بازدید: 12

استراتژی اسنپ تریپ برای مقرون‌به صرفه  کردن سفر به مشهد

منبع : عصر ایران کد خبر: 1323649

 گردهمایی صمیمانه اسنپ تریپ با فعالان صنعت گردشگری مشهد عصر روز گذشته 25تیرماه 1397 با محوریت همفکری برای مقرون به صرفه کردن سفر به شهر مقدس مشهد برای تمام ایرانیان برگزار شد. این گردهمایی با  حضور مسئولان شهر، نمایندگان مجلس و فعالان گردشگری چون سید امیرحسین قاضی زاده عضو هیئت رئیسه مجلس و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ، پروانه مافی عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس، حیدر خوش نیت، سرپرست معاونت استانداری خراسان رضوی و فرماندار مشهد، ابوالفضل مکرمی فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی، مهدی فروزان مدیر امور رفاهی زائران استان خراسان رضوی، مسعود منتجبی فر، معاونت سابق گردشگری استان خراسان رضوی و مشاور عالی جامعه هتلداران کل کشور، فرید جواهرزاده، مشاور و رییس حوزه مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان و البته مدیران ارشد استارتاپ های اسنپ و اسنپ تریپ برگزار شد. در این گردهمایی دستاوردها و خدمات این مجموعه ها در راستای توسعه رزرو آنلاین هتل و کمک به گردشگری کشور با محوریت افزایش سفرهای داخلی تشریح و بررسی شدند.

در ابتدای این نشست، ژوبین علاقبند نایب رییس هیات مدیره اسنپ درباره گروه اینترنتی ایران و شرکت های زیرمجموعه این هلدینگ توضیحاتی را ارائه کرد:« گروه اینترنتی ایران دارای ۶ شرکت جداگانه و مشخص است. اسنپ که با ۷۰۰ هزار راننده دارد و ۸۵ درصد از سیستم حمل و نقل اینترنتی را بر دوش می کشد. اسنپ باکس، اسنپ تریب، اسنپ فود، بامیلو و هیت. حدود 15 میلیون نفر از سامانه اسنپ استفاده می کنند و هشت هزار فروشگاه نیز با بامیلو در حال همکاری هستند.»

در ادامه این نشست امیرعلی مهاجر مدیر ارشد عملیاتی اسنپ تریپ با بیان اینکه گردشگری آنلاین ایران بازاری با ظرفیت های بالاست، گفت: همواره برای مردم مهمترین عامل تاثیرگذار در انتخاب خدمات سفر، قیمت بوده و مطالعات ما نشان داده بیش از 70 درصد از کاربران قیمت بالا را مانع اصلی اقامت در هتل ها می دانند. اگرچه ممکن است عوامل مختلفی در این موضوع تاثیرگذار باشد اما زمانی که مردم به لحاظ اقتصادی تحت فشارند، ترجیح می دهند مسافرت نکنند یا به دلیل عدم توان پرداخت هزینه های هتل، به گزینه های اقامتی دیگر مراجعه کنند.

او ادامه داد: هزینه سفر در ایران نسبت به کشورهای دیگر بسیار بالاست و مردم به دلیل اینکه سفر داخلی و اقامت در هتل برایشان گران تمام می شود، ترجیح می دهند اقامت در هتل را در سفر خود فاکتور بگیرند. زیرا هزینه یک شب اقامت در هتل 5 ستاره شهرهای کشور به نسبت درآمد سالانه 1.2 درصد و تقریبا دو برابر میانگین جهانی است. در حالی که این رقم در ترکیه 0.7 درصد و در چین 0.4 درصد است. حال اگر بتوانیم سهم سفرهای داخلی را از درآمد سالانه هر خانواده را به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم به راحتی صنعت گردشگری کشور با رشد 100 درصدی مواجه خواهد شد.

مدیر ارشد اجرایی اسنپ تریپ با تشریح استراتژی های این استارتاپ برای جذابیت خدمات به مسافران اظهار کرد: ما به جای پرکردن بیلبوردهای تهران ترجیح دادیم شرایطی را برای سفر آسان و مقرون به صرفه برای ایرانیان فراهم کنیم و از سویی کمک کنیم تا  هتل ها در فصل رکود تعداد مشتریانشان افزایش پیدا کند. با این برنامه ها توانستیم فروش مان را در فصل رکود 220 درصد افزایش بدهیم و در حال حاضر به پرفروش ترین پلتفرم آنلاین رزرو هتل در ایران تبدیل شویم.

در ادامه این نشست، امیرحسین قاضی زاده نماینده مردم مشهد در مجلسشورای اسلامی درباره موفقیت گروه اسنپ در ایران گفت: همیشه کسب و کارهای جدید با مقاومت هایی روبه رو می شوند ولی تجربه اسنپ نشان داده است که شیوه های نوین همواره می توانند به تحول اقتصادی و رشد منجر شود. من معتقدم این اتفاقات به اقتصاد ملی کشور کمک خواهد کرد.  ما در مجلس از گروه اسنپ حمایت خواهیم کرد زیرا استارتاپ ها نقش ویژه ای در رشد درون زای اقتصاد ایران ایفا می کنند.

پروانه مافی عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس نیز به عنوان یکی از سخنرانان این گردهمایی با اشاره به اهمیت گردش مالی در حوزه گردشگری گفت: از گروه اسنپ به دلیل طراحی بسته های ارزان سفر برای خانواده های ایرانی تشکر می کنم. زیرا گردشگری مهمترین حوزه برای تولید ثروت درجهان شناخته شده و شاید جالب باشد که بدانید حدود 10 درصد از گردش مالی جهان در حوزه گردشگری صورت می گیرد.

او ادامه داد: صنعت گردشگری ایران در حال رشد است و به تدریج صنعت گردشگری، رقیب سرسخت تولید و دیگر صنایع کشور خواهد شد. به همین دلیل مسوولان باید تقویت گردشگری داخلی را در اولویت قرار دهند. طبیعت بکر، تنوع اقلیمی، شرایط تاریخی و فرهنگی کشور مزیت های نسبی ما در صنعت گردشگری هستند و می توانند به ما در جذب سرمایه کمک شایانی کند.

مافی با بیان اینکه در مشهد فقط از 50 درصد ظرفیت هتل ها استفاده می شود، گفت:  این روزها اقتصاد ملت ها به حوزه دیجیتال گره خورده و تمام کشورهای قدرتمند می دانند برای رشد اقتصادی به استارت آپ ها وابسته هستند. در آینده مرزهای سیاسی و جغرافیایی تغییر معنا خواهند داد و نشانه های آن هم کاملا مشخص است. ما باید برای آینده اقتصاد خود به تجهیز بخش دیجیتال به ویژه نقض استارت آپ ها توجه کنیم و یادمان باشد گره خوردن صنعت گردشگری و تجارت الکترونیک راهگشای موثری برای گسترش سفر در کشور خواهد بود. او ادامه داد فعالیت اسنپ تریپ به عنوان یکی از موثرترین پلتفرم های آنلاین سفر می تواند بخشی از مشکلات بخش هتلداری و البته علاقمندان به سفر در ایران را حل کند.

به اعتقاد مافی با استفاده از پتانسیلی که استارت آپ ها در اقتصاد ایران به ویژه در حوزه گردشگری ایجاد می کنند بیش از 18 میلیون فرصت شغلی در ایران شکل خواهد گرفت.


استراتژی اسنپ تریپ برای مقرون‌به صرفه  کردن سفر به مشهد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن