بازدید: 616

افزایش تولید نفت ایران علیرغم تحریم ها!

منبع : صبحانه آنلاین کد خبر: 1281650
بر اساس گزارش های منتشر شده، میزان تولید نفت ایران در ماه می سال ۲۰۱۸ به ۲.۷ میلیون بشکه در روز رسیده و این میزان در مقایسه با سطح تولید این کشور در طی سال گذشته عدد بالاتری را نشان می دهد. این در حالی است که در همین ماه آمریکا تصمیم گرفت که از برجام خارج شده و تحریم های اقتصادی جدید را علیه ایران ظرف چند ماه عملیاتی کند.
به گزارش صبحانه، در ماه گذشته ی میلادی ایران علیرغم اعمال تحریم های اقتصادی روزانه ۲.۴ میلیون بشکه نفت خام و ۳۰۰،۰۰۰ بشکه در روز نفت خام سبک صادر کرده است. این در حالی است که تا آخرین روز اسفند سال ۱۳۹۶ ایران به طور متوسط ۲.۱۱۵ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده بود.

همچنین، این کشور تنها در ماه اپریل سال ۲۰۱۸ روزانه ۲.۶۱۷ میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده است که این میزان در بالاترین سطح خود از زمان امضای توافق هسته ای با ۶ قدرت دنیا قرار داشت. مجموع صادرات نفت ایران در این ماه (از جمله نفت خام سبک) به مشتریان اروپایی و آسیایی ۲.۸۷۷ میلیون بشکه در روز بود. 

این موضوع نشان می دهد که ایران پس از خروج آمریکا از برجام از میزان تولید خود نکاسته است. در این رابطه، شرکت Petro-Logistics که در زمینه ی تانکرهای نفتی فعال است اذعان کرده که خریداران نفت ایران هنوز آماده ی کاهش چشمگیر خرید نفت خام از ایران نیستند. به گفته ی این شرکت، اگر چه صادرات نفت ایران در ماه می ۱۰۰،۰۰۰ بشکه در مقایسه با ماه پیش از آن کاهش داشته اما هیچ نشانه ای در رابطه خودداری قابل توجه خریداران نفت ایران از خرید نفت خام این کشور مشاهده نمی شود. 

در پایان باید خاطر نشان گردد که فروش روزانه ی ۵۰۰،۰۰۰ بشکه نفت کارون شرق ایران به شرکت Repsol اسپانیا که اخیرا اتفاق افتاده به عنوان نشانه ای تفسیر شده که ایران قصد دارد فروش نفت خام خود را افزایش دهد. قرار است که نخستین محموله ی نفت کارون شرق در هفته ی جاری و یا در اوایل هفته ی آینده بارگیری شود.

افزایش تولید نفت ایران علیرغم تحریم ها!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها