بازدید: 92

۱۰ مشکل گوشی و لپ‌تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید

اگر مالک یک گوشی یا کامپیوتر هستید، پس باید یاد بگیرید که با بروز انواع و اقسام مشکلات مربوط به آن‌ها کنار بیایید. از طرف دیگر، برخی از مشکلات ساده، نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات بسیار پیچیده‌تری هستند. در ادامه به چند مشکل گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها می‌پردازیم که بهتر است رسیدگی به آن‌ها را پشت گوش نیندازید.
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
 
اگر مالک یک گوشی یا کامپیوتر هستید، پس باید یاد بگیرید که با بروز انواع و اقسام مشکلات مربوط به آن ها کنار بیایید. از طرف دیگر، برخی از مشکلات ساده، نشان دهنده ی وجود مشکلات بسیار پیچیده تری هستند. در ادامه به چند مشکل گوشی ها و لپ تاپ ها می پردازیم که بهتر است رسیدگی به آن ها را پشت گوش نیندازید.
 
در رابطه با حل این مشکلات توضیحات زیادی ارائه نخواهیم داد، اما به مسیر درست برای برطرف کردن آن ها اشاره می کنیم. بیشتر این راه حل ها موارد مشترکی دارند که از بین آن ها می توانیم به اسکن برای یافتن بدافزار، ریست نرم افزاری و جایگزین کردن قطعات سخت افزاری اشاره کنیم.

۱. کاهش سرعت محسوس
گجت های قدیمی تر با گذشت زمان ضعیف تر می شوند و این یک موضوع کاملا طبیعی به حساب می آید. اما اگر گجت شما سن و سال زیادی ندارد، ولی ناگهان از لحاظ عملکردی دچار مشکل شده، پس باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.

این مشکل گوشی یا لپ تاپ شاید به موارد نرم افزاری مربوط باشد که بی سروصدا در پس زمینه ی سیستم عامل مشغول فعالیت هستند. در کامپیوتر ها چنین موضوعی شایع است، اما گاهی اوقات در مورد گوشی های هوشمند هم چنین پدیده ای مشاهده می شود. این مورد نرم افزاری می تواند یک بدافزار خطرناک باشد یا مثلا یک استخراج کننده ی ارز دیجیتالی که موفق شده به سیستم گجت شما نفوذ کند.
 
 
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
برطرف کردن این مشکل چندان ساده نیست، ولی حتما باید به این موضوع رسیدگی شود. برای شروع بهتر است که با استفاده از آنتی ویروس های مشهور سیستم خود را اسکن کنید، نرم افزار ها یا اپلیکیشن های ناشناخته را پاک کنید و در نهایت می توانید به مرورگر سیستم سر بزنید و افزونه های اخیرا نصب شده را پاک کنید.

۲. رفتار غیرمنتظره
اگر یک نوع کی لاگر یا نرم افزار نظارتی راه خود را به کامپیوتر یا گوشی شما باز کرده باشد، شاید گاهی اوقات متوجه موارد غیرمنتظره ای در گجت خود شوید. این مشکل گوشی یا لپ تاپ شاید به شکل موارد ساده، ولی مکرر بروز پیدا کند. به عنوان مثال می توانیم به باز و بسته شدن تصادفی اپلیکیشن ها و برنامه ها، باز شدن ناخواسته ی منو ها و دیگر موارد این چنینی اشاره کنیم.

این ابزار های نظارتی معمولا به خوبی مخفی می شوند و به همین خاطر برای رهایی از دست آن ها بهتر است گجت خود را ریست نرم افزاری کنید یا اینکه با استفاده از یک نرم افزار امنیتی، سیستم را اسکن کنید. در مورد گوشی ها، برخی از اتفاقات (مانند تکرار یک حرف در هنگام تایپ) به ایراد نمایشگر لمسی برمی گردد و به همین خاطر در مورد گوشی ها بهتر است که نظر یک متخصص را جویا شوید.

۳. دریافت ایمیل های ناخواسته
دریافت ایمیل های ناخواسته از جانب افراد غریبه یا شرکت هایی که هیچ کاری با آن ها ندارید، می تواند نشان دهنده ی سوءاستفاده از ایمیل شما باشد. برای بررسی این موضوع، به افراد و شرکت های فرستنده ایمیل بزنید و پیگیر این موضوع شوید. همچنین به فیلتر های فعال شده در ایمیل خود هم نگاهی بیندازید. البته لازم نیست در مورد ایمیل های اسپم یا فیشینگ سخت گیری زیادی به خرج دهید، زیرا چنین ایمیل هایی به طور گسترده برای هزاران نفر فرستاده می شود؛ منظور ما ایمیل هایی است که از جانب افراد یا شرکت های حقیقی ارسال می شوند.

۴. غیرفعال شدن تنظیمات سیستم
وقتی که یک بدافزار بتواند به طور کامل به سیستم گوشی یا لپ تاپ نفوذ کند (مورد دوم شایع تر است)، در بیشتر موارد این بدافزار ها تعدادی از تنظیماتی که می توانند در عملکرد آن ها اختلال ایجاد کنند، غیرفعال می کنند. به همین خاطر اگر یک یا چندتا از بخش های مختلف تنظیمات سیستم غیرفعال شده باشد، بهتر است این موضوع را به وجود بدافزار ربط دهید.
 
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید

ویروس های قدرتمند معمولا نرم افزار های آنتی ویروس را غیرفعال می کنند و در همین رابطه اگر عملکرد آنتی ویروس سیستم شما مانند سابق نیست، باید این موضوع را هرچه زودتر بررسی کنید. این مشکل گوشی یا لپ تاپ شاید به دلیل تغییراتی که شما در سیستم اعمال کرده اید، به وجود آمده و به همین خاطر ابتدا در مورد این موضوع اطمینان حاصل کنید و سپس در راستای پیدا کردن و حذف بدافزار ها اقدام کنید.

۵. تغییر در تنظیمات اپلیکیشن ها
همانند تغییرات تنظیمات سیستم، تغییرات در تنظیمات اپلیکیشن ها و نرم افزار ها را هم باید جدی بگیرید. به عنوان مثال می توانیم به تغییر مکرر هوم پیج یا بروز تغییرات در رابط کاربری نرم افزار ها اشاره کنیم. اگر منشأ این موضوع مربوط به بدافزار نباشد، ببینید می توانید تغییرات ایجادشده را به حالت اول برگردانید یا نه.

بدافزار ها معمولا در گوشی های هوشمند حضور پررنگی ندارند (به غیر از اینکه کاربر اندروید باشید و از محیط های بیرون از پلی استور اپلیکیشن دانلود کنید)، اما چنین اتفاقاتی گاهی اوقات رخ می دهند. مراقب دسترسی اپلیکیشن ها به بخش های مختلف سیستم عامل باشید یا قابلیت هایی که در اپلیکیشن های موجود در سیستم عامل به طور ناگهانی فعال می شوند.

۶. نمایش مکرر پیام های پاپ آپ
پاپ آپ ها به بخش جدایی ناپذیر دنیای اینترنت بدل شده اند، ولی اگر تعداد آن ها از حد معمول فراتر برود، پس باید آن را مشکل گوشی یا لپ تاپ در نظر بگیریم. این پاپ آپ ها عمدتا در مرورگر سیستم به نمایش درمی آیند، اما همین موارد می توانند نشان دهنده ی مشکلات عمیق تری در سیستم باشند. در ابتدا بهتر است به افزونه های نصب شده در مرورگر نگاهی بیندازید و در صورت لزوم آن ها را پاک کنید و گاهی اوقات پاک کردن داده های موقتی مرورگر هم به حل این مشکل کمک می کند.
 
 
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
 
بسیاری از اپلیکیشن های رایگان موبایل، پاپ آپ های تبلیغاتی نمایش می دهند، اما همانطور که گفتیم نمایش تعداد زیادی از آن هم شکل زا است و می تواند نشان دهنده ی مشکلات دیگری باشد. مطابق معمول، در این زمینه هم بهتر است با استفاده از یک نرم افزار امنیتی قدرتمند کل سیستم گجت را اسکن کنید.

۷. کرش های تصادفی و مشکل در بوت کردن
یکی دیگر از مشکلاتی که نباید نادیده گرفته شود، کرش های تصادفی و بروز مشکل در حین بالا آمدن سیستم است. متأسفانه شناسایی منشأ چنین مشکلاتی کار ساده ای نیست. شاید مقصر اصلی یک بدافزار باشد، یا گرمای بیش ازحد قطعات سخت افزاری، شاید هم عمر این قطعات رو به پایان است و روز های آخر عمر خود را سپری می کنند. اگر حضور ذهن دارید، روز اول بروز این مشکلات را به خاطر بیاورید و ببینید که آیا قبل از آن تغییرات نرم افزاری یا سخت افزاری را اعمال کرده اید یا نه.

اگر این موارد همچنان ادامه دار بودند، برای حل این مشکل گوشی یا لپ تاپ می توانید سیستم را به طور کامل ریست نرم افزاری کنید و اگر باز هم شاهد این موارد بودید، احتمالا مقصر اصلی این اتفاقات قطعات سخت افزاری هستند. در نهایت، شاید دیگر وقتش رسیده که یک گوشی یا لپ تاپ جدید بخرید.

۸. عملکرد ضعیف باتری
همانطور که می دانید، باتری گجت ها طی مرور زمان ضعیف تر می شوند و به همین دلیل عمر باتری گجت چهارساله دیگر مانند روز اول خود نیست. بااین حال، اگر عملکرد باتری گجت شما به طور ناگهانی افت کرده باشد، پس احتمالا این موضوع به یک مشکل دیگر برمی گردد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 
 
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
در مورد این مشکل گوشی یا لپ تاپ می توان دو احتمال مطرح کرد. یک اینکه باتری در روز های آخر عمر خود قرار دارد و به زودی از کار می افتد و دیگر اینکه یک برنامه در پس زمینه ی سیستم مشغول مصرف بخش اعظمی از انرژی گجت است. در هر صورت، باید به فکر برطرف کردن این مشکل باشید. البته باید احتمال مشکل دار بودن پورت یا کابل مربوط به شارژ هم اشاره کنیم که می توانند در عملکرد باتری اختلال ایجاد کنند.

۹. سروصدای عجیب وغریب از طرف هارد درایو
اگر هارد درایو لپ تاپ شما سروصدا های عجیب وغریبی ایجاد می کند، این موضوع می تواند نشانه ی مرگ قریب الوقوع آن باشد. برای اینکه از وجود چنین مشکلی اطمینان حاصل کنید، می توانید از ابزار هایی مانند DiskCheckup بهره ببرید. حافظه های SSD که لپ تاپ های جدید و گوشی های هوشمند از آن ها بهره می برند، معمولا چنین صدا هایی را ایجاد نمی کنند و به طور کلی آمار خرابی کمتری دارند. با این حال این هارد ها هم بالاخره خراب می شوند و از علائم آن می توانیم به مشکلات ایجادشده در حین ذخیره ی فایل ها یا بالا آمدن سیستم اشاره کنیم.

روی هم رفته، اگر فکر می کنید که هارد درایو سیستم شما به زودی از کار می افتد، بهتر است قبل از این اتفاق از تمام فایل های مهم نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. بعد از این کار، با خیال راحت می توانید یک هارد جدید بخرید و اطلاعات موردنظر را به آن منتقل کنید.

۱۰. افزایش ناگهانی مصرف اینترنت
افزایش ناگهانی مصرف اینترنت شاید ناشی از استفاده ی بیش ازحد یکی از برنامه ها از اینترنت باشد و شاید هم برنامه های مخفی موجود در سیستم همواره در حال ارسال اطلاعات مختلف به سرور ها هستند.
 
 
 
۱۰ مشکل گوشی و لپ تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
برای بررسی این موضوع، در ویندوز به Task Manager، در macOS به Activity Monitor، در تنظیمات اندروید به منوی Network & Internet و در تنظیمات iOS به منوی Cellular مراجعه کنید. اگر مقصر اصلی را پیدا کردید، ابتدا به تنظیمات آن اپلیکیشن یا برنامه نگاهی بیندازید تا ببینید دلیلی برای این مصرف بیش از اندازه وجود دارد یا نه.
 
در غیر این صورت، بهتر است آن برنامه را پاک کنید. اگر هم برنامه های مخفی موجود در پس زمینه ی سیستم مقصر اصلی ماجرا باشند، با استفاده از نرم افزار های امنیتی می توانید آن ها را شناسایی کنید.

۱۰ مشکل گوشی و لپ‌تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • ۱۰ مشکل گوشی و لپ‌تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید


  اگر مالک یک گوشی یا کامپیوتر هستید، پس باید یاد بگیرید که با بروز انواع و اقسام مشکلات مربوط به آن‌ها کنار بیایید. از طرف دیگر، برخی از مشکلات ساده، نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات بسیار پیچیده‌تری هستند. در ادامه به چند مشکل گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها می‌پردازیم
 • ۱۰ مشکل گوشی و لپ‌تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید


  اگر مالک یک گوشی یا کامپیوتر هستید، پس باید یاد بگیرید که با بروز انواع و اقسام مشکلات مربوط به آن‌ها کنار بیایید. از طرف دیگر، برخی از مشکلات ساده، نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات بسیار پیچیده‌تری هستند.
 • ۱۰ مشکل گوشی و لپ‌تاپ که هرگز نباید نادیده بگیرید


  اگر مالک یک گوشی یا کامپیوتر هستید، پس باید یاد بگیرید که با بروز انواع و اقسام مشکلات مربوط به آن‌ها کنار بیایید. از طرف دیگر، برخی از مشکلات ساده، نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات بسیار پیچیده‌تری هستند.
 • 5 مشکل چشمی که هرگز نباید نادیده بگیرید


  سلامت نیوز: حتی اگر از کسانی هستید که خود را ملزم به تست های سالانه یا دوسالانه چشم می کنند، ممکن است شاهد بروز ناگهانی مشکلات عجیب چشمی باشید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، اگر مشکلات چشمی زیر را تجربه کردید آنها را با پزشک درمیان بگذاری
 • 6 علائمی که هرگز نباید نادیده گرفته شوند


  سلامت نیوز: گاهی ممکن است به هر دلیلی دچار درد شویم یا علائمی را در خود مشاهده کنیم که در اکثر مواقع نگران کننده نیستند و پس از مدت کوتاهی برطرف می شوند. اما علائمی را که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم حتما جدی بگیرید. به گزارش سلامت نیوز به نق
 • ۱۲ نشانه بیماری سلیاک که نباید آن‌ها را نادیده بگیرید


  افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند نمی‌توانند از غذاهایی که در آن‌ها پروتئینی به نام گلوتن وجود دارد استفاده کنند، زیرا این پروتئین سبب آسیب رساندن به روده‌ی کوچک آن‌ها می‌شود.
 • ۱۰ نشانه هشداردهنده آلزایمر که نباید نادیده بگیرید


  در حال حاضر بیش از ۵ میلیون آمریکایی امروز با آلزایمر زندگی می‌کنند و این بیماری در هر ۶۸ ثانیه یک نفر را درگیر خود می‌کند.
 • فیلم‌های جذاب سال ۲۰۱۷ که نباید نادیده بگیرید


  اگر شما هم از طرفداران حرفه ای دنیای سینما باشید حتماً در ابتدای سال 2017 فهرستی از فیلم هایی که حتما باید ببینید تهیه کرده اید. از «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi) گرفته تا نسخه جداگانه ی «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) و «نگهبانا
 • ۵ علامت هشداردهنده حمله قلبی که نباید نادیده بگیرید


  سلامت نیوز: اگر به دنبال جواب سوالاتی پیرامون حمله قلبی و علائم هشداردهنده آن، علائم سکته خفیف قلبی در زنان، علائم حمله قلبی در زنان، علائم حمله قلبی در جوانان، درمان حمله قلبی، اقدامات اولیه پس از سکته قلبی و چگونگی رد کردن سکته قلبی هستید با ما هم
 • سرطان پروستات در مردان، علائمی که نباید نادیده بگیرید


  سرطان پروستات دومین سرطان شایع در مردان آمریکایی پس از سرطان پوست غیر ملانوم است.
 • 10 نشانه هشدار دهنده آلزایمر که نباید نادیده بگیرید


  در حال حاضر بیش از ۵ میلیون آمریکایی امروز با آلزایمر زندگی می‌کنند و این بیماری در هر ۶۸ ثانیه یک نفر را درگیر خود می‌کند.
 • ۱۲ علامت خطرناک در کودکان که نباید آنها را نادیده بگیرید


  برای یک کودک زیر سه ماهه، درجه حرارت مقعدی بالای ۳۸ درجه خطرناک بوده و باید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.
 • فیلم‌های جذاب سال ۲۰۱۷ که نباید آنها را نادیده بگیرید


  سینمای هالیوود، در سال ۲۰۱۷ مثل همیشه فیلم‌های جذابی تولید کرده است که دیدن آنها خالی از لطف نیست.
 • ۱۰ نشانه زودهنگام آلزایمر که نباید آنها را نادیده بگیرید+ فیلم


  بیماری آلزایمر در طول سال‌ها به تدریج پیشرفت می‌کند، هرچه زودتر علائم بیماری درفرد تشخیص داده شود امکان کنترل و جلوگیری از پیشرفت بیماری بیشتر است.
 • این واژه‌های پزشکی را هرگز نباید با هم اشتباه بگیرید!


  کلماتی که در این مطلب آورده ایم شاید از نظر ظاهری شبیه به هم باشند و لی نباید به جای یکدیگر به کار بروند. این کلمات قابل جایگزین با یکدیگر نیستند و موجب اشتباهات پزشکی و در نتیجه به خطر افتادن سلامتی شما می‌شود.

گزارش ها

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

قتل خاشقجی، گزارش سیا و ادامه حمایت دولت آمریکا از عربستان (۲)

فراهم شدن امکان صحت سنجی برگه الکترونیک گزارش آزمون کالا‌های سلامت محور در شبکه ملی آزمایشگاهی (LIMS) در فروردین ۹۸

فراهم شدن امکان صحت سنجی برگه الکترونیک گزارش آزمون کالا‌های سلامت محور در شبکه ملی آزمایشگاهی (LIMS) در فروردین ۹۸