بازدید: 138

مستند مسابقه «کوچ» از قاب شبکه مستند / رقابت تماشایی عشایر چهارمحال و بختیاری

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1323467
پخش مستند مسابقه «کوچ» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی جهانبخش زمانی، کارگردانی فرزاد زمانی از امشب ساعت 19 در شبکه مستند سیما آغاز می‌شود.

مستند مسابقه «کوچ» از قاب شبکه مستند / رقابت تماشایی عشایر چهارمحال و بختیاریبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مستند مسابقه «کوچ» به کارگردانی فرزاد زمانی و اجرای رحمن تقی پور و فروزنده یوسفی در سیمای جهان بین تولیدشده و روزهای زوج ساعت 19 پخش و روزهای فرد ساعت 15 از شبکه مستند بازپخش می شود.

این مجموعه به بهانه مسابقه، بینندگانش را بافرهنگ فولکلور، آداب و رسوم عشایر چهارمحال و بختیاری آشنا می کند.

در این مستند مسابقه 26 قسمتی جذاب، دو خانواده در بخش های مختلف از «کوچ» نمادین تا «اتراق» و بنا کردن چادرها با یکدیگر رقابت می کنند.

رنگ رزی خامه، چهارگرد، پره ریسی، قالی بافی، خشت چینی (چیدن خشت های گلی و بالا آوردن دیوار)، روشن کردن چراغ های توری، پی سوز، کاربیت، مرکبی و لامپا، نان پختن، مشک زدن و کره گرفتن، شاهنامه خوانی و لالایی، مجسمه سازی، کشاورزی شامل درو و آسیاب کردن گندم، علف چیدن، بار کردن علوفه و علف دادن به چهارپایان، کاشت نهال و بیل زدن، سؤال و پیدا کردن توشه، جمع کردن اسباب و وسایل، عبور از دره به وسیله جره، بازی محلی ، مشک و رد شدن از رودخانه (گروه ها باید با باد کردن مشک و ساختن کلک، بار و بنه ، یک گوسفند را با حفظ شرایط ایمنی از رودخانه عبور دهند) و الاغ سواری از بخش های مختلف این مسابقه هستند.

«کوچ» که از امشب روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت در سیمای جهان بین تولیدشده و بینندگانش را به تماشای رقابت دیدنی و سبک زندگی منحصربه فرد عشایر ایران می برد.

انتهای پیام/

آغاز پخش مستند مسابقه «کوچ» در شبکه مستند

مستند مسابقه «کوچ» از قاب شبکه مستند / رقابت تماشایی عشایر چهارمحال و بختیاری
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها