بازدید: 36

سفرهای خارجی نمایندگان دستاوردی ندارد/ارائه تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان به هیئت رئیسه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1324345

عضو کمیسیون حقوقی گفت: هدف ما از تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان این است که بدانیم این سفر ها چه تاثیراتی داشته است.

یمحمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره طرح تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان، اظهار کرد: تقاضای این تحقیق و تفحص به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: انتقاد پورمختار از سفرهای غیرضروری نمایندگان به خارج از کشور/ لاریجانی: این موضوع را پیگیری می کنیم

وی درباره اهداف این تحقیق و تفحص، گفت: در این تحقیق و تفحص به دنبال آن هستیم تا در وهله اول بدانیم تاکنون چه تعداد سفر خارجی در مجلس صورت گرفته و از سوی دیگر این سفرها چه تاثیراتی داشته است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی با اشاره به اینکه حضور نمایندگان در کنار وزرا در برخی سفر های خارجی تعریف قانونی ندارد، تصریح کرد: این مسئله بر اساس توافق صورت می گیرد که چند نفر از نمایندگان همراه وزرا به سفرهای خارجی بروند اما به نظر بنده سفر های خارجی نمایندگان تاکنون آثار درخوری نداشته است.

پورمختار متذکر شد: مقام معظم رهبری در سخنرانی های اخیرشان به ویژه در روز عیدسعید فطر درباره سفرهای خارجی مسئولان تذکر دادند، اما علی رغم این موضوع مهم، می بینیم که هنوز هم برخی از نمایندگان همراه وزرا به خارج از کشور می روند در حالی که ضرورتی ندارد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: در این تحقیق و تفحص باید بررسی شود که سفر این نمایندگان با وزرا به خارج از کشور بر چه اساسی است و آنان در این سفرها چه اقداماتی انجام داده اند؟

انتهای پیام/


سفرهای خارجی نمایندگان دستاوردی ندارد/ارائه تحقیق و تفحص از سفرهای خارجی نمایندگان به هیئت رئیسه
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها