بازدید: 85

جمع آوری 60 میلیارد تومان زکات فطریه در کشور

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1285111
پول‌نیوز - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر اساس آخرین آمار موجود تا این لحظه مبلغ 60 میلیارد تومان زکات فطریه از سراسر کشور جمع آوری و سریعا کار توزیع آن در بین نیازمندان آغاز شد.

سیدپرویز فتاح روز یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه کمک های جمع آوری شده هر منطقه برای نیازمندان همان منطقه استفاده خواهد شد، افزود: پیش بینی می شود این رقم تا پایان روز شنبه آینده و پس از شمارش نهایی به 80 میلیارد تومان برسد.

وی بیان داشت: رقم جمع آوری شده در مقایسه با سال گذشته دارای 30 درصد رشد است که این مهم نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه در اجرای طرح اطعام ایتام نیز کالاهای ضروری غیره نقدی نیز به نیازمندمان اهدا شده است، گفت: در اجرای این طرح 65 میلیارد تومان برای نیازمندان هزینه شده است که در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است.

فتاح افزود: امسال همچنین مردم خداجوی عهده دار پوشش های حمایتی 80 هزار نفر شده اند و 20 هزار نفر نیز در اجرای کمک های پیامکی حضور داشته اند.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح اکرام در مقایسه با سال قبل 56 درصد رشد داشته ایم، افزود: تا کنون 90 درصد فطریه مردم در بین نیازمندان توزیع شده است.

به گفته فتاح هم اکنون یک میلیون و 550 هزار نفر نیازمند تحت پوشش حمایت های کمیته امداد هستند.

جمع آوری 60 میلیارد تومان زکات فطریه در کشور
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها