بازدید: 83

پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285970
سلامت نیوز: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: حکم دو قصاص برای پزشک تبریزی صادر شده و منتظر رای دیوان عالی کشور هستیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، حجت السلام حکمتعلی مظفری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پرونده پزشک تبریزی اظهار کرد: قر

سلامت نیوز: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: حکم دو قصاص برای پزشک تبریزی صادر شده و منتظر رای دیوان عالی کشور هستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، حجت السلام حکمتعلی مظفری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پرونده پزشک تبریزی اظهار کرد: قرص برنجی که در پرونده پزشک تبریزی بود و با انکار متهم روبرو شده بود که با آزمایش اثبات شد؛ چراکه شبهه ای در قرص ایجاد شده بود که چگونه با وجود خطرناک بودن این قرص که حتی متصدیان آزمایشگاه از چند متری به آن نزدیک نمی شدند آن خانواده متوجه بوی نامطبوع قرص نشدند، ولی در نهایت به دادگاه محرز شد که قرص برنج و یا مشتقاتی از این قرص در غذا ها استفاده شده بود.

وی افزود: حکم قصاص برای پزشک تبریزی در دادگاه کیفری یک صادر شده است، ولی رای به دیوان عالی کشور رفته است و منتظر این هستیم تا دیوان عالی نطر خود را صادر کند، ولی به علت اینکه دو نفر کشته شده است حکم دو قصاص داده شده است و البته یک جریان دیگر هم در این پرونده وجود داشت که با ارائه رای نهایی ابعاد مختلف رای رسانه ای خواهد شد.

بیستم مهرماه ۹۵ همزمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت دو عضو خانواده یکی از پزشکان تبریزی در رسانه ها منتشر شد.

براساس گفته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آن ها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیدا کرده، راهی بیمارستان شده اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیری های شبانه روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا اینکه این پرونده ابعاد تازه ای به خود گرفت و ۱۰ آبان ماه قاضی موسی خلیل اللهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ما جزئیات جدیدی از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: براساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم «فسفین» بوده و در بررسی غذا ها نیز این نوع سم کشف شده است.

دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی تصریح کرد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سال های اخیر فارغ التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد.

قاضی خلیل اللهی ادامه داد: عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در رابطه با ادعای مطرح شده مبنی بر خیر بودن این پزشک نیز افزود: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

دادستان تبریز توضیح داد: در نسخه انتشار یافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده که وجه دارو ها را از بیمار دریافت نکند و این در حالی است که اصل بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه دارو ها معاف شده باشد، در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

خلیل اللهی تصریح کرد: اساساً این نسخه توسط یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشر شده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است.

قاضی خلیل اللهی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت: اساساً موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است، به هیچ وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.

وی با بیان اینکه غذا ها از یکی از رستوران های تبریز خریداری شده است، تاکید کرد: هم تحقیقات کارآگاه ها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساساً موضوع غذای نذری نمی تواند مطرح شود.

دادستان تبریز تصریح کرد:خوشبختانه در جریان تحقیقات محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربین های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است.

خلیل اللهی خاطرنشان کرد: این پزشک نیز تائید کرده که اصلاً بحث غذای نذری در کار نبوده است.

ﺣﺠﺖ اﻻﺳﻼم واﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ اژه ای سخنگوی قوه قضاییه نیز در یکصد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود گفته بود: پزشک تبریزی صراحتاً اعتراف کرده که غذا نذری نبوده است و خودم از رستوران تهیه کردم. فعلاً به اتهام قتل بازداشت است.


پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • پزشک تبریزی به دو بار قصاص محکوم شد


  سلامت نیوز: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: حکم دو قصاص برای پزشک تبریزی صادر شده و منتظر رای دیوان عالی کشور هستیم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، حجت السلام حکمتعلی مظفری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پرونده پزشک تبریزی اظهار کرد: قر
 • نقض حکم قصاص پزشک تبریزی متهم به قتل


  درحالی‌که علیرضا اتهام قتل را قبول نکرده بود، پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری تبریز رفت و متهم در جایگاه قرار گرفت. او یک بار دیگر اتهام را رد کرد و گفت: من کسی را نکشتم و از وجود سم هم خبر ندارم. ممکن است همسرم این کار را کرده‌
 • حکم قصاص پزشک تبریزی صادر شد


  حجت‌الاسلام و المسلمین مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده پزشک تبریزی اظهار کرد: رای قصاص پزشک تبریزی صادر شد.
 • رای قصاص پزشک تبریزی صادر شد


  بر اساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف شده است.
 • نقض حکم قصاص پزشک تبریزی در دیوان عالی کشور


 • پزشک تبریزی به پذیرش رایگان بیماران محکوم شد


  سلامت نیوز: پزشک تبریزی به جرم کوتاهی در پرونده پزشکی به پرداخت دیه و یک هزار و 500 ساعت پذیرش رایگان بیماران در شهرستان های محروم آذربایجان شرقی محکوم شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی روز پنجشنب
 • حکم اعدام پزشک تبریزی نقض شد


  سلامت نیوز:حکم اعدام این پزشک در دیوان عالی کشور به دلیل نقص در پرونده نقض شده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، یک منبع آگاه در دیوان عالی کشور از نقض حکم پزشک تبریزی به اتهام قتل دو زن خبر داد. یک منبع آگاه در دیوان عالی
 • حکم اعدام پزشک تبریزی نقض شد


  حکم اعدام این پزشک در دیوان عالی کشور به دلیل نقص در پرونده نقض شده است.
 • "پزشک تبریزی" همه چیز را انکار کرد!


  با گذشت نزدیک به یک‌ سال از ماجرای مرگ مشکوک اعضای خانواده پزشک تبریزی، دادستان مرکز استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری جلسه مقدماتی این پرونده در تیرماه گذشته خبر داد.
 • پرونده «پزشک تبریزی» به کجا رسید؟


  رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه دیوان عالی کشور نواقصی به پرونده پزشک تبریزی وارد کرده، گفت: با رفع این نواقص، پرونده جهت تائید قصاص به دیوان ارسال می‌شود.
 • حکم قصاصِ پزشک تبریزی صادر شد


 • ردپای یک زن در پرونده پزشک تبریزی


  اعتراف كلاهبرداران به برداشت غیرقانونی میلیاردی/ نجات مردی که ٢ شریکش را کشت/ مرگ مرموز دختر ژیمناستیک کار در اراک/ دسیسه زن دوم برای کشتن شوهر سه زنه / مصدومیت سه کارگر بر اثر انفجار دیگ بخار/ انهدام باند ۷ نفره سرقت خودرو/ محاكمه پسر نوجوان به اتها
 • ردپای یک زن در پرونده پزشک تبریزی


 • پزشک تبریزی مهرماه محاکمه می شود


  سلامت نیوز: سخنگوی قوه قضائیه گفت: برای پرونده پزشک تبریزی تعیین وقت شده و محاکمه در ماه آینده صورت می گیرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در یکصد و هجدهمین نشست
 • پزشک تبریزی متهم به قتل خانواد ‎اش شد


  در حالی که جامعه هنوز متاثر از مرگ دو تن از خانواده دکتر علیرضا صلحی، پزشک تبریزی است، خبرهای جدید از این ماجرا می رسد

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه