بازدید: 66

نکته های ناب تغذیه ای

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285430
سلامت نیوز:تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می تواند به کاهش بیماری ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، محدود نمودن کالری باعث کم شدن متابولیسم بدن می گردد. تأثی

سلامت نیوز:تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می تواند به کاهش بیماری ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، محدود نمودن کالری باعث کم شدن متابولیسم بدن می گردد.


تأثیر اسید آمینه و آنتی اکسیدان ھا در بیماری ھای روانی

طی مطالعات محققین برخی از مواد مغذی موجود در غذا می توانند در مراحل اولیه علایم بیماری روحی و روانی را کاھش دھند.

یکی از مواد مغذی مورد بررسی تورین بوده که یک آمینو اسید در حلزون، صدف و گوشت بوقلمون می باشد.

از دیگر مکمل ھای آ نتی اکسیدان استیل سیستئین-n و ویتامین C می باشد.

این مکمل ھا به خصوص برای بیماران با سطوح بالای استرس بسیار مفید است. البته باید تحقیقات بیشتری در زمینه امگا٣ انجام شود.

پزشکان بر این باورند که مداخله مواد مغذی در درمان ھای تخصصی می تواند به صورت چشم گیری در درمان بیماری ھای روانی مؤثر باشد.


ویتامین D و یائسگی

در تحقیقی مشخص شد پنجاه و ھفت درصد از زنان یائسه مبتلا به کمبود ویتامین D می باشند و کمبود ویتامین D با سندروم متابولیک در زنان یائسه مرتبط است.

ابعاد دور کمر بالای ٨٨ سانتی متر، فشار خون بالاتر از 85130، قند خون ناشتای بالاتر از ١٠٠، سطح غیر طبیعی تری گلیسیرید که بالاتر از ١۵٠ می باشد و کلسترول HDL کمتر از ۵٠ از نشانه های سندروم متابولیک می باشد.

با توجه به این اصل می توان نتیجه گرفت که کمبود ویتامین D در ترشح انسولین مؤثر بوده و ھمچنین در تجمع بافت چربی بدن نیز می تواند تأثیر گذار می باشد.

کالری کمتر، بیماری کمتر یک مطالعه نشان داده است که استفاده کمتر از مواد پرکالری وتقلیل آن (حدود پانزده درصد طی دو سال) می تواند عارضه پیری را به تأخیر بیاندازد.

تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می تواند به کاهش بیماری ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد.

محدود نمودن کالری باعث کم شدن متابولیسم بدن می گردد. این مسئله می تواند بیماری ھای عروقی را نیز کاھش دهد.

این افراد به طور متوسط حدود ٩ کیلوگرم از وزن خود را از دست دادند و اثرات نامطلوبی مانند کم خونی، پوکی استخوان و اختلالات قاعدگی در آنھا دیده نشد.


سیاست گذاری درست تغذیه و اثرات آن بر مصرف شکر

یک مطالعه تحقیقاتی در دانشگاه واترلو نشان از آن دارد که چنانچه به دانش آموزان دبیرستانی کمک شود و اطلاع رسانی درست انجام شود که مصرف میزان قند و شکر خود را کاهش داده و به حداقل برسانند، می توان امیدوار بود که به افزایش سلامتی و بهداشت عمومی کمک ارزشمندی شده است.

جوانان بیشترین مصرف شکر را داشته و به راحتی به این نوع نوشابه های شیرین دسترسی دارند.

در همین حال گزارش شده که مصرف ویتامین ها و مواد مغذی نیز کاهش پیدا کرده و این امر عامل نگرانی می باشد و باید سیاست های تغذیه ای مناسبی جهت ارتقاء سطح آگاهی جامعه انجام پذیرد.


امگا 3 و جلوگیری از مرگ زود رس

مصرف اسیدهای چرب امگا 3 از مرگ زود رس جلوگیری می کند. اسید لینولئیک یک اسید چرب غیر اشباع (امگاتری) است پزشکان معتقدند گرچه اثرات مفیدی بر روی کلسترول خون دارد اما باعث افزایش ترکیبات التهابی نیز می شود و حتماً باید با مشورت پزشک مصرف شود.


علل حمله قلبی در صبحگاه

چرخه نور و تاریکی بسیاری از عملکردهای بدن انسان را کنترل می کند از جمله خواب، ریتم قلب و تغذیه.

در بیماران قلبی فعال شدن سلولهای خونی در ساعات اولیه صبح ودر پی آن افزایش لخته شدن خون و حملات قلبی و سکته مغزی همراه است.

برخی اسیدهای چرب مانند امگا 3 که در روغن ماهی وجود دارد می تواند در کنترل گلبول سفید خون و پلاکت ها مداخله نموده و تاثیرات مثبتی در بدن انسان داشته باشد.

به نظر می رسد که درخون بدن افراد سالم امگا 3 به میزان مورد نیاز وجود داشته باشد اما در افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند بایستی از مکمل های امگا 3 استفاده نمود.

بیماری MS و نور آفتاب

چنانچه در کودکی بین سنین 5 تا 15 سال در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشید به میزان 55 درصد کمتر مبتلا به بیماری MS خواهید شد.

هرچند نور شدید آفتاب می تواند باعث آفتاب سوختگی شود اما از طرف دیگر باعث دریافت ویتامین D نیز می شود.

بزرگسالان بخصوص خانم ها بیشتر دچار کمبود ویتامین D هستندو دلیل آن هم استفاده نکردن از نور آفتاب در دوران کودکی می باشد.

البته رنگ پوست وجنسیت هم در ابتال به این بیماری مؤثر بوده طی گزارشات داده شده زنان و سفید پوستان بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.


تخم مرغ و سلامتی

مطالعات جدید نشان داده اند حتی مصرف ده عدد تخم مرغ در هفته تأثیر اندکی بر کلستروی خون داشته و از آنجایی که منبع سرشار پروتئین بوده و در سلامت قلب و چشم و رگ ها و همچنین حاملگی سالم بسیار مفید است نباید آن را در رژیم محدود نمود.


نکته های ناب تغذیه ای
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
 • نکته های ناب تغذیه ای


  سلامت نیوز:تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می تواند به کاهش بیماری ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، محدود نمودن کالری باعث کم شدن متابولیسم بدن می گردد. تأثی
 • تغذیه خوب در بارداری، هفت نکته مهم


  اکنون زمان رژیم گرفتن نیست. رژیم های غذایی با محرومیت از گروه های غذایی می توانند به کودک شما آسیب برساند.
 • چند نکته مهم در تغذیه سالمندان


  سلامت نیوز:رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به برخی از مهم ترین مسائل تغذیه­ ای که سالمندان و اطرافیان آنها باید در برنامه غذایی به آنها توجه کنند، اظهار کرد: توجه به تغذیه و جلوگیری از سوءتغذیه سالمندان، هم در افزایش کیفیت زندگی این گروه سنی موث
 • نکته های ناب تغذیه ای/تخم مرغ و سلامتی


  تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می‌تواند به کاهش بیماری‌ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد.
 • نکته های جالب تغذیه ای


  بر اساس تحقیقات دانشگاه جا هاپکینز آمریکا، رژیم غذایی که سرشار از سیب و گوجه‌فرنگی باشد می‌تواند به ترمیم ریه کمک نماید. بخصوص افرادی که سیگاری بوده‌اند.
 • نکته های جالب تغذیه ای


 • نکته های جالب تغذیه ای


  سلامت نیوز:بر اساس تحقیقات دانشگاه جا هاپکینز آمریکا، رژیم غذایی که سرشار از سیب و گوجه فرنگی باشد می تواند به ترمیم ریه کمک نماید. بخصوص افرادی که سیگاری بوده اند. تاثیر تخم مرغ بر کودکان به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، متخصصین دانشگا
 • تغذیه با شیر مادر، چند نکته طلایی


  در ویزیت دو ماهگی برخی مادران اظهار می دارند که خواب شیرخوار به ویژه در شب کوتاه مدت و به دلیل درخواست شبانه شیر است و تصور می کنند که باید از شیر یا غذای کمکی استفاده کنند.
 • تغذیه بعد از سقط جنین، پنج نکته اساسی


  اگر سقط جنین داشته اید بدن شما هنگام تجربه ی بارداری تغییراتی داشته است چون باید مواد مغذی به جنین می رسانده است حتی بعد از اینکه بارداری تمام می شود.
 • تغذیه مناسب در بارداری، نکته‌های مهم


  من کجا میتونم مراجعه کنم تا تغذیه ای مناسب بارداری تهیه کنم که مطمئن باشه؟
 • تغذیه سالم در حاملگی، چند نکته مهم


  آمادگی برای بچه دار شدن چیست و برای اینکه بچه ی خوب و سالمی داشته باشیم، چه باید کرد؟
 • الگوی تغذیه کودک، چند نکته مهم


  شیرخواران از یک سالگی به بعد، علاوه بر غذاهایی که خوردنشان را در سال اول زندگی یاد گرفته اند، باید از غذای سفره خانواده نیز استفاده کنند.
 • تغذیه در دوران قاعدگی، چند نکته


  سندروم پیش از حیض مجموعه ای از تیررس های جسمی، خلال قضیه و احساسات چسبیده با سیر حیض در زنان است.
 • تغذیه کودک بعد از استفراغ، پنج نکته مهم


  اکثر افراد در مقابله با استفراغ دچار سر درگمی می شوند و نمی دانند چه بخورند تا حالشان بدتر نشود. به خصوص اگر بیمار کودک باشد کار مادر دشوارتر خواهد بود.
 • تغذیه نوزاد با شیرخشک، یک نکته مهم


  خوشبختانه بعد از تولد نوزاد ترشح شیر مادر آغاز می‌شود و چنانچه تغذیه مادر نیز خوب باشد تمام مادران تا ۶ ماهگی جهت رشد و تکامل کودک خود شیر دارند.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها