بازدید: 56

برای چربی سوزی چربی بخورید!

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285736
سلامت نیوز: چربی های غذایی انرژی ما را تامین می کنند، از اندام ها محافظت می کنند، غشای سلولی را حفظ می کنند و به بدن در جذب و پردازش مواد مغذی کمک می کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، باید بگوییم که چربی می تواند به ما کمک کند وزن خود

سلامت نیوز: چربی های غذایی انرژی ما را تامین می کنند، از اندام ها محافظت می کنند، غشای سلولی را حفظ می کنند و به بدن در جذب و پردازش مواد مغذی کمک می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، باید بگوییم که چربی می تواند به ما کمک کند وزن خود را متعادل نگه داریم.

یعنی چربی ما را چاق نمی کند؟

پاسخ شما یک کلمه است: دقیقا. چربی سالم اگر به اندازه مصرف شود باعث کاهش وزنتان خواهد شد.

چربی چیزی نیست که از آن اجتناب کنید.

چربی برای رشد طبیعی ضروری است.

چربی های غذایی انرژی ما را تامین می کنند، از اندام ها محافظت می کنند، غشای سلولی را حفظ می کنند و به بدن در جذب و پردازش مواد مغذی کمک می کنند.

از آن گذشته به سوزاندن چربی در بدن کمک می کنند.

ولی همه خوراکی های چرب یکسان عمل نمی کنند.

پیتزا، سیب زمینی سرخ شده و همبرگر مسلما باعث اضافه وزن و بدتر شدن وضعیت سلامت شما می شوند.

تحقیقاتی که 50 سال گذشت انجام شده نشان داده اند که اسیدهای چرب اشباع که با هیدروژن اشباع شده اند و در دمای اتاق جامدند، کلسترول بد LDL را بالا می برند.

در حالی که کلسترول خوب HDL به همان اندازه برای محافظت از بدن در مقابل کلسترول بد و بیماری های قلبی ضروری است.

به جای این که یک مجرم در رژیم غذایی خود شناسایی کنیم باید به محتوای کالری کلی و کیفیت غذایی که می خوریم دقت کنیم.

خوراکی هایی که به تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت سلول هایمان کمک کنند برای خوردن خوبند.

برای یک رزیم غذایی سالم به خصوص اگر بخواهید وزن کم کنید باید بیشتر چربی هایی که می خورید از منابع چربی های یک یا چند غیر اشباع باشند. چرا؟

این خوراکی های خوب برای شما ( مثل ماهی، مغزها، دانه ها، سبزیجات برگ دار، روغن زیتون و آووکادو ) سرشار از مواد مغذی هستند. چربی های غیراشباع علاوه بر از بین بدن کلسترول LDL از عروق و بهبود سلامت قلب می توانند به سوزاندن چربی بدن بدون کاهش کالری کمک کنند.

مطالعه ای که در سال 2009 در مجله تغذیه Nutrition انگلیس منتشر شد. شرکت کنندگانی که اغلب اسیدهای چرب غیراشباع مصرف می کردند حجم بدنی و چربی شکمی کمتری نسبت به دیگران داشتند.

رژیم های کم چربی علاوه بر این که مواد مغذی مورد نیاز کمتری به بدن می رسانند باعث افزایش چاقی هم می شوند.

چربی طعم دهنده ای مناسب برای خوراکی هاست و زمانی که تولید کنندگان مواد غذایی چربی را حذف کنند مجبورند با نمک و شکر بیشتر به خوراکی های خود طعم بدهند که مواد مغذی ای به بدن نمی رسانند.


چربی، چربی می سوزاند

بدن برای تولید انرژی به سه ماده مغذی نیاز دارد : هیدرات های کربن، پروتئین و چربی.

یک گرم چربی بیش از دو برابر پروتئین و هیدرات کربن انرژی دارد.

هنگامی که در رژیم غذایی خود چربی نداشته باشید مثل این است که سوختی برای سوزاندن کالری نداشته باشید.

بدن برای سوخت و ساز خود نیاز به انرژی دارد. مطالعه ای که در سال 2007 انجام شد نشان داد که مصرف اسیدهای چرب می تواند سلامت متابولیسم را بهبود دهد.

بر اساس مطالعه ای که د ر دانشکده پزشکی سنت لوئیس انجام شد، چربی های قدیمی که در بافت های محیطی بدن ( اسراف شکم، ران و باشن ) جمع شده اند و به نام چربی زیر پوستی شناخته می شوند نمی توانند بدون کمک چربی های جدید فرایند سوخت و ساز مناسبی داشته باشند.

چربی غذای با فعال کردن مسیر PPAR-alpha و چربی سوزی از طریق کبد به تجزیه چربی های قدیمی در بدن کمک می کنند.


چربی به بدن سوخت رسانی می کند

چربی ماده مغذی راحتی برای هضم نیست بنابراین زمان بیشتری در سیستم گوارش باقی می ماند در نتیجه به تثبیت قند خون کمک می کند. بنابراین مدت زمان بیشتری احساس سیری می کنید و کمتر ریزه خواری می کنید.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2008 در دانشگاه پامپلونا Pamplona اسپانیا انجام شد، در واقع رژیم غذایی با مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا3 می تواند باعث ایجاد احساس سیری بلافاصله و 2 ساعت بعد از وعده غذایی شود.


چربی شما را سرحال می آورد

هر غذای خوشمزه ای شما را سرحال می آورد ولی غذاهای کم چرب چنین خاصیتی ندارند.

تحقیقاتی که در دانشگاه پوردو Purdue انجام شد نشان داد که جوانه های چشایی ما می تواند چربی غذا را تشخیص دهند به همین دلیل غذاهای کم چرب میل ما به خوردن چربی را کاهش نمی دهند.

چربی طعم کاملا متفاوتی از چهار مزه اصلی شیرین، شور ، ترش و تلخ می دهد.

اسیدهای چرب امگا3 می توانند سطح سروتونین مغز را بهبود دهند و به بهبود حال شما کمک کنند و به شما انگیزه بهتری برای دور ماندن از خوردن پیتزا بدهند.


چربی عضله می سازد

مصرف چربی های خوب همراه با یک برنامه ورزشی مناسب می تواند به طور موثری عضله سازی را افزایش دهد.

افزایش توده عضلانی منجر به افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

در مطالعه ای که در سال 2011 انجام شد نشان داد که مصرف مکمل های چربی های چند غیر اشباع روی افراد 25-45 ساله باعث افزایش غلظت پروتئین و اندازه سلول های عضلانی می شود.

اسیدهای چرب امگا3 باعث تحریک سنتز پروتئین عضلانی در افراد مسن می شوند.


چربی باعث مفید تر شدن غذاها می شود

بسیاری از مواد مغذی از جمله ویتامین های E، D ، A ، K محلول در چربی هسند یعنی بدن بدون چربی نمی تواند آن ها را جذب کند. در نتیجه منجر به کمبود ویتامین ها، خشکی پوست، کوری، شکنندگی استخوان، درد عضلانی و لخته شدن غیر طبیعی خون می شود.

این ویتامین ها برای حفظ انرژی، تمرکز و سلامت عضلات لازمند ضمن این که کلیدی برای داشتن وزن سالم به حساب می آیند.

به عنوان مثال ویتامین E آنتی اکسیدانی قوی برای کمک به حفظ متابولیسم بدن است در حالی که میزان ویتامین D در بدن با توانایی از دست دادن چربی به خصوص در ناحیه شکم مرتبط است.

بنابراین اگر می خواهید سالادی مغذی از اسفناج، گوجه و هویج داشته باشید بهتر است از زوغن زیتون هم در آن استفاده کنید.


چه چربی هایی را باید به رژیم غذاییتان اضافه کنید و چه چربی هایی را حذف کنید

اسید های چرب غیر اشباع: اسیدهای چرب تک و چند اشباع برای سلامت بدن مهم هستند. اسیدهای چرب تک اشباع را می تواند در روغن های گیاهی، مغز ها، دانه ها، زیتون و آووکادو پیدا کنید. اسیدای چرب چند اشباع در روغن های گیاهی، ماهی و غذاهای دریایی.

اسیدهای چرب امگا3 و امگا6 جزو اسیدهای چرب چند اشباع ضروی هستند که که حتما باید از طریق رژیم غذایی به بدن برسند.

اسیدهای چرب اشباع: در خوراکی هایی با منبع حیوانی مثل گوشت و لبنیات وجود دارند و معمولا در دمای اتاق جامدند. برخی از روغن های گیاهی مقل روغن نارگیل و روغن پالم هم حاوی اسیدهای چرب اشباع هستند.

سعی کنید مصرف اسیدهای چرب اشباع را کاهش داده و از سالم ترین منابعش استفاده کنید مثلا گوشت گاوی که با علف تغذیه شده باشد بهترین گزینه است.

اسیدهای چرب ترانس: روغن های گیاهی که فراوری شیمیایی شده اند. در دمای اتاق نیمه جامد هستند و در برخی مارگارین ها، سرخ کردنی ها و غذاهای فراوری شده استفاده می شوند.

این روغن ها به نام روغن های هیدروژنه هم شناخته می شوند که باید مثل طاعون از مصرفشان اجتناب کنید.


برای چربی سوزی چربی بخورید!
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • برای چربی سوزی چربی بخورید!


  سلامت نیوز: چربی های غذایی انرژی ما را تامین می کنند، از اندام ها محافظت می کنند، غشای سلولی را حفظ می کنند و به بدن در جذب و پردازش مواد مغذی کمک می کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، باید بگوییم که چربی می تواند به ما کمک کند وزن خود
 • برای سوزاندن چربی، چربی بخورید!


  چربی‌های قدیمی که در بافت‌های پیرامونی بدن مانند اطراف شکم، ران‌ها و باسن جمع می‌شوند و بعضا به آن‌ها چربی‌های زیرپوستی می‌گویند، برای این‌که به‌درستی سوزانده شوند به چربی‌های جدید نیاز دارند.
 • چربی‌هایی برای چربی سوزی بیشتر!


  آیا از خوردن چربی هراس دارید؟ خب، نباید این گونه باشد، زیرا چربی‌های سالم نه تنها ضرری برای سلامت انسان ندارد، بلکه به تقویت آن نیز کمک می‌کنند. چربی‌های سالم فواید سلامت مختلفی را ارائه می‌کنند که در کمال شگفتی کمک به چربی سوزی کارآمدتر یکی از آنهاس
 • چربی‌هایی برای چربی سوزی بیشتر!


  آیا از خوردن چربی هراس دارید؟ خب، نباید این گونه باشد زیرا چربی‌های سالم نه تنها ضرری برای سلامت انسان ندارد، بلکه به تقویت آن نیز کمک می‌کنند. چربی‌های سالم فواید سلامت مختلفی را ارائه می‌کنند که در کمال شگفتی کمک به چربی سوزی کارآمدتر یکی از آنهاست
 • برای کاهش قند و چربی خون بامیه بخورید


 • برای حفظ سلامتی چربی اشباع نشده بخورید


  ماهی‌هایی نظیر سالمون، خال‌خالی، ساردین، هرینگ، و قزل‌آلا همگی نمونه‌های خوبی برای ماهی‌های روغنی هستند که حاوی چربی‌های- اشباع نشده نیز هستند.
 • ۵ نوع چای برای کاهش وزن و چربی سوزی


  یک فنجان چای دم کرده برای گلو درد، گرم شدن در شب‌های سرد زمستانی و البته کاهش وزن و چربی سوزی مفید است.
 • ۵ نوع چای برای کاهش وزن و چربی سوزی


  یک فنجان چای دم کرده برای گلو درد، گرم شدن در شب‌های سرد زمستانی و البته کاهش وزن و چربی سوزی مفید است.
 • ۵ نوع چای برای کاهش وزن و چربی سوزی


  یک فنجان چای دم کرده برای گلو درد، گرم شدن در شب‌های سرد زمستانی و البته کاهش وزن و چربی سوزی مفید است.
 • 15 روش برای چربی‌سوزی سریع


 • ۱۵ روش برای چربی سوزی سریع


  سلامت نیوز: اگر این کارها را انجام دهید، خواهید دید که چربی هایتان پا به فرار می گذارند. به گزارش سلامت نیوز، مجله سلامت نوشت: آیا می خواهید سریع تر چربی ها را از عضلاتتان جدا کنید؟ پس این کارها را انجام دهید تا به چربی سوزتان سرعت داده شود: یوگا
 • ترفند دویدن برای چربی سوزی


  احتمالا می‌دانید که دویدن، یکی از بهترین راه‌ها برای سوزاندن چربی است، اما فقط به خاطر اینکه دویدن خوب است، بدین معنا نیست که نمی‌تواند بهتر شود! برای افزایش از دست دادن چربی، برخی از این نکات غیر معمول دویدن را امتحان کنید.
 • تمرینات مناسب برای چربی سوزی


  سلامت نیوز: یک متخصص بدنساز معتقد است تمرینات هوازی طولانی مدت سبب چربی سوزی می شود و به سلامت قلب، عروق و ریکاوری بدن نیز کمک می کند. به گزارش سلامت نیوز، دکتر مرتضی بهرامی نژاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مکانیسم چربی سوزی بدن با انجام فعالیت
 • داروهایی برای چربی سوزی ناحیه شکم


  گیاهان دارویی سال‌های متمادی در فرهنگ ایران و ایرانی نقش دارد و تقریبا بخشی از این گیاهان همواره در آشپزخانه یا گنج‍ه‌های اکثر ایرانی‌ها وجود داشته که مردم براساس آموزه‌های قدیمی از خواص مفید آن‌ها استفاده می‌کنند.
 • میوه‌های برای تقویت چربی سوزی


گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور