بازدید: 82

بازسازی اقتصادی کره شمالی 63 میلیارد دلار هزینه دارد

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1287260
بازسازی اقتصادی کره شمالی 63 میلیارد دلار هزینه داردپول‌نیوز - سیتی بانک برآورد کرده است که بازسازی اقتصادی کره شمالی ۶۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت که در این میان کره جنوبی از این محل بسیار سود خواهدبرد.

بازسازی اقتصادی کره شمالی ۶۳ میلیارد دلار هزینه دربرخواهد داشت که در این میان کره جنوبی بزرگترین برنده این میدان خواهد بود.

براساس تحقیقات سیتی‌بانک، بازسازی اقتصاد تحریم‌زده کره شمالی آسان و ارزان نخواهد شد و در این میان کره جنوبی بیشترین منافع را به لحاظ ژئوپلتیکی خواهد داشت.

سیتی بانک برآورد کرده ۶۳.۱ میلیارد دلار لازم است تا زیرساخت‌ها و حمل و نقل کره شمالی بازسازی شود که در این میان برآورد شده که ۲۴.۱ میلیارد دلار برای ۲۸ پروژه راه‌آهن، ۲۲.۸ میلیارد دلار برای ۳۳ پروژه جاده‌ای و همچنین ۱۰ میلیارد دلار برای ساخت ۱۶ نیروگاه لازم و ضروری است و همچنین برای هزینه ساخت و سازهای ضروری ۱۱.۶ میلیارد دلار برآورد شده است.

در این میان کره جنوبی از روسیه دعوت کرده تا با کره شمالی درباره ساخت خط لوله گاز، راه‌آهن، زیرساخت‌ها و دیگر پروژه‌ها که می‌تواند خاور دور را به کره متصل کند، مذاکره کند.

در این میان کره جنوبی از محل بازسازی‌ زیرساخت‌های کره شمالی بسیار منتفع خواهد شد، اما این بهره‌مندی در حوزه مالی نخواهد بود بلکه بیشتر از نظر ژئوپلتیکی برای کره جنوبی ارزشمند خواهد بود.

در صورتی که پروژه‌های ضروری که ۱۱.۶ میلیارد دلار هزینه نیاز دارد سریع‌تر اجرایی شود، طی یک سال شرکت‌های کره جنوبی ۶۰ درصد سهامدار خواهند شد و برآورد می‌شود که رشد اقتصادی کره جنوبی تحت تأثیر این کار ۰.۰۷ درصد رشد کند.

بازسازی اقتصادی کره شمالی 63 میلیارد دلار هزینه دارد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها