بازدید: 24

ماجرای استعفای فردوسی‌پور از همکاری با شبکه سوم سیما!

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1322897
استعفای عادل فردوسی‌پور از همکاری با شبکه سوم سیما! خبری که به همراه متن نامه استعفایی منتسب به عادل فردوسی‌پور، مجری حالا دیگر پیشکسوت ورزشی تلویزیون به سرعت در فضای مجازی پیچید و دست به دست شد.
به گزارش افکارنیوز،

استعفای عادل فردوسی پور از همکاری با شبکه سوم سیما! خبری که به همراه متن نامه استعفایی منتسب به عادل فردوسی پور، مجری حالا دیگر پیشکسوت ورزشی تلویزیون به سرعت در فضای مجازی پیچید و دست به دست شد. هر چند فردوسی پور هم یک مجری و تهیه کننده ورزشی مثل خیلی های دیگر است اما رفتن او از شبکه ای که تقریبا 20 سال از عمرش را در آنجا سپری کرده و در همانجا هم مشهور شده طبیعتا خیلی عجیب است.

ماجرا از کجا شروع شد؟

نامه ای با ادبیات عجیب در کانال های تلگرام و به دنبال آن در سایت های گمنام جذب مخاطب (از آنها که اگر روی صفحه شان کلیک کنی 7-8 پنجره پاپ آپ تبلیغاتی باز می شود!) منتشر شد که در آن عادل فردوسی پور با سوز و گداز از صدا و سیما خداحافظی کرده است. چیزی که در همان اول جلب توجه می کرد ادبیات عجیب نامه بود. نامه ای که جمله بندی هایش هم ایراد داشت. «این نامه دردناک ترین متنی است که در تمام زندگی خود به قلم برده ام چرا که در مورد معشوقه خود یعنی فوتبال است»! یا این جمله: «اکنون احساس من بر این است که نیاز به مصالحه با ارزش ها و اصول هایم مرا در شرایط سختی قرار داده است»!

این سایت ها از قول فردوسی پور آورده اند که او در نامه اش نوشته بنا دارد «زهری در جام بلورین!» بنوشد و ضمن تشکر از مردم و صدا و سیما و همچنین عذرخواهی از مردم به خاطر «فاجعه اسف بار!» عدم حضور «کارلوس» (که البته تلفظ نام درست پویول، کارلس است نه کارلوس!) از صدا و سیما برود. نامه ای با این ادبیات و البته نگارش عجیب، برای خیلی ها شک برانگیز بود اما خب خیلی های دیگر هم هستند که حتی منتظر نماندند یک رسانه معتبر خبر استعفای فردوسی پور را منتشر کند و روی همین چند خط نوشته مجهول الکاتب هم تحلیل در ذم صدا و سیما و مدیر جدید شبکه سه و ... نوشتند.

حمایت «علی» از «عادل»

علی فروغی، مدیر جوان شبکه سه که از همان ابتدای انتصابش خیلی مورد حمله قرار گرفت و شایعات زیادی هم پیرامون رابطه اش با فردوسی پور اینور و آنور شنیده می شد تنها چند ساعت بعد از انتشار این نامه در صفحه اینستاگرام خود به آن واکنش نشان داد.

فروغی نوشت: «نامه جعلی منتسب به عادل رو دیدید؟! به نظرتون چه کسی این نامه رو نوشته؟ چه کسی این نامه رو منتشر کرده؟ اساسا هدف از این کار چی بوده؟ نکته جالب توجه این بود که احتمالا انقدری که طراحی کرده بودند موجی بلند نشد و در نهایت این که آیا آنها اندک هوشی برای مردم قائل نبودند که چنین #متن_سخیفی را دستمایه چنین کاری کردند؟»

هر چند متن فروغی در مورد مصداقی خاص و آن همه نامه کذایی منسوب به فردوسی پور بود اما پیامی فرامتنی هم به مخاطبان پیگیر مسائل صدا و سیما می داد. رابطه «علی آقا» و «عادل خان» به نظر می رسد آن طور که برخی می گویند هم نیست. هر چند بر سر ماجرای نیامدن پویول به برنامه 2018 یا برخی حرف های فردوسی پور احتمالا بین مدیر و مجری اختلافاتی وجود دارد اما رابطه آن قدرها خوب هست که فروغی حاضر شود در دفاع از فردوسی پور علیه یک نامه جعلی موضع بگیرد.

نامه؟ من؟ استعفا؟

هرچند فردوسی پور در کارنامه اش کلی مصاحبه با اصلی ترین چهره های فوتبالی کشور را دارد اما خودش کمتر اهل مصاحبه است و به سختی می توان از او برای رسانه دیگری غیر از تلویزیون حرف گرفت. با این حال خبرگزاری ایسنا در این مورد خاص توانست فردوسی پور را پیدا کند و در مورد نامه از او بپرسد. فردوسی پور در این مصاحبه که بنظر می رسد پیامکی هم صورت گرفته گفته بود: «هیچ نامه ای ننوشته ام. موضوع نگارش نامه و اتفاقات پس از آن را تکذیب می کنم.» او قضیه را تعجب بر انگیز دانسته و گفته: این بحث ها و حاشیه هایی که مطرح شده است را در فضای مجازی دیده ام و از طرح آنها تعجب می کنم. تهیه کننده و مجری برنامه 90 هم در نهایت از اساس شایعه رفتنش از صدا و سیما را تکذیب کرده و گفته ماندنی است.

دروغ نگو دوست من!

کار در رسانه شاید یکی از دوست داشتنی ترین کارها باشد؛ هیجان خبر و شیرینی دیده شدن مطلب توسط مخاطب برای خیلی از خبرنگاران و روزنامه نگاران طعمی به یادماندنی و فراموش نشدنی است اما خب در این کار هم هستند کسانی که به هزار و یک دلیل، از بالا بردن رنکینگ و فروش بیشتر گرفته تا انتقام جویی های شخصی و سیاسی و باندی و... یا خبر دروغ پخش می کنند یا با تیترهای گمراه کننده سعی دارند مخاطب را به رسانه یا شبه رسانه شان بکشانند.

این جور شگردها هر چند ممکن است برای یک، دو یا حتی ده بار موثر و مفید باشد اما وقتی دست رسانه برای مخاطب رو شد به قول قدیمی ها دیگر حنایش رنگ باخته و بعید است که به این زودی ها از چوپان دروغگو بودن خلاص شود.

مکث1

تغییر عدد پی

آلاباما عدد پی را تغییر می دهد. روزنامه New Mexicans for Science and Reason در آوریل ۱۹۹۸ مقاله ای را چاپ کرد که توسط فیزیکدانی به نام مارک بوسلوگ نوشته شده و در آن آمده بود که قوه مقننه آلاباما رای داد که ثابت پی تغییر کرده است.

مکث 2

برج میلاد کجکی!

در سال های اخیر یکی از جنجالی ترین شوخی های سیزده در ایران خبر کج شدن و احتمال سقوط برج میلاد بود که روزنامه شرق در سال 83 منتشر ساخت. این شوخی توسط رسانه های مخالف حکومت ایران یا به اصطلاح اپوزیسیون جدی گرفته شد و به تحلیل آن پرداختند. قضیه تا حدی بزرگ نمایی شد که برخی کج شدن برج میلاد را به برنامه اتمی نسبت دادند و البته تا مدتی هم قیمت ملک در مناطق اطراف برج کاهش پیدا کرد!

مکث3

آب در مریخ

سال ۲۰۰۵ یک خبر در وبسایت رسمی ناسا پخش شد که آب را در مریخ نشان می داد. این تصاویر در حقیقت یک لیوان آب بر روی شکلاتی با نام مارس (Mars Candy Bar) بود که به معنی مریخ است.

 


ماجرای استعفای فردوسی‌پور از همکاری با شبکه سوم سیما!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون