بازدید: 42

بازی با کارت تروریسم سوری برای تغییر معادله جنوب

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1283518
پروژه جنوب سوریه و عملیات پاکسازی تروریست‌های حاضر در آن در سناریوی صهیو – امریکایی اینگونه برنامه‌ریزی شده بود تا یک قاعده بازی تحمیلی در سوریه شکل بگیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  پروژه جنوب سوریه و عملیات پاکسازی تروریست های حاضر در آن در سناریوی صهیو – امریکایی اینگونه برنامه ریزی شده بود تا یک قاعده بازی تحمیلی در سوریه شکل گرفته و مابه ازای پاکسازی تروریست ها، تعیین یک فاصله و نوار امنیتی برای صهیونیست ها در جولان و قنیطره باشد و برای این منظور، روس ها نیز تحت فشار تهدید تروریستی در خلال بازی های جام جهانی قرار گرفته بودند. وقتی در «آستانه» پاسخ منفی ایران از طریق روس ها به صهیونیست ها منتقل شد، مذاکرات در اردن نیز معلق شد و ارتش سوریه نیز خروج امریکا از منطقه تنف که مثلث مرزی عراق، اردن و سوریه است را خواستار شد و اعلام کرد نیروی ایرانی در سوریه وجود ندارد تا صورت مسئله ای را که روس ها و به شکل غیرحکیمانه و منفعل به آن تن داده بودند، پاک کند.
ارتش سوریه با تمرکز نیرو و تجهیزات گسترده، خود را برای آزادی جنوب از تروریست ها آماده کرده و به آنها فرصت تسلیم شدن داد. امریکایی ها و اسرائیلی ها که شرایط را برای سناریوی خود غیرقابل مدیریت دیدند، به سرعت برای بر هم زدن اوضاع دست به کار شده و از سه روز قبل با تجهیز داعشی های شرق فرات و تقویت داعشی های بادیه و صحرای شرقی سوریه از طریق پایگاه تنف، حمله به شمال شهر البوکمال را به وسیله داعش سامان دادند تا بتوانند طی بازی با کارت داعش در مناطق باقیمانده، دستور کار و اولویت های عملیاتی را تغییر دهند. همین امر از سوی امریکایی ها و مساعدت ترکیه در مورد جبهه النصره نیز انجام شده و این تروریست ها نیز در منطقه خان طومان (جنوب غربی حلب) و یا در غرب حلب دست به عملیات علیه نیروهای مقاومت که در آنجا مستقر بودند، زده اند. نکته جالب اینکه فرماندهان النصره به ارتباط فعال خود با ترکیه و راهبرد مشترک با آنها در ادلب از زبان یکی از مسئولان خود تأکید کرده اند. با وجودی که امریکا و ترکیه قصد دارند با فعال کردن مجدد تروریست های داعش و النصره، از عملیات در جنوب سوریه جلوگیری کنند، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، عملیات شمال شرقی شهر سویدا در جنوب سوریه علیه داعش را که از طریق امریکایی های موجود در منطقه تنف تجهیز و تقویت می شوند، آغاز کرده و پاکسازی آن در مرحله پایانی است. فرماندهی روسیه در پایگاه حمیمیم از آمادگی برای عملیات قریب الوقوع در جنوب سوریه سخن گفته، که شمارش معکوس نابودی تروریست ها در جنوب سوریه، خارج از سناریوی صهیو – امریکایی است. داعشی ها در شمال البوکمال سرکوب شده و بقیه تروریست ها در جنوب نیز ، در کابوس آغاز عملیات به سر می برند. تنها راه امریکا و اسرائیل برای نجات تروریست ها، انتقال آنها به ادلب است که با اعلام فرماندهی نظامی روس ها از مسکو در مورد نقش فعال امریکا برای تقویت داعش و النصره، عملیات در ادلب نیز در دستور فعال سوریه قرار می گیرد.

یادداشت جوان/ هادی محمدی


بازی با کارت تروریسم سوری برای تغییر معادله جنوب
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان