بازدید: 345

هارون یحیی؛ فراماسون، شیاد یا مأمور؟

شاید از ابتدا مأمور بوده ولی اکنون نیز چیزی بیش از مأمور دون‌پایه نیست و این‌که می‌گوید ماسون‌ها به من درجه سی و سوّم داده‌اند مزخرف است مثل حرف‌هایش.

گروه بین الملل: چهارشنبه ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۸/ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ عدنان اوکتار (هارون یحیی) دستگیر شد. پلیس ترکیه که حکم قضایی برای دستگیری اوکتار و ۲۳۴ نفر از پیروان او را دارد، صبح چهارشنبه به ۱۲۰ مکان حمله برد و تا ظهر ۷۹ نفر را دستگیر کرد.

 

هارون یحیی؛ فراماسون، شیاد یا مأمور؟

 

به گزارش بولتن نیوز، عدنان اوکتار، با برخورداری از بودجه هنگفت نامعلوم، با نام مستعار «هارون یحیی»، درباره «فراماسونری» و «توطئه یهود» می نوشت و از طریق برنامه های تلویزیونی شهرت فراوان کسب کرده بود. کتاب های اوکتار به فارسی نیز ترجمه و نشر و ترویج می شد.

عدنان اوکتار به جرائم متعدد متهم است؛ از جاسوسی سیاسی و نظامی تا پول شویی و سوءاستفاده جنسی از کودکان و تجاوز جنسی و غیره و غیره.

هارون یحیی؛ فراماسون، شیاد یا مأمور؟عبدالله شهبازی – مورخ و پژوهشگر تاریخ بارها درباره عدنان اوکتار نوشته است. او یادداشت زیر را در ۱۵ آبان ۱۳۹۳ در صفحه فیس بوکش منتشر کرده است که به مناسبت دستگیری عدنان اوکتار آن را بازنشر می کنیم.

هارون یحیی: فراماسون، شیاد یا مأمور؟

«هارون یحیی» اهل ترکیه است. اسمش عدنان اُکتار است ولی با نام مستعار «هارون یحیی» شهرت یافته. خیلی هم معروف شده به دلیل مطالب فراوانی که در «افشای» فراماسونری و ایلومیناتی و توطئه یهود و انکار هولوکاست و ردّ داروینیسم و غیره و غیره منتشر کرده که در ایران نیز، مانند ترکیه، برای عده ای جذاب است. عدنان اکتار یکی از پدیده هایی است که، مثل فتح الله گولن، رهبر «جماعت گولن»، از درون شبکه «مدارس نور» سعید نورسی، یا بقول نوری ها «علامه بدیع الزمان سعید نورسی» (متوفی مارس ۱۹۶۰/ اسفند ۱۳۳۸)، بیرون آمد؛ و البته تفاوت شومنی چون عدنان اکتار با گولن بسیار زیاد است…

من هیچ گاه هارون یحیی را «ماسون شناس» نمی دانستم و اکنون نیز باور نمی کنم «ماسون درجه سی و سوّم» باشد. فراماسونری درجات پائین «دکان» است ولی درجه سی و سوّم را به هرکسی نمی دهند؛ مراحل «سلوک» بسیار طولانی است!

آن زمان که برخی مراکز ایرانی که با تفکر هارون یحیی احساس یگانگی می کردند یا به عمد می خواستند هارون یحیی را در ایران مطرح کنند، شروع کردند به ترجمه و انتشار کتاب های هارون یحیی بارها گفتم که او شارلاتان است و کتاب هایش عملیات روانی است برای لوث کردن این گونه مباحث در حوزه اندیشه سیاسی. برای من هیچ گاه مباحثی چون فراماسونری یا توطئه یهود «راز» نبود بلکه پدیده هایی عینی بود که می توان و باید شناخت و حدومرز واقعیت را از اوهام تفکیک کرد. کسی که می خواهد واقعیت را در سایه اوهام قرار دهد یا نادان است، یا شیاد است یا مأمور. ولی هیچ گاه برای هارون یحیی آن قدر ارزش و اهمیت قائل نبودم که مقاله ای درباره اش بنویسم. در همین فیس بوک چند بار برخی دوستان پرسیدند و به این پاسخ کوتاه بسنده کردم که «هارون یحیی یا شیاد است یا مأمور» [۲] و «هارون یحیی که اسم اصلی اش عدنان اکتار، است شارلاتانی مشکوک است که تحقیقات ضد ماسونی را دکان کرده و اطلاعات راست و دروغ را مخلوط می کند.» [۳]

الآن هم به نظرم هارون یحیی جوانی هوچی و جویای نام و البته دارای استعدادهای معین، بود که کانون هایی، با شناخت این روحیات، او را حمایت و باد کردند و سرانجام کارش را به اینجا رسانیدند که فرقه «اسلام سکسی» تأسیس کند و «حرم سرا» تشکیل دهد و شبکه تلویزیونی و تشکیلات عریض و طویل به هم زند. شاید از ابتدا مأمور بوده ولی اکنون نیز چیزی بیش از مأمور دون پایه نیست و این که می گوید ماسون ها به من درجه سی و سوّم داده اند مزخرف است مثل همان حرف های مفت سابق او درباره فراماسونری و توطئه یهود.

کسانی که می خواهند هارون یحیی فعلی و «اسلام سکسی» او را بشناسند به مقاله جالب خانم لیلی لینچ، سردبیر مجله بالکانیست، مراجعه کنند. [۴] و نیز به کتاب ۲۴۰ صفحه ای خانم آنه راس سولبرگ که پایان نامه دکتری اوست، با عنوان «مهدی که کت وشلوار [مارک] آرمانی می پوشد.» [۵] و گفتگوی شان استون با هارون یحیی. چهره حیران و گیج شان استون در مواجهه با هارون یحیی دیدنی است. [۶]

 

هارون یحیی؛ فراماسون، شیاد یا مأمور؟

 

هارون یحیی فرد نیست، پدیده است. هارون یحیی در درون ما نیز زندگی می کند. زمانی که شروع می کنیم به مهمل بافی درباره زمین و زمان، باید بدانیم که این هارون یحیای درون ماست که طغیان کرده است. هارون یحیی به ترکیه منحصر نیست؛ در ایران هم هست. کسانی را می شناسیم که همچون هارون یحیی دفترودستک دارند و از حمایت های کلان مالی- سیاسی «غیبی» برخوردار و دختران نامقید به حجاب یا دین را دسته جمعی «صیغه» و «محرم» می کنند تا راحت تر بتوانند در این گونه کلاس ها «مسلمان» یا «محجبه» شان کنند. با «حرم» هارون یحیی تفاوت چندان ندارد؛ و کسانی را می شناسیم که همّ و غم شان ترویج مهملاتی از نوع حرف های هارون یحیی است. اینان با هارون یحیی فرق اساسی ندارند و همانان که برای هارون یحیی پول و دفترودستک جور می کنند و آوازه اش را به عرش می رسانند حامی و مبلغ اینان نیز هستند.

هارون یحیی ها دارای کارکرد معینی هستند: دانش سیاسی و تاریخی ما نباید از حد معین فراتر رود. ما هنوز نیز، مانند دهه ۱۳۴۰، در میان دولتمردان دوران استعماری بریتانیا باید تنها گلادستون و لرد کِرزِن را بشناسیم و به آن ها فحش دهیم و در میان آمریکاییان فقط راکفلر را. پالمرستون و دیزرائیلی و لویدجرج در تاریخ بریتانیا یا لویی فیلیپ و لویی بناپارت و الیگارشی پاریس در دوران آنان یا مورگان و جیکوب شیف در آمریکا و امثال آن ها باید ناشناخته بمانند. ما باید هنوز نیز به «کِرمیت روزولت» «کرومیت روزولت» بگوئیم و تمام کاسه کوزه کودتای بیست وهشت مرداد ۱۳۳۲ را بر سر او بشکنیم و چشم به لندن یا نیویورک بدوزیم تا خاطره ای، سندی، چیزی منتشر شود و اسرار تاریخمان را به ما بگوید. ما هیچ گاه نباید تفاوت کمپانی کونوکو را با کمپانی رویال داچ شل بدانیم یا بدانیم توتال و پژو به چه کانون هایی تعلق دارند یا چرا انحصار مافیای خودرو در ایران بیداد می کند و فریادرسی نیست یا داعش با جنی انرژی یا با قرارداد سه میلیارد دلاری اخیر سعودی و فرانسه برای فروش سلاح به دولت لبنان چه ارتباطی دارد. سطح دانش سیاسی ما نباید از دوگزینه ای «همه چیز توطئه است» (دائی جان ناپلئونیسم) و «هیچ توطئه ای در کار نیست» فراتر رود و فراماسونری و اینگونه نهادها یا کانون ها و فرقه های رازآمیز و پنهان، نباید پدیده ای عینی و قابل شناخت و ردیابی باشند بلکه باید شبحی بمانند مرموز و قَدَر قدرت که از زمان خلقت آدم ایجاد شده و تا به امروز سایه خود را بر سر جهان و جهانیان گسترده اند.

 

انتهای پیام/#

----------

1- http://bit.ly/1uy6UyB

2- http://on.fb.me/1tCt7I6

3- http://on.fb.me/1Ekl3jX

4- Lily Lynch, “The Islamic Sex Cult Supporting Turkey’s Prime Minister,” Balkanist Magazine, March 28, 2014.

http://bit.ly/1AmEE4G

5- Anne Ross Solberg, The Mahdi Wears Armani: An Analysis of the Harun Yahya Enterprise, [Södertörn Doctoral Dissertations 80], Stockholm: Elanders Sweden, 2013, 240 pages.

http://bit.ly/1zxeQkO

6- https://www.youtube.com/watch?v=xnqau_V0X4w

 


هارون یحیی؛ فراماسون، شیاد یا مأمور؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»