بازدید: 287

ح.ص دریافت‌های نجومی از ثامن الحجج را تکذیب کرد

منبع : فرارو کد خبر: 1319358
«ح. ص» در ادامه با بيان اينكه حتي يك ريال هم بدهي به مؤسسه ندارم، مي‌افزايد: همه مبالغ اقساط تسهيلات در سال 95 تسويه شده است. علاوه بر اينكه همه مستندات در مرحله دادسرا به شعبه بازپرسي ارائه شده و در پرونده نيز موجود است، در جلسه بعدي دادگاه، همه مستندات مجددا از سوی وكيل به دادگاه تقديم خواهد شد.

گزارشي كه در روزنامه «شرق» با تيتر «رد پاي برخي سلبريتي ها و مسئولان در پرونده ثامن الحجج» منتشر شد، واكنش برخي از افرادی را كه از آنها در گزارش ياد شده بود، در پي داشت. با اينكه روزنامه «شرق» با درنظرگرفتن اخلاق حرفه اي از نام بردن آنهایی كه در قرائت گزارش دادگاه از آنها نام برده شده بود، خودداري كرد؛ اما برخي از افراد حقيقي به صورت مستقيم به آن واكنش نشان دادند. همچنين فردي كه در گزارش با نام «ح. ص» از او ياد شده است، نيز در واكنشي به اين گزارش، اظهارات خود را بيان كرد.

متكي تكذيب كرد
منوچهر متكي، وزير خارجه دولت محمود احمدي نژاد، در گفت وگويي تلفني با مديرمسئول روزنامه «شرق» با تكذيب مطالب چاپ شده در اين گزارش و باز نشر غيرقانوني آن در فضاي مجازي، در كانال شخصي خود نوشت: «در صورت اثبات وجود چنين ادعايي قوه قضائيه و نهادهاي دولتي مي توانند نسبت به مصادره آن اقدام کنند». همچنين در بخش ديگري از اين جوابيه آمده: «به اطلاع مي رساند به منظور تنوير افکار عمومي تا حصول نتيجه نهايي و مجازات اتهام زنندگان و اشاعه دهندگان اکاذيب، تمام مراحل قانوني و قضائي را پيگيري خواهد کرد». اين همه در حالي است كه در گزارش ياد شده نامي به صورت كامل برده نشده است.

پسرم وامي نگرفته است

«ح. ص» نيز در گفت وگو با «شرق» با تكذيب دريافت صد ميليارد تومان، حقوق 30 سال آينده فرزند خود مي گويد: چنين چيزي صحت ندارد و پسر من اصلا وامي دريافت نكرده است و ارتباطي بين او و اين مؤسسه وجود ندارد. در واقع 80 ميليون تومان (با سود صد ميليون تومان) در قالب تسهيلات با نام همسر بنده، از مؤسسه دريافت شده و حقوقي در كار نبوده است. علاوه بر آنكه اقساط آن نيز در حال پرداخت بود و در زماني كه 15 قسط آن باقي مانده بود، مؤسسه به مشكل برخورد و بعدها تسويه شد.

او همچنين در واكنش به رقم 50 ميليارد توماني كه بابت خريد ملك در يزد، عنوان شده، مي گويد: اصولا وام 50 ميليارد توماني وجود ندارد. رقم كارشناسي اين زمين، 500 ميليون تومان بوده و خريد و فروشي صورت نگرفته است. ماجرا آن است كه تسهيلاتي به مبلغ 450 ميليون تومان از مؤسسه دريافت شده بود كه سند زميني به عنوان وثيقه در گرو بانك قرار گرفت و بعدها به علت معوقات، اين زمين به نام مؤسسه ثامن الحجج شد.

«ح. ص»: يك ريال هم بدهي ندارم
«ح. ص» در ادامه با بيان اينكه حتي يك ريال هم بدهي به مؤسسه ندارم، مي افزايد: همه مبالغ اقساط تسهيلات در سال 95 تسويه شده است. علاوه بر اينكه همه مستندات در مرحله دادسرا به شعبه بازپرسي ارائه شده و در پرونده نيز موجود است، در جلسه بعدي دادگاه، همه مستندات مجددا از سوی وكيل به دادگاه تقديم خواهد شد.

او در ادامه با بيان اينكه كل تسهيلات دريافتي از مؤسسه در چند مرحله و حدود 880 ميليون تومان بوده است، ادامه مي دهد: اين ميزان با سود، حدود يك ميليارد و 200 ميليون تومان بوده كه به صورت كامل تسويه شده است و مدارك تسويه آن نيز موجود است.

دخترم حقوق نجومي نگرفته است
«ح. ص» همچنين با رد دريافت حقوق نجومي از سوي دخترش مي افزايد: چنين چيزي صحت ندارد. دخترم حدود دو سال در آن مؤسسه مشغول به كار بود كه پس از ازدواج نيز آنجا را ترك كرد. او كه مانند پنج هزار كارمند ديگر اين مؤسسه در آنجا مشغول به كار بود، در ابتدا حدود 700 هزار تومان دريافتي داشت كه بعدها تا يك ميليون و 400 هزار تومان افزايش يافت. به گفته «ح. ص» او به هيچ عنوان تسهيلاتي دريافت نكرده و خانواده او تسهيلات دريافت كرده اند و او ضمانت آنها را پذيرفته است.

تمام حقوق دريافتي را برگرداندم
او در ادامه با اشاره به حقوق دريافتي مي گويد: كل حقوق بنده ماهانه پنج ميليون تومان بوده و در سال 95 در ازاي پنج سال حقوقي كه دريافت كردم، با اينكه منع قانوني وجود نداشت، همه مبلغ را كه حدود 300 ميليون تومان بوده است، به مؤسسه برگرداندم.

ارتباطي بين شركت و همسرم وجود ندارد
«ح. ص» كه خود يكي از اعضاي شركتي بوده كه در گزارش به آن اشاره شده، ادامه مي دهد: اين شركت حدود دو ميليارد تومان تسهيلات گرفته است كه با جريمه حدود سه ميليارد و 200 ميليون تومان شده بود. براي اين تسهيلات ملكي چهارطبقه در سيدخندان به عنوان وثيقه گذاشته بود كه اين ملك بيش از چهار ميليارد تومان كارشناسي مي شود و در تملك مؤسسه ثامن الحجج قرار مي گيرد. اين وام اساسا به نام يكي از اعضاي شركت كه اين ملك نيز به نام او بوده، دريافت شده است و ارتباطي به همسر بنده ندارد. اين اسناد در اختيار هيئت تسويه قرار دارد. در واقع تسهيلاتي كه گرفته شده، كامل تسويه شده و حتي مازاد هم دارد.

ماجرا خانوادگي نيست
به گفته او اين ماجرا آن گونه كه در شبكه هاي اجتماعي منعكس شده، خانوادگي نيست و در قالب چند تسهيلات در چند مرحله بوده كه به طور کامل در مرداد 95 تسويه شده است.


ح.ص دریافت‌های نجومی از ثامن الحجج را تکذیب کرد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

گزارش ها

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن

ارائه گزارش رئیس مجلس از سفر به چین و ژاپن

لاریجانی پشت درهای بسته مجلس از «سفر به چین و ژاپن» به نمایندگان گزارش ارائه کرد

لاریجانی پشت درهای بسته مجلس از «سفر به چین و ژاپن» به نمایندگان گزارش ارائه کرد