بازدید: 86

گوگل، اسپیکر هوشمند رایگان می‌دهد

با رونق بیشتر بازار اسپیکر‌های هوشمند، روند رقابت میان آمازون و گوگل هم جدی‌تر می‌شود. با این اوصاف موسسه تحقیقاتی مورگان استنلی بر اساس آخرین تحقیقات خود معتقد است گوگل باید به هر خانه در آمریکا یک اسپیکر هوشمند هوم‌مینی ۴۹ دلاری به صورت رایگان بدهد.
گوگل، اسپیکر هوشمند رایگان می دهد
 
با رونق بیشتر بازار اسپیکر های هوشمند، روند رقابت میان آمازون و گوگل هم جدی تر می شود. با این اوصاف موسسه تحقیقاتی مورگان استنلی بر اساس آخرین تحقیقات خود معتقد است گوگل باید به هر خانه در آمریکا یک اسپیکر هوشمند هوم مینی ۴۹ دلاری به صورت رایگان بدهد.
 
این بخشش، هزینه ۳/ ۳ میلیارد دلاری برای گوگل به همراه خواهد داشت، اما جایگاه برتر گوگل را در بازار اسپیکر های هوشمند تضمین می کند. اسپیکر های هوشمند کلید اصلی رشد «تجارت صد» و ورود آمازون به خانه های مصرف کنندگان هستند که جایگاه خوبی را برای آمازون ایجاد کرده اند.

حالا تحلیلگران اقتصادی مورگان استنلی به این نتیجه رسیده اند که هیچ چیزی به اندازه اسپیکر هوشمند این شرکت یعنی هوم نمی تواند جایگاه گوگل را در این بازار تضمین کند. در طول چهار سال پیش، ۷۰ درصد از خانه های آمریکا یک اسپیکر هوشمند داشته اند و مصرف کنندگان به سرعت از آن ها برای انجام اموری مانند خرید یا سرگرمی استفاده می کنند.
 
حالا «بریان نواک» یکی از تحلیلگران مورگان استنلی در مقاله ای نوشته است که گوگل برای آنکه مطمئن باشد سهم بزرگ بازار این محصولات به خودش تعلق خواهد داشت، باید اسپیکر های هوم مینی خودش را به صورت رایگان به مصرف کنندگان آمریکایی و شاید حتی سراسر جهان بدهد.

کارشناسان معتقدند اسپیکر های هوشمند مانند گوگل هوم و آمازون اکو این روز ها طرفداران زیادی دارند و به همین دلیل انتظار می رود همچنان فروش بالایی داشته باشند. از آنجایی که بازار این دستگاه ها فرصت های خوب و بزرگی برای رشد دارد، گوگل لازم است سریع تر حرکت کرده و گجت های هوشمند را سریع تر از رقبا به خانه های مصرف کنندگان برساند. اگر گوگل این کار را نکند، اسپیکر هوشمند آمازون اکو به راحتی حاکمیت بازار این محصولات را در اختیار خواهد گرفت و این برای گوگل بسیار بد خواهد بود.

برای کاربران تازه کار خرید راحت و سریع با فرمان صوتی هنوز جذابیت های زیادی دارد. محققان مورگان استنلی معتقدند اگر مصرف کنندگان، اسپیکر های گوگل هوم را استفاده نکنند، این اتفاق می تواند در بلندمدت تهدید جدی برای رشد تجارت تبلیغات جست وجو- خرده فروشی گوگل باشد؛ تجارتی که ۲۰ درصد از درآمد تبلیغات گوگل در آمریکا را در اختیار خودش دارد.
 
علاوه بر این، هر چه تعداد بیشتری از اسپیکر های گوگل هوم مورد استفاده قرار بگیرند، فرصت های بزرگ تری برای توسعه سیستم های دستیار هوش مصنوعی گوگل مانند Duplex ایجاد خواهد شد. کارشناسان حتی پیشنهاد می دهند که گوگل اسپیکر هوم مینی خودش را با اشتراک رایگان سرویس اشتراک موسیقی YouTube Premium ارائه دهد تا به این ترتیب به رشد این سرویس جدید هم کمک کرده باشد.

آن ها معتقدند که اگر ۱۵ درصد از کاربران آمریکایی که از این اشتراک رایگان سرویس YouTube Premium استفاده کرده اند، شروع به پرداخت اشتراک برای استفاده از این سرویس کنند، درآمد ۸/ ۱ میلیارد دلاری از این طریق برای یوتیوب به دست می آید. به این ترتیب درآمد یوتیوب افزایش ۶ درصدی خواهد داشت و در نهایت هزینه تمام دستگاه های رایگان اهدا شده را در طول ۴ سال به گوگل بازمی گرداند.
 
کارشناسان مورگان استنلی همچنین معتقدند که این کار باعث افزایش سرمایه بازار یوتیوب هم خواهد شد. این در حالی است که مورگان استنلی در اوایل سال جاری میلادی تخمین زده بود ارزش یوتبور برابر ۱۶۰ میلیارد دلار است؛ بالاتر از شرکت های بزرگی مانند جنرال الکترونیک، IBM و دیزنی. در حال حاضر گوگل هر دستگاه اسپیکر هوم مینی را با قیمت ۴۹ دلار و حتی گاهی به خاطر تخفیفات مختلف ارزان تر هم در بازار به فروش می رساند.

به این ترتیب نواک حساب کرده است که هزینه دادن این دستگاه به صورت رایگان به خانه های آمریکایی ها در مجموع برابر ۳/ ۳ میلیارد دلار خواهد شد. این مبلغ نسبتا زیادی است که برای شرکتی به بزرگی گوگل تنها ۳ درصد از هزینه های جاری پیش بینی شده آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود، اما می تواند سهم گوگل از بازار اسپیکر های هوشمند و جایگاهش در این بازار را بالا برده و البته فرصت های بیشتری برای این شرکت به همراه بیاورد.
 
بررسی های مورگان استنلی نشان می دهد که حدود نیمی از خانه های آمریکا در حال حاضر یک اسپیکر هوشمند آمازون دارند و ممکن است تمایل چندانی به خرید یک دستگاه اسپیکر گوگل هوم نداشته باشند.

گوگل، اسپیکر هوشمند رایگان می‌دهد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10
 • گوگل، اسپیکر هوشمند رایگان می‌دهد


  با رونق بیشتر بازار اسپیکر‌های هوشمند، روند رقابت میان آمازون و گوگل هم جدی‌تر می‌شود. با این اوصاف موسسه تحقیقاتی مورگان استنلی بر اساس آخرین تحقیقات خود معتقد است گوگل باید به هر خانه در آمریکا یک اسپیکر هوشمند هوم‌مینی ۴۹ دلاری به صورت رایگان بدهد
 • اسپیکر هوشمند گوگل رونمایی شد+عکس


  گوگل هوم مکس (Google Home Max) جدید‌ترین عضو خانواده‌ اسپیکر‌های هوشمند گوگل است که توانایی بالایی در پخش موسیقی دارد.
 • اسپیکر هوشمند گوگل هوم مکس ،رونمایی شد+عکس


  گوگل هوم مکس (Google Home Max) جدید‌ترین عضو خانواده‌ اسپیکر‌های هوشمند گوگل است که توانایی بالایی در پخش موسیقی دارد.
 • اسپیکر هوشمند گوگل گوی رقابت را از آمازون ربود


 • اسپیکر هوشمند گوگل، به صورت Mini عرضه می‌شود


  شرکت گوگل تایید کرد که «گوگل هوم مینی» به‌زودی با قیمتی ارزان‌تر از گوگل هوم عرضه خواهد شد.
 • اسپیکر هوشمند گوگل، به صورت Mini عرضه می‌شود


  شرکت گوگل تایید کرد که «گوگل هوم مینی» به‌زودی با قیمتی ارزان‌تر از گوگل هوم عرضه خواهد شد.
 • روتر وای فای یا اسپیکر هوشمند؟


  شرکت ایسوس با معرفی دو دستگاه جدید از خانواده لیرا (Lyra)، محصولات مبتنی بر شبکه وای فای خود را توسعه و گسترش داد. نخستین دستگاه، لیرا وویس (Lyra Voice) نام دارد که یک سیستم وای فای AC۲۲۰۰ سه باندی بوده و هم زمان قادر است نقش یک اسپیکر هوشمند مبتنی ب
 • اسپیکر هوشمند سامسونگ


  شایعات درباره اسپیکر هوشمند سامسونگ زیاد است. محصولی که به دستیار صوتی بیکس‌بی مجهز شده است. سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرده بود که در حال ساخت چنین محصولی است و گفته بود که سعی می‌کند آن را به‌زودی راهی بازار کند؛ اما گزارش‌های جدید می‌گویند که اسپی
 • اسپیکر هوشمند آنتن‌دهی وای‌فای شما را تقویت می‌کند


  به‌تازگی شرکت ‌Net Gear با همکاری هارمن کاردن از یک اسپیکر هوشمند جدید رونمایی کرده‌اند که پوشش‌دهی و آنتن‌دهی مودم اینترنت وای‌فای کاربران را تقویت می‌کند.
 • اسپیکر هوشمند مودم اینترنت می‌شود


 • اسپاتیفای هم اسپیکر هوشمند می سازد


  در شرایطی که اسپیکرهای هوشمند مثل قارچ در حال زیاد شدن هستند، شاید عرضه اسپیکر هوشمند اسپاتیفای به عنوان سرویس مطرح استریم موزیک و ویدیو چندان جای تعجبی نداشته باشد.
 • به این ۷ دلیل اسپیکر هوشمند اپل را نخرید!


  11 روز دیگر یعنی نهم فوریه هوم پاد 349 دلاری به دست مشتریان می‌رسد اما بررسی‌های فنی نشان می‌دهد این اسپیکر فوق‌العاده با کیفیت، محدودیت‌هایی دارد که اگر کاربران درباره آن اطلاع داشته باشند؛ ممکن است قید خرید را بزنند.
 • به این ۷ دلیل اسپیکر هوشمند اپل را نخرید


  محدودیت‌های تعریف شده روی هوم پاد، اسپیکر هوشمند اپل، باعث می‌شود تا کاربران ترغیب به خرید نشوند.
 • به این ۷ دلیل اسپیکر هوشمند اپل را نخرید


  محدودیت‌های تعریف شده روی هوم پاد، اسپیکر هوشمند اپل، باعث می‌شود تا کاربران ترغیب به خرید نشوند.
 • جلوگیری از قتل توسط اسپیکر هوشمند


  یک اسپیکر هوشمند، تصادفا جان یک انسان را نجات داد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها