بازدید: 104

اعلام آماده‌باش نیروهای کویت در مرز عراق

همزمان با گسترش دامنه اعتراضات مردمی در عراق، در کویت نیز وضعیت فوق‌العاده اعلام شد.

به گزارش بولتن نیوز، وزارت کشور کویت امروز شنبه با توجه به حوادث مرز شمالی کشور، وضعیت آماده باش نیروها را اعلام و گارد ملی نیز اجرای اقداماتی در این زمینه را آغاز کرد.

روزنامه «الأنباء» کویت به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که نیروهای دریایی و زمینی با دقت و با همکاری و هماهنگی مسئولان عراق، حوادث این کشور را دنبال می کنند.

این منبع افزود که اوضاع در مرز دو کشور ثبات دارد اما به منظور رعایت جانب احتیاط قائم مقام وزارت کشور حدود 400 نفر از افسران و سربازان را به منطقه العبدلی اعزام و گارد ملی نیز اجرای اقداماتی در این زمینه را آغاز کرد.

شرکت هواپیمایی کویت نیز از امروز پروازهای خود به شهر نجف را تا اطلاع ثانوی به تعلیق درآورد.

سفارت کویت در بغداد نیز ضمن تأیید سلامت اتباع کویتی در شهرهای عراق از آنها خواست تا از نزدیک شدن به مکان های تجمع مردمی دوری کنند.

دامنه اعتراضات و تظاهرات های شهروندان عراقی در بصره و سایر شهرهای عراقی به دلیل وضعیت بد خدمات رسانی دولت و بیکاری جوانان و فساد اداری در هفتمین روز خود (دیروز جمعه 13 جولای) به نجف اشرف و کربلای معلی نیز رسید.

علاوه بر بصره، شهرهای ناصریه (مرکز استان ذی قار)، العماره (مرکز استان میسان)، کربلا و نجف اشرف نیز شاهد تظاهرات های مردمی بود.

ارتش کویت: اوضاع امنیتی در کشور طبیعی است

ستاد مشترک ارتش کویت در بیانیه ای اعلام کرد که اوضاع امنیتی در کشور طبیعی است و حوادث جاری در نزدیکی مرز شمال نیز مربوط به حوادث داخلی کشور همسایه است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه اوضاع امنیتی تحت کنترل است، آمده که اقدامات ارتش کویت با همکاری دستگاه های امنیتی نیز تنها اقدامات احتیاطی است.

وزارت خارجه کویت: جای نگرانی از اوضاع امنیتی عراق نیست

وزارت خارجه کویت نیز در بیانیه ای از امنیت و آرامش در مرزهای شمالی این کشور خبر داد و گفت که جای هیچ گونه نگرانی از اوضاع امنیتی در عراق نیست.

طبق گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، وزارت خارجه کویت همچنین اشاره کرد که این کشور به دقت اوضاع امنیتی و تحولات عراق را دنبال می کند اما به توانایی برادران عراقی برای حل وفصل این مشکلات و حوادث جاری و بازگشت مجدد امنیت و ثبات به این عراق اطمینان دارد.


اعلام آماده‌باش نیروهای کویت در مرز عراق
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها