلیل که این کشورها از طریق مراوده تجاری با آمریکا دارای مازاد تجاری می‌شوند.

به خصوص مراوده با چین، که موجب شده آمریکا دچار کسری تجاری 375 میلیارد دلاری شود و من در دولت جدید قول داده‌ام تا این کسری تجاری را پوشش دهم.

وی ادامه داد: من این قول را به دلیل مسائل سیاسی و تبلیغات سیاسی نداده‌ام من این کار را به خاطر منافع کشور انجام می‌دهم، کشور ما به دلیل واردات بی رویه از چین دچار ضرر و زیان های جبران ناپذیری شده است .

استراتژی ترامپ در خصوص اعمال تعرفه 500 میلیارد دلاری در واقع پیش دستی از عکس العمل احتمالی چین برای اعمال تعرفه در آینده است.

طبق آمار منتشر شده از سوی اداره آمار، آمریکا در سال 2017 تنها 129.9 میلیارد دلار صادرات به چین داشته است.

ترامپ گفت: من تعرفه ها را افزایش می‌دهم، چین نیز متقابلا تعرفه‌های جدید اعمال می کند در صورتی که چین نباید خودش را با آمریکا مقایسه کند به این دلیل که در مقام قیاس با آمریکا نیست.

وی گفت: من کاملا مطلع هستم که اعمال تعرفه بر محصولات وارداتی چین و رفتار چین برای مقابله به مثل، بازارهای آمریکا را با افت شاخص‌ها همراه می‌کند اما روند نزولی شاخص ها در فضای کنونی اهمیت چندانی ندارد.

ترامپ در مورد افت شاخص‌ها گفت: اگر شاخص ها هم نزولی شود، من تنها کاری که انجام می‌دهم این است که به فکر اقتصاد کشورم باشم و شاخص‌های معاملاتی تنها قسمتی از این اقتصاد است، من نمی‌توانم کل اقتصاد را قربانی شاخص‌ها کنم.

بر اساس گزارش ایسنا، به این ترتیب، شاخص ها پس از پخش قسمت دوم مصاحبه سی ان بی سی افت شدیدی را تجربه کردند و شاخص نزدک کاهش 0.07 درصدی را تجربه کرد. اس اند پی 0.09 درصد منفی شد و شاخص داوجونز هم افت 0.03 درصدی را از آن خود کرد.

ترامپ: افت شاخص‌ها بی‌اهمیت است
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان