بازدید: 405

نرخ سود بانکی مناسب چقدر است؟

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1285173
معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی با تاکید بر این‌که افزایش نرخ سود سپرده باعث تشدید مشکلات نظام بانکی خواهد شد، اظهار کرد: دارایی بانک‌ها در حال حاضر از تسهیلات و سودی که می‌دهند کم‌تر است؛ در واقع رکود بانکی و افزایش مطالبات معوق باعث شده بدهی نظام بانکی با سرعت بیشتری نسبت به دارایی‌ها آن رشد کند.
به گزارش صبحانه،حمید زمان زاده با بیان این‎‌که افزایش نرخ سود بانکی، وضعیت تولید و سرمایه‌گذاری را به خطر می‌اندازد، تصریح کرد: در بخش واقعی اقتصاد، افزایش نرخ سود حقیقی باعث انقباض اقتصادی و کاهش تولید می‌شود اما در بخش اسمی، نرخ سود یکی از عوامل تعیین کننده دارایی مردم است.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: بالا بودن نرخ سود بانکی باعث افزایش تمایل مردم به سپرده‌گذاری در بانک‌ها و انقباض سایر بازارها همچون طلا و ارز و مسکن خواهد شد.

او نرخ سود بانکی را یکی از عوامل مهم برای تنظیم بازارهای دارایی دانست و اضافه کرد: اگرچه کاهش نرخ سود منجر به رونق اقتصادی و تولید می‌شود اما از طرفی دیگر عامل محرک و تنش‌زا برای بازارهای همسو و افزایش بی ثباتی در این بازارها است.

زمان‌زاده بهترین نرخ سود بانکی با توجه به شرایط اقتصادی کشور را حدود 15 درصد اعلام کرد و گفت: با این نرخ سود، دولت هم بازارهای دارایی و تورم را کنترل و هم ترازنامه بانک‌ها را تعدیل می‌کند.

معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان این‌که افزایش نرخ سود به جهت کنترل تورم و دارایی به صورت موقتی موثر است، خاطرنشان کرد: اگرچه کاهش نرخ سود بانکی در کوتاه مدت باعث تشنج بازارها خواهد شد اما در بلند مدت، نظام بانکی را ساماندهی می‌کند./اقتصادآنلاین

نرخ سود بانکی مناسب چقدر است؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
 • نرخ سود بانکی مناسب چقدر است؟


  معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی با تاکید بر این‌که افزایش نرخ سود سپرده باعث تشدید مشکلات نظام بانکی خواهد شد، اظهار کرد: دارایی بانک‌ها در حال حاضر از تسهیلات و سودی که می‌دهند کم‌تر است؛ در واقع رکود بانکی و افزایش مطالبات معوق باعث شده بدهی نظا
 • ارائه خدمات مناسب بانکی راهکار جذب پایدار نقدینگی است نه افزایش سود بانکی!


  عبدالمجید پور سعید گفت: مدل درآمدزایی در بانک باید براساس ارائه سرویس و خدمات مناسب به مشتریان باشد و براساس خدمات خود درآمدزایی داشته باشد. سود بانکی در حال حاضر اولویت اصلی نیست.
 • اُفت نظارت، بزرگترین آفت تَکَثُر شعب بانکی/ استاندار جهانی افتتاح واحدهای بانکی چقدر است؟


  تکثر فراتر از حد معمول تعداد شعب بانکی تهدیدی است که برای کنترل آن،اتخاذ تدابیر ویژه و موثر غیر قابل اجتناب به نظر می رسد.
 • بدهی بزرگترین بدهکار بانکی به سیستم بانکی چقدر است؟


  سال ها است که دولت به خاطر میزان بدهی اش به سیستم بانکی به عنوان بزرگترین بدهکار بانکی شناخته می شود. طبق آخرین گزارش های بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی که شامل بدهی دولت و شرکت ها و موسسات دولتی به سیستم بانکی است در آذر ماه سال جاری نسبت به ابتدای سال
 • وزن مناسب چقدر است؟


  اگر موازی با نمودار رشد، وزن گیری می کند که مشکلی وجود ندارد اما اگر روند رشدش متوقف شده یا نمودار رشدش سیر نزولی پیدا کرده، باید علت را پیدا کنید.
 • سن مناسب ای وی اف، چقدر است؟


  بانوان که کمتر از 35 سال دارند و شش دوره آی وی اف را پشت سر گذاشته اند، احتمال باردار شدن شان 86 درصد است.
 • وزن مناسب نوزاد چقدر است؟


  عواملی، چون تغذیه مادر و جثه پدر و مادر نیز در وزن جنین تأثیرگذار هستند و نمی‌توان از پدر و مادری با جثه کوچک و ریز نقش، انتظار جنین درشت را داشت. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در وزن‌گیری بچه مؤثر است، طی شدن روز‌ها و هفته‌های آخر بارداری به طور کامل می
 • وزن مناسب قبل از بارداری، چقدر است؟


  چنانچه خانمی دچار اضافه وزن است، بهتر است 3 ماه قبل از قصد بارداری برای کاهش وزن اقدام کند.
 • نرخ مناسب برای ارز چقدر است؟


  ارز تک نرخی حالا فقط خواسته فعالان تجاری نیست؛سیاستگذاران پولی هم دستیابی به آن را هم تاکید می کنند و هم وعده می دهند.اما سئوال اینجاست که اجرایی شدن این سیاست چه زمانی خواهد بود؟
 • وزن مناسب در بارداری چقدر است؟!


  اغلب بانوان در زمان بارداری برای افزايش وزن مناسب، فقط به اضافه کردن 100 تا 300 کالری به غذای معمولشان احتياج دارند.
 • پیش نیاز اصلی روابط اقتصادی، ارتباطات مناسب بانکی است


  رییس کل بانک مرکزی در دیدار با قائم مقام بانک مرکزی کشور آذربایجان با بیان اینکه مقامات دو کشور علاقه مند به همکاری های گسترده هستند گفت: پیش نیاز اصلی روابط اقتصادی، ارتباطات مناسب بانکی است.
 • بارداری و تغذیه مناسب، چقدر مهم است؟


  اکثر زنان وقتی تصمیم می‌گیرند که باردار شوند، تلاش می‌کنند یک عالم میوه‌ و سبزیجات ارگانیک بخورند.
 • قد مناسب برای مردان چقدر است؟


  قد من 175 ساتی متر هستش و بین همه افراد پسر فامیل قدم کوتاهه حتی قد بابام هم 180 هستش.
 • وزن مناسب برای بارداری، چقدر است؟


  من 28 سالمه و وزنم 42 و قدم 155 سانت است. آیا برای باردار شدن خوب است؟
 • اندازه مناسب فولیکول، چقدر است؟


  کلومیفن مصرف کردم و روز چهاردهم قاعدگی سونو دارم. سوالم اینه فولیکول قابل قبول بزای تخمک گذاری و بارداری چند هست؟

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور