بازدید: 73

نشانه هایی که می گوید غلظت خون دارید

غلظت خون قابل کنترل است اما زمانی که از ابتلا به غلظت خون آگاه باشید. زمانی که ندانید دچار غلظت خون هستید ممکن است برای رفع آن دیر شود. در این مطلب نشانه هایی که می گوید غلظت خون دارید را آورده ایم.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   بیماری غلظت خون یا پلی سیتمی ورا بسیار آهسته رشد میکند,معمولا بیشتر از چند سال ؛ با اینکه اگر این بیماری را درمان نکنید یک تهدید برای زندگیتان است, اما کسانی که به خوبی از آن مراقبت کنند، شانس یک زندگی طولانی مدت را خواهند داشت اغلب افراد، زمانی متوجه این شرایط میشوند که در سن 60 سالگی و یا بیشترهستند اما این میتواند در هر سنی اتفاق بیافتد. گفتنی است این شرایط در مردان، بیشتر از زنان رایج است. اگرچه ممکن است، برخی از علائم هشدار دهنده مانند سرگیچه,احساس ضعف و خستگی داشته باشید,اما دلایل زیادی میتواند باعث این مشکلات شود ، اگرشما غلظت خون داشته باشید,اولین نشانه آن میتواند زمانی باشد که یک آزمایش خون معمولی نشان دهد که تعداد زیادی سلولی خون ی دربدن شما وجود دارد. درمان این شرایط به سن و نوع خاص بیماریتان بستگی دارد اگرشما نشانه های زیادی نداشته باشید,پزشک شما بدون هیچ درمانی شما را معاینه می کند.
 
 
علائم غلظت خون   
 
تنگی نفس، احساس سرگیجه و قرمزی پوست صورت از شایعترین نشانه های افزایش غلظت خون  محسوب می شود. گاهی هیچ دلیل خاصی برای این مشکل وجود ندارد و مغز استخوان بدون هیچ محرکی و به طور خود به خود گلبول های قرمز زیادی را تولید می کند مانند بیماری پلی سیتمی.
 
در برخی مواقع بر اثر یک عامل خارجی این عارضه اتفاق می افتد برای مثال وقتی که فرد به ارتفاعات کوهستانی می رود با کاهش فشار هوا و اکسیژن و تحریک سلول های تولید کننده اریتروپویتین در کلیه ترشح مغز استخوان را فعال می کند که در نهایت منجر به ساختن گلبول های قرمز و افزایش غلظت خون می شود. کم آبی بدن و افزایش هموگلوبینی مادرزادی نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار در غلظت بالای خون محسوب می شوند.
 
 
رنگ لب ها نشان از غلظت خون دارد
 
وقتی میزان هموگلوبین بدون اکسیژن بیش از حد باشد، مخاط‌‌های بدن مثل لب به رنگ بنفش درمی‌آیند. انگشتان دست و پا و زیر ناخن‌ها بنفش شده، چشم‌‌ها پرخون  و پوست صورت نیز بر افروخته می‌‌شود. با دیدن این علائم ظاهری می‌‌توانید نسبت به غلیظ شدن خون ‌تان شک کرده و برای تشخیص نهایی حتما به متخصص مراجعه کنید.
 
 
 
 
سخت نفس می کشید؟
 
کسانی‌که مشکل ریوی دارند، تنگی نفس پیدا می‌‌کنند و نفس‌نفس می‌‌زنند هم ممکن است به‌خاطر غلظت خون ‌شان دچار تشدید این علائم شده باشند. پس هر تنگی نفسی را به حساب آلرژی یا آلودگی هوا نگذارید. گذشته از این، افرادی‌که مشکل قلبی دارند و تپش قلب پیدا می‌‌کنند هم می‌‌توانند دچار این مشکل باشند.
 
 
سیگاری ها غلظت خون می گیرند
 
مصرف دخانیات یکی از علت‌‌های جدی درکنار مسائل قلبی است که هم باعث بروز سرطان شده و هم سبب غلیظ شدن خون  فرد می‌‌شود. فرض کنید فردی مدام سردرد دارد و جریان خون ش سیالیت و روانی لازم را ندارد و مرتب در خواب، خواب‌زده می‌‌شود، آیا چنین فردی در طول روز عصبی نیست؟ می‌‌تواند تمرکز لازم را برای انجام کار‌هایش داشته باشد؟ نه. ممکن است ما نتوانیم کار زیادی برای بیماری مادرزادی قلبی که خون پراکسیژن و کم‌اکسیژن در آن با هم مخلوط می‌‌شوند یا بیماری مغز استخوان انجام دهیم، اما مشکلی که به‌دست خود ما ایجاد شد، فقط نیاز به اراده دارد. بیماران وقتی به ما مراجعه می‌کنند، می‌بینیم عصبی هستند و دائم سردرد دارند که علت هم پرخون ی است و مشکل هم مصرف سیگار و دخانیات است.
 
 
عوامل خطر غلظت خون
 
عواملی که خطر لخته شدن خون در بیماری غلظت خون  را دارند عبارتند از:
 
سابقه لخته شدن خون
 
فشارخون بالا
 
دیابت
 
سیگار کشیدن
 
کلسترول بالا
 
بارداری
 
خون غلیظ تر از حدطبیعی، میتواند خطرلخته شدن خون را بدون علت افزایش دهد.
 
 
چه کسانی دچار غلظت خون می شوند؟
 
این بیماری بسته به اینکه بر اثر علت اولیه یا ثانویه در فرد ایجاد شده باشد، ممکن است در هر سنی بروز پیدا کند. ما افرادی داریم که در سن نوجوانی و به دلیل ارثی این مشکل را دارند. بچه‌‌هایی هستند که دیواره پایین قلب‌شان باز است یا مشکل ریوی دارند که آنها ازجمله کسانی هستند که درگیر غلظت خون  می‌‌شوند.

نشانه هایی که می گوید غلظت خون دارید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات