بازدید: 42

محور شرارت در پی به ستوه آوردن ملت بزرگ ایران

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1285156
امریکا، رژیم صهیونیستی و آل‌سعود که از روند قدرت‌یابی جمهوری اسلامی ایران نگران هستند و بارها دشمنی خود را با کشور و مردم ایران به اثبات رسانده‌اند، محوریت تشدید فشارهای تحریمی علیه کشورمان را تشکیل داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، رسول سنائی راد در جوان نوشت: امریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود که از روند قدرت یابی جمهوری اسلامی ایران نگران هستند و بارها دشمنی خود را با کشور و مردم ایران به اثبات رسانده اند، محوریت تشدید فشارهای تحریمی علیه کشورمان را تشکیل داده اند. در این محور شرارت، امریکا نقش لیدر را عهده دار است و در حالی که صهیونیست ها لابی گری و جنجال آفرینی را عهده دار شده اند، آل سعود نیز در نقش گاو شیری به تأمین هزینه های شرارت می پردازد.
این محور که تا پیش از این با سازماندهی و هدایت تروریسم تکفیری و در قالب جنگ نیابتی به حذف مقاومت و سپس کشاندن آتش جنگ منطقه ای به درون جمهوری اسلامی چشم امید دوخته بود، پس از شکست تروریسم تکفیری و خنثی شدن فتنه های بزرگ منطقه ای، مثل بلوا در لبنان، جداسازی کردستان عراق و کودتا در یمن، با بهره گیری از روی کار آمدن دونالد ترامپ و تیم کابویی همراه وی، برجام را بهانه مناسبی برای جبران شکست ها و انتقام جویی از ایران اسلامی قرار داده اند تا آنچه در میدان جنگ نیابتی به دست نیاورده اند، در تحمیل جنگ اقتصادی دنبال نمایند. نقض برجام و تشدید تحریم ها که با هدف اعلامی مذاکره مجدد درباره برجام برای دائمی ساختن محدودیت ها در فعالیت های هسته ای، نفوذ منطقه ای و توان موشکی کشورمان انجام شده یک هدف غیر اعلامی نیز دارد و آن به ستوه آوردن مردم با اخلال در اقتصاد و تحمیل سختی معیشت به مردم و ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و در همان حال مقصر جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی ایران و نهادهای حاکمیتی آن برای واداشتن مردم به اعتراض و سپس وارد ساختن تفاله های سیاسی و عناصر خائن ضدانقلاب سازمان یافته برای موج سواری بر اعتراضات و تبدیل آن به شورش و بلوای داخلی است که از آن به عنوان پروژه تابستان داغ یاد شده و روگرفتی اصلاح شده از بی ثبات سازی در سوریه است که با همان صحنه گردانان خارجی تنها نیروهای تکفیری جای خود را به عناصر روسیاهی چون منافقین و سلطنت طلب ها داده و مطالبات اقتصادی-معیشتی نیز جایگزین مطالبات سیاسی می شود.
گرچه این بار هم شکست این پروژه کثیف قابل پیش بینی است و همانگونه که امام خامنه ای فرمودند باز هم تیرشان به سنگ خواهد خورد، اما تمرکز بر شناخت ابعاد این پروژه و چگونگی اجرای آن که بر پایه و ایجاد نارضایتی و اعتراضات عمومی یا به ستوه آوردن مردم طراحی شده، می تواند در خنثی سازی و پیشگیری از این پروژه دشمن با تکیه بر آگاهی و بصیرت مردم، مفید و مؤثر واقع شود.
اقدامات دشمنان برای به ستوه آوردن مردم و تولید نارضایتی و اعتراضات عمومی را می توان در چند گام اصلی گمانه زنی کرد:
1- انگ زنی و متهم سازی نظام و نهادهای مدافع آن به اقدامات محرک امریکا برای تشدید فشارها و تحریم های اقتصادی.
2- اعمال تحریم های ظالمانه و هماهنگ سازی سایر کشورها برای همراهی با ارتباط گیری، لابی گری و حتی تأمین هزینه و یا تهدید به اعمال فشار و جریمه برای ایجاد اخلال در اقتصاد و معیشت در جامعه ایرانی و ایجاد نارضایتی در مردم.
3- تشدید جنگ روانی و افزایش آثار تحریم ها با القای پدید آمدن کمبود و گرانی مضاعف و ناامیدسازی مردم از مقاومت و کاهش تاب آوری یا آستانه تحمل آنان.
4- ایجاد قطب بندی های کاذب و منازعات بیهوده سیاسی در سطوح مسئولان و جناح های سیاسی و تبدیل مسئولان و جناح ها به عنوان بخشی از مشکلات، به جای حلال مشکلات بودن و دامن زدن به یأس و سرخوردگی عمومی.
5- رونق بخشی به بازار شایعات و تبلیغات دروغ برای بزرگنمایی مشکلات و ایجاد هراس از کمبود در جامعه و نگرانی از آینده به ویژه در بین گروه های جوان و هیجانی.
6- وارد ساختن تفاله های سیاسی و عناصر خائن سازمان یافته برای موج سواری و تبدیل برخی اعتراضات به شورش گری، درگیری و کشته سازی و ایجاد تخاصم و خشونت پردامنه و مداوم.
7- فشار مردمی برای واداشتن مسئولان به مذاکره و کوتاه آمدن با دشمن برای عبور از مشکلات و نابسامانی ها یا تأمین همان هدف اصلی یعنی بازگرداندن جمهوری اسلامی به مذاکره و تحمیل برجام های 2 و 3 و... .
اما آنچه از هم اکنون شکست این پروژه کثیف را نوید می دهد، افشا و سوزاندن آن از سوی رهبری و ایجاد هوشیاری و حساسیت در بین مسئولان و مردم است که نه تنها به از بین بردن بسترها و زمینه های هرگونه فرصت طلبی دشمن برمی آید بلکه با همدلی و وحدت برای حل مسائل اساسی و تمرکز بر ظرفیت ها و مقدورات داخلی، رویه کج و ناصواب امید به دشمن نیز اصلاح شده و به شکل گیری شرایط جهش و شتاب برای تقویت اقتصاد ملی و پیشرفت عمومی کشور نیز فراهم می گردد و این همان چیزی است که مرگ دشمن از عصبانیت را هم می تواند به دنبال داشته باشد.


محور شرارت در پی به ستوه آوردن ملت بزرگ ایران
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه

پرسپولیس ۰ - ۰ نفت مسجد سلیمان / گزارش لحظه به لحظه