بازدید: 94

لاغرها بخوانند، چطور 3ماهه 10 کیلو اضافه کنیم؟

منبع : برترین ها کد خبر: 1285586
برخلاف رژيم افراد چاق، رژيم‌هايي كه براي افزايش وزن افراد لاغر تجويز مي‌شود، معمولا زمان‌بر هستند و شايد حتي از يك ماه تا 3 ماه زمان لازم باشد تا وزن فرد لاغر زياد شود.
مجله سیب سبز: برخلاف رژيم افراد چاق، رژيم هايي كه براي افزايش وزن افراد لاغر تجويز مي شود، معمولا زمان بر هستند و شايد حتي از يك ماه تا 3 ماه زمان لازم باشد تا وزن فرد لاغر زياد شود. به ياد داشته باشيد برای حل مشكل لاغري بايد صبور باشيد.

شما هم فکر می کنید هیچ کس دوست ندارد چاق شود؟ شاید در این دوره و زمانه که بیشتر اطرافیان ما به دنبال راهی برای رفع اضافه وزنشان می گردند، دیدن کسی که دوست داشته باشد چاق شود، کمی عجیب باشد اما چه بخواهید و چه نخواهید، تعداد افراد لاغر که دوست دارند کمی چاق شوند، اصلا کم نیست و تا به حال تعداد بسیار زیادی از آنها به دفتر سیب سبز نامه و ایمیل فرستاده اند و درخواست رژیمی برای چاق شدن کرده اند، به همین خاطر ما هم سراغ دکتر رضا راست منش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی رفتیم تا علل لاغری و چاق نشدن برخی افراد را بررسی كنيم و همچنین با راه حل هایی برای رفع لاغری آشنا شویم.
 
لاغرها بخوانند، چطور 3ماهه 10 کیلو اضافه کنیم؟

علت را پیدا کنید !

از بچگی لاغر بوده اید؟

لاغري مي تواند ريشه در دوران مختلف زندگي داشته باشد، از زندگي جنینی گرفته تا لاغري دوران خردسالي، لاغري دوران قبل از بلوغ، لاغري دوران بلوغ و لاغري دوران ميانسالي و كهنسالي. بدترين و مقاوم ترين نوع لاغري، لاغري هاي دوران جنینی و دوران قبل از بلوغ است چراكه بنيان بدن در اين 2 دوره شكل مي گيرد. از جمله عوامل متعددي که می تواند در لاغری دخیل باشد می توان به علل رواني (نگراني هاي شديد، اضطراب، افسردگي، حسادت، رقابت...)، علل غذايي (كم غذايي، بدغذايي، مشكلات سوء جذب غذايي، بي اشتهايي، بد اشتهايي)، علل پزشكي و هورموني (پركاري تيروئيد، كمي هورمون رشد، پاسخ ناكافي بدن به هورمون رشد، جذب اندک، سوء جذب...) و علل دارويي (مانند مصرف موادي كه باعث افزايش سوخت و ساز شده يا جذب را كاهش می دهند، همچنین مصرف موادی که باعث افزايش تخريب چربي و عضله و كاهش توان بدن برای ساخت اندام مي شوند) اشاره کرد که از مهم ترین علل لاغري هستند، البته لاغري هايي با علل ژنتيك و كمياب هم وجود دارند.

هرچه می خورید، چاق نمی شوید؟

باید شرایط چاقی را داشته باشید

با توجه به علل مختلف لاغری که گفته شد، درمان و چاق شدن به شرطی امکان پذیر است که با پزشک متخصص مشورت و شرح حال دقيق فرد لاغر بررسی شود. شاید این جمله را از زبان برخی افراد لاغر شنیده باشید که «چرا با اينكه من خوب غذا مي خورم، اما باز هم لاغر هستم؟» ولي وقتی عادات غذا خوردن و سبک زندگی آنها توسط پزشک بررسی می شود، مشخص می شود نه تنها غذايي كه مي خورند، كافي و مناسب نیست، بلکه شرايط لازم بدني براي افزايش وزن را هم ندارند و تمام این موارد در کنار هم برای چاق شدن لازم هستند. مصرف هركدام از مواد غذايي آن هم در يك نسبت بهينه و به موقع، البته در شرايطی مناسب، برای افزایش وزن لازم هستند که در این میان بستر مناسب هورمونی هم یکی دیگر از موارد مهم زمینه ساز چاقی به شمار می رود.

لاغري دوران قبل از بلوغ، لاغري دوران بلوغ و لاغري دوران ميانسالي و كهنسالي. بدترين و مقاوم ترين نوع لاغري، لاغري هاي دوران جنینی و دوران قبل از بلوغ است

فکر می کنید ضعیف هستید؟

همه لاغرها بیمار نیستند !

واقعیت این است که تعداد کمی از افراد دچار لاغری مفرط هستند که این لاغري مفرط به نوعی باعث كاهش اعتماد به نفس و بدشكلي بدن می شود و شاید شنیده باشید که برخی از این افراد به هیچ وجه خود را زیبا نمی دانند و با عباراتی مثل «عین چوب خشک شده ام!» یا «لباس در تنم زار می زند!» و...  خودشان را توصیف می کنند! معمولا سيستم ايمني این افراد ضعیف است و در مقابل كوچك ترين عوامل بيماري زا تحریک می شود.

بی اشتها هستید؟

ریشه اش را پیدا کنید

كم اشتهايي با اينكه مي تواند علت لاغري باشد، اما در بیشتر موارد نشانه اي از يك مشکل مهم ديگر در بدن است و اینکه بخواهیم به زور قرص و شربت اشتها آور و هزار راه دیگر فقط اشتها را برگردانیم، می تواند بسيار خطرناك باشد و باعث اتلاف وقت طلايي در رسيدن به هدف شود. گاهی ممکن است کودک شما هيچ گونه كمبود غذايي نداشته باشد، با وزنی مناسب به دنيا بيايد، دارويي مصرف نكرده باشد، مشكل پزشكي نداشته باشد، فعاليت بدني زيادي كه منجر به لاغري شود نيز نداشته باشد اما صرفا به دلیل استرس شب های امتحان و رقابت شديد و مداوم با همكلاسي ها، میزان هورمون كورتيزول (هورمون استرس) در او بسیار بیشتر از سایر کودکان باشد که حضور سطح بالاي هورمون كورتيزول، ساخت پروتئين و چربي را در بدن مختل کرده و مشكل لاغری شدید را در کودک ایجاد می کند اما مشخص شدن این مشکل، جز با انجام آزمایش هورمونی توسط پزشک، امکان پذیر نیست!
 
لاغرها بخوانند، چطور 3ماهه 10 کیلو اضافه کنیم؟

خود درمانی نکنید

شاید شما فقط به این فکر کنید که فرزندتان بی اشتهاست و تنها راه حل تان هم شربت اشتها آور باشد! همین امر می تواند فرصت رشد بهتر و حتی قد بلند شدن فرزندتان را از او بگیرد! یا مثلا فکر کنید مصرف هرچه بیشتر پروتئین و مکمل های پروتئینی برای چاق شدن شما کافی است اما یادتان باشد مصرف پروتئين مازاد بر نياز، خود از طريق افزايش اثر ديناميك پروتئيني، باعث كاهش وزن مي شود! پس لطفا خوددرمانی را فراموش کنید و هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید تا معضل لاغری تان، همیشگی و با راه های سالم درمان شود.

به خاطر داشته باشيد تنها زياد خوردن باعث خلاصی از لاغري نمي شود. بعضي از ميوه ها، آبميوه ها، عرقيات و عادت هاي غذايي و عادات زندگي خود باعث لاغري مي شوند، بنابراین هیچ نسخه یکسانی براي همه افراد لاغر وجود ندارد که بتوان آن را به همه توصیه کرد. شرایط هر فرد باید توسط متخصص بررسی شود تا با توجه به شرایط اختصاصی او، رژیم تجویز شود و به این ترتیب است که می توانيد از شر لاغری خلاص شوید!

برخلاف رژيم افراد چاق، رژيم هايي كه براي افزايش وزن افراد لاغر تجويز مي شود، معمولا زمان بر هستند و شايد حتي از يك ماه تا 3 ماه زمان لازم باشد تا وزن فرد لاغر زياد شود. عوض و بدل كردن كارشناس تغذيه با اين تصور كه رژيم غذايي اين كارشناس موثر نبوده يا ترك عجولانه رژيم با اين تصور كه «جواب نمي دهد!» از اشتباهات رايج هستند. به ياد داشته باشيد برای حل مشكل لاغري بايد صبور باشيد.

لاغرها بخوانند، چطور 3ماهه 10 کیلو اضافه کنیم؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
 • لاغرها بخوانند، چطور 3ماهه 10 کیلو اضافه کنیم؟


  برخلاف رژيم افراد چاق، رژيم‌هايي كه براي افزايش وزن افراد لاغر تجويز مي‌شود، معمولا زمان‌بر هستند و شايد حتي از يك ماه تا 3 ماه زمان لازم باشد تا وزن فرد لاغر زياد شود.
 • چطور در یک هفته تا 8 کیلو وزن کم کنیم؟!


  آیا به دنبال سریع ترین راه برای کاهش وزن هستید؟ قرار است یک هفته دیگر به جشنی بروید ولی لباس هایتان برایتان کوچک شده اند؟ این رژیم به شما کمک می کند در کوتاهترین زمان ممکن وزن خود را تا 8 کیلوگرم کاهش دهید.
 • چطور در عرض دو هفته، 9 کیلو وزن کم کنیم؟


  از دست دادن ۹ کیلوگرم در عرض دو هفته، نیاز به تغییرات اساسی در مصرف غذا و ورزش داشته و می‌تواند تحولاتی را در الگوهای خواب و مدیریت استرس بطلبد.
 • اضافه وزن بارداری، چطور کمش کنیم؟


  در صورتی که اضافه وزن بارداری دارید به هیچ عنوان رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند رژیم اتکینز نگیرید
 • اضافه وزن در بارداری، چطور کنترل کنیم؟


  در 3 ماهه اول بارداری نیاز به انرژی شما تغییر چندانی نمی کند که نیاز به کم خوری یا پرخوری باشد.
 • چطور به تلویزیون سامسونگ برنامه اضافه کنیم؟


  هدف تولید تلویزیون های هوشمند دسترسی به برنامه های تلویزیونی، فیلم ها و سایر محتویات از طریق استریم های اینترنتی است. این محتوا از طریق بخش Apps قابل دسترسی است و تقریبا همه تلویزیون های هوشمند دارای گزینه ای هستند که می تواند برنامه های دیگری را نیز
 • چگونه لاغرها سریع و سالم وزن اضافه کنند؟


  سلامت نیوز: با این حقیقت که بسیاری از مردم دنیا درگیر مشکل اضافه وزن و چاقی هستند آشناییم اما برعکس این ماجرا نیز وجود دارد عده ای در حسرت اضافه کردن چند کیلو وزن هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت دکتر کرمانی، دچار کمبود وزن بودن درست به ان
 • در بارداری هر ماه چند کیلو باید اضافه کرد؟


  بهتر است افزایش وزن مادر در دوران بارداری تقسیم شود به طوری که در سه ماهه نخست باید بین 0.5 تا دو کیلوگرم اضافه کنند.
 • سه ماهه اول بارداری، چند کیلو اضافه وزن؟


  در سه ماهه اول بارداری افزایش وزن نیم تا دو کیلوگرم در زن حامله عادی است.
 • اضافه وزن نرمال در بارداری، چند کیلو است؟


  برای بررسی های لازم به یکی از کلینیک های پره ناتولوژی مراجعه داشته باشید.
 • اضافه وزن در بارداری، چند کیلو باشم؟


  کمبود وزن خیلی کمتر مشاهده می‌شود، ولی اگر ماده غذایی در بدن مادر به اندازه کافی وجود نداشته باشد انرژی و مواد معدنی‌ به جنین نمی‌رسد؛ بنابراین بهتر است در بارداری، خانمی وزنش پایین نباشد چون در این صورت اگر ذخایر قند مادر به اندازه کافی نباشد و به ج
 • باران کوثری چطور ۲۰ کیلو وزن کم کرد؟/فیلم


  باران کوثری برای بازی در فیلم سینمایی «عرق سرد» مجبور به کاهش 20 کیلوگرمی وزن خود شد؛ آن هم در کمتر از 40 روز. روایت او را از این کاهش وزن عجیب و سریع در ویدئوی زیر مشاهده می کنید.
 • اضافه وزن در دوران حاملگی، چند کیلو مجازه؟


  من ۱۸هفته باردارم از اول ۴۰کیلو بودم الان اومدم ۴۳کیلو. خوبه یا نه؟
 • اضافه وزن در بارداری، چند کیلو باشه مجازه؟


  در خیلی از موارد پزشکان، زنانی را که کمتر از حد طبیعی اضافه وزن دارند تشویق می کنند.
 • عوارض اضافه وزن در بارداری، چند کیلو مجاز است؟


  داشتن رژیم غذایی متعادل و سالم به جنین شما کمک می کند مواد مغذی مورد نیازش را دریافت کرده و رشد سالم داشته باشد.

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور