بازدید: 61

پرواز عجیب عنکبوت‌ها به کمک الکتریسیته!

منبع : برترین ها کد خبر: 1313736
عنکبوت‌ها می‌توانند از طریق ترشح ابریشم و شناور بودن، مسیرهای طولانی هوایی را طی کنند. پیش از این تصور می‌شد که «پرواز بالون مانند» آن‌ها نیازمند چیزهایی مانند باد است، اما پژوهشگران انگلیسی میدان‌های الکتریکی طبیعی را کشف کرده‌اند که نه تنها باعث پرواز بالون مانند عنکبوت‌ها، بلکه باعث بالا رفتن آن‌ها نیز می‌شود، حتی در غیاب حرکت هوا.

خبرگزاری ایسنا: عنکبوت ها می توانند از طریق ترشح ابریشم و شناور بودن، مسیرهای طولانی هوایی را طی کنند. پیش از این تصور می شد که «پرواز بالون مانند» آن ها نیازمند چیزهایی مانند باد است، اما پژوهشگران انگلیسی میدان های الکتریکی طبیعی را کشف کرده اند که نه تنها باعث پرواز بالون مانند عنکبوت ها، بلکه باعث بالا رفتن آن ها نیز می شود، حتی در غیاب حرکت هوا.

این پدیده، که به عنوان "گرادیان پتانسیل جو"(APG) شناخته می شود، یک مدار الکتریکی بین زمین و یونوسفر است که توسط رعد و برق حفظ می شود و همیشه در جهان وجود دارد.

پرواز عجیب عنکبوت ها به کمک الکتریسیته!

عنکبوت ها می توانند از طریق ترشح ابریشم و شناور بودن چند صد مایل در هوا حرکت کنند. پژوهشگران تصور می کردند که این حرکت بالون مانند نیازمند نیروهای کششی باد یا حرارت است. اما اکنون پژوهشگران گزارش کرده اند: «ما میدان های قوی الکتریکی را در طبیعت یافته ایم که در غیاب حرکت هوا، نه تنها باعث پرواز بالون مانند عنکبوت می شود، بلکه باعث حرکت عمودی آن ها نیز می گردد».

اریکا مورلی از دانشگاه Bristol گفت: «ما هنوز نمی دانیم که آیا میدان های الکتریکی برای ایجاد حرکت بالونی عنکبوت ها لازم هستند یا خیر. با این حال میدانیم که این میدان ها شرط کافی اند.»

مورلی و همکارش دنیل رابرت، شیفته نظریه حرکت بالونی الکترواستاتیک شده بودند که توسط یک پژوهشگر دیگر در سال 2013 ارائه شده بود. در واقع، این ایده که میدان های الکتریکی اتمسفر در این موضوع نقش دارند نخستین بار در اوایل دهه 1800 منتشر شد، اما خیلی وقت پیش، علی رغم اینکه هرگز مورد آزمایش قرار نگرفت، رد شد.

مورلی توضیح داد: «گرادیان پتانسیل جو(APG) - یک مدار الکتریکی بین زمین و یونوسفر است که توسط رعد و برق حفظ می شود و همیشه در جهان حضور داشته است. اما قدرت APG متغیر است، در یک روز آرام با آسمان صاف، ممکن است APG به 100 V/m برسد و در یک روز طوفانی یا در حضور ابرهای باردار، APG می تواند تا 10 kV/m افزایش یابد. برای اینکه ببینیم آیا عنکبوت ها در واقع به میدان های الکتریکی و تنوع این میدانها پاسخ می دهند یا خیر، به اندازه گیری های تجربی نیاز داشتیم.»

مورلی و رابرت برای کشف این موضوع، آزمایش هایی را در آزمایشگاه با عنکبوت های لحاف دوز انجام دادند. محیط آزمایشگاهی به آن ها اجازه داد که دیگر محرک ها مانند حرکت هوا را حذف کرده و یک میدان الکتریکی یکنواخت را برای این عنکبوت ها فراهم کنند.

آزمایش آن ها یک افزایش معنی دار را در حرکت بالونی، هنگام روشن شدن میدان های الکتریکی نشان داد و تغییر در رفتار عنکبوت ها تایید کرد که آن ها می توانند میدان های الکتریکی APG مانند را شناسایی کنند و با حرکت بالونی به این میدان های الکتریکی پاسخ دهند. زمانی که عنکبوت ها در حال حرکت در هوا بودند، روشن و خاموش کردن میدان الکتریکی باعث می شد به ترتیب، به بالا یا پایین حرکت کنند.

پژوهش های این محققان همچنین موهای حساسی را به نام تریکوبوتیریا در سطح اسکلت خارجی عنکبوت ها نشان می دهد که در پاسخ به میدان های الکتریکی حرکت می کنند. پژوهشگران باور دارند که این موهای ریز امکان شناسایی تحریک میدان الکتریکی توسط عنکبوت ها را فراهم می کنند.


پرواز عجیب عنکبوت‌ها به کمک الکتریسیته!
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
 • پرواز عجیب عنکبوت‌ها به کمک الکتریسیته!


  عنکبوت‌ها می‌توانند از طریق ترشح ابریشم و شناور بودن، مسیرهای طولانی هوایی را طی کنند. پیش از این تصور می‌شد که «پرواز بالون مانند» آن‌ها نیازمند چیزهایی مانند باد است، اما پژوهشگران انگلیسی میدان‌های الکتریکی طبیعی را کشف کرده‌اند که نه تنها باعث پر
 • تاثیرات عجیب موادمخدر روی بدن عنکبوت


  ناسا با آزمایشات عجیب خود درمورد تاثیرات مواد مخدر به نتایج جالبی دست یافت.
 • عجیب‌ترین عنکبوت دنیا با سری شبیه سگ / عکس


  آنچه می‌بینید فتوشاپ نیست، بلکه عنکبوتی در اکوادور است که سرش شبیه سگ است.
 • بارش عجیب و ترسناک عنکبوت‌ها از آسمان برزیل +عکس


  در اتفاقی نادر و باورنکردنی مردم جنوب ایالت میناس گریس برزیل را شوکه کرد. اتفاقی که البته در برزیل سابقه داشته است.
 • تولید الکتریسیته از جاده ها


  محققان دانشگاه لنکستر انگلیس در حال توسعه موادی هستند که با آسفالت ترکیب شده و لرزش حاصل از حرکت اتومبیل‌ها روی جاده را به الکتریسیته تبدیل می‌کند.
 • تولید مواد غذایی به کمک الکتریسیته ! +عکس


  محققان فنلاندی با استفاده از الکتریسیته موفق به تولید مواد غذایی شده‌اند که می‌تواند کلیدی برای مبارزه با گرسنگی در جهان باشد.
 • از باکتری می‌توان الکتریسیته تولید کرد


  تحقیقات جدید می‌گویند که با تغییرات شیمایی در باکتری‌ها میتوان از آن‌ها الکتریسیته تولید کرد. با این روش در آینده می‌توان فاضلاب را به آب تمیز تبدیل کرد. برخی از باکتری‌ها به شکل طبیعی می‌توانند به وسیله نوعی پروتیئن که در غشا‌ء سلولی‌اش وجود دارد از
 • بهترین ترفندهای از بین بردن الکتریسیته لباس


  وجود بار الکتریکی اضافه در لباس یکی از معضلات پس از شستشوی لباس‌هاست. برای از بین بردن الکتریسیته لباس راه حل‌های متعددی وجود دارد. برای مثال ریختن مقداری سرکه یا بکینگ پودر هنگام شستشوی لباس‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 • تولید الکتریسیته از دستمال توالت بازیافتی


  صرفه‌جویی در مصرف انرژی به یک اصل تبدیل شده که مکرر به آن اشاره می‌شود و دانشمندان نیز در این زمینه روش‌های مختلفی برای بهینه‌سازی مصرف ارائه می‌دهند.
 • 9 آزمایش جالب در مورد الکتریسیته ساکن (فیلم)


 • تولید نانوکامپوزیت‌های کاغذی مقاوم به گرما و الکتریسیته در کشور


  محققان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان موفق شدند با استخراج سلولز از نوعی باکتری و ایجاد یک نانوکامپوزیت کاغذی چندلایه حاوی یک نوع رزین پلیمری، نانوساختارهایی با خاصیت عایق الکتریسیته تولید کنند. این نانوکامپوزیت‌ها در صنایع تولید ترانسفورما
 • پرواز سکه/ افزایش عجیب قیمت طلا


  قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز شنبه با افزایش نسبت به پنجشنبه ، ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان شد.
 • عجیب‌ترین قاچاق در یکی از پرواز‌های برلین+عکس


  نیروی امنیت پرواز در فرودگاه برلین مردی ۴۳ را داخل هواپیما در حالی دستگیر می‌کند که قصد قاچاق یک مار بوا را داشته است.
 • اقدام عجیب خلبان حین پرواز هواپیما!


  بنا بر اعلام این شرکت این خلبان به مدت ۶ ماه از انجام پرواز تعلیق شده و باید مبلغ ۱۲۰۰۰ یوان (۱۷۵۰ دلار) به عنوان جریمه به این شرکت هواپیمایی پرداخت کند. همچنین این شرکت «وانگ»، کمک خلبان این دو پرواز را به مدت ۱۵ روز تعلیق کرده و او همچنین باید مبلغ
 • اقدام عجیب خلبان حین پرواز هواپیما!


  اقدام عجیب خلبان چینی حین حضور همسرش در داخل هواپیما سوژه رسانه‌ها شد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان