بازدید: 48

دولت برای برون رفت از مشکلات اقتصادی لایحه‌ ندهد طرح می‌دهیم/ وعده‌هایی برای اصلاح تیم اقتصادی دولت/ از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور استقبال می‌کنیم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1288869
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: تاکید ما بر این است که دولت در رابطه با برون رفت از مشکلات اقتصادی لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت کمیته اقتصادی طرح خود را به مجلس ارائه خواهد کرد.

////حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به جلسات کمیته اقتصادی مجلس در پی برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور و ارائه طرح دو فوریتی در این زمینه گفت: تشکیل کمیته اقتصادی در مجلس به دلیل حساسیت مسائل اقتصادی در کشور بود.

 رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی افزود: تاکید ما بر این است که دولت در این رابطه یعنی برون رفت از مشکلات اقتصادی لایحه ای را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت این کمیته طرح خود را به مجلس ارائه خواهد کرد.

فولادگر با اشاره به جزئیات جلسات کمیته اقتصادی مجلس گفت: در نخستین جلسه این کمیته تاکید داشتیم که طرح موضوعات اقتصادی آن هم به صورت دو فوریتی قابل طرح نیست چرا که معنی طرح دو فوریتی این است که اگر طرحی امروز تصویب نشود ما فردا دچار خسران در بخشی می شویم؛ بنابراین موضوعات مورد بحث در کمیته اقتصادی می تواند در قالب یک فوریت باشد زیرا در برخی موارد اعم از قانون برنامه و سیاست های کلی نظام، قوانینی را داریم با این حال می کوشیم با کمک مرکز پژوهش ها در بسیاری از موضوعات که از پیش قوانینی وجود داشته کار شود تا نتایج آن را مشاهده کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به لزوم توجه به طرح حمایت از کالای ایرانی بیان داشت: یکی از موارد که مسئولین باید به آن توجه داشته باشند همین طرح حمایت از کالای ایرانی است که می تواند در شرایط فعلی مهم تلقی شود.

فولادگر تصریح کرد: تمرکز بر روی تشکیل بازار متشکل ارزی، جذب نقدینگی در بازار های مولد، می تواند از جمله مواردی باشد که در طرح دوفوریتی برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور گنجانده شود البته باید گفت در همگی این موارد قوانینی وجود دارد. با این حال بحث ما این است که در این طرح مواردی را بیاوریم که قوانینی در راستای آن موضوع وجود ندارد و یا اگر قوانین لازم وجود داشت تمرکزمان را بر روی پیگیری آن بگذاریم.

نباید روحیه ناامیدی در مردم ایجاد شود
فولادگربا بیان اینکه مطالبه مردم از مسئولین این است که زودتر به میدان بیایند، گفت: ما نباید بگذاریم روحیه ناامیدی در مردم ایجاد شود.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ با بیان اینکه از صحبت های اخیر رئیس جمهور برای رفع مشکلات اقتصادی استقبال می کنیم، تصریح کرد: البته باید گفت این اظهارات کمی دیر موقع بود و ما انتظار داشتیم رئیس جمهور سریع تر درباره برخی مشکلات موضع گیری می کردند. نباید این احساس به مردم دست بدهد که مسائل اقتصادی وجود دارد و دولت در صحنه نیست.

وی با اشاره به تغییر تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: اصلاح تیم اقتصادی دولت اولین مطالبه نمایندگان از زمان تشکیل دولت دوازدهم بوده است و رئیس جمهور در این زمینه وعده هایی را داده بود.

فولادگر افزود: یک دیدگاه ما در تغییر ساختار دولت این بود که، چون دو الی سه دیدگاه اقتصادی در بدنه دولت وجود دارد لذا این دیدگاه ها باید هماهنگ شوند. تیم اقتصادی دولت با همه اختلاف نظرات در زمینه اجرا باید با یک برنامه حرکت کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اختلاف نظر در بین تیم اقتصادی دولت از گذشته وجود داشت، بیان کرد: تغییر ساختار تیم اقتصادی دولت حداقل می تواند به انسجام رویکرد اقتصادی دولت بیانجامد.

فولادگر تاکید کرد: آقای روحانی تغییر تیم اقتصادی دولت را سال گذشته هم به مخالفان و هم به موافقان خود وعده داد، اما تاکنون آن را عملی نکرده است.

انتهای پیام/


دولت برای برون رفت از مشکلات اقتصادی لایحه‌ ندهد طرح می‌دهیم/ وعده‌هایی برای اصلاح تیم اقتصادی دولت/ از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور استقبال می‌کنیم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها