بازدید: 169

۲۱ ترفند کاربردی WhatsApp

در حال حاضر WhatsApp محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان محسوب می‌شود و این محبوبیت بی‌دلیل نیست. به‌عنوان مثال باید بگوییم که همواره از طریق به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌های جذابی به این اپلیکیشن افزوده می‌شود و از انواع و اقسام گجت‌ها هم پشتیبانی می‌کند.
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
 
در حال حاضر WhatsApp محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان جهان محسوب می شود و این محبوبیت بی دلیل نیست. به عنوان مثال باید بگوییم که همواره از طریق به روزرسانی ها قابلیت های جذابی به این اپلیکیشن افزوده می شود و از انواع و اقسام گجت ها هم پشتیبانی می کند.
 
اگر اهل استفاده از این اپلیکیشن پرطرفدار هستید و دوست دارید از انواع و اقسام بخش های آن سر دربیاورید، در ادامه به ۲۱ ترفند واتس اپ نگاهی می اندازیم. برخی از این ترفند ها بسیار ساده هستند و بسیاری از کاربران از آن ها بهره می برند، اما بخشی دیگر از ترفند ها در واتساپ جدید اضافه شده اند و برای عموم کاربران چندان شناخته شده نیستند.
 
نوشتن متن برجسته، ایتالیک یا خط دار
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


واتساپ چند سال پیش این قابلیت را معرفی کرد، اما هنوز بسیاری از کاربران از وجود آن خبر ندارند. این ترفند واتس اپ بدین شرح است که با گذاشتن علامت های مخصوص در ابتدا و انتهای متن های موردنظر، می توانید شکل و شمایل آن ها را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر می خواهید پیام موردنظر «برجسته» (Bold) باشد، باید در ابتدا و انتهای آن نشان ستاره تایپ کنید؛ مثلا بنویسید *سلام*. برای ایتالیک کردن بنویسید _سلام_ و برای خط دار کردن هم متن را موردنظر را به صورت ~سلام~ تایپ کنید. اگر می خواهید متن ها از فونت «تک فاصله» (monospace) بهره ببرند، قبل و بعد از متن سه بار علامت ‘ را تایپ کنید که در نهایت بدین صورت می شود: ‘’’سلام’’’.
 
نقل قول کردن

 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


در هنگام چت های پرسرعت یا گروهی، برای این که رشته ی کلام از دست نرود، بهتر است که این قابلیت مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از این ترفند واتس اپ، پیام موردنظر را انتخاب کنید و بعد از ضربه بر فلشی که رو به سمت چپ قرار دارد (اولین فلش از سمت چپ) می توانید مستقیما جواب پیام مذکور را تایپ کنید.
 
غیرفعال کردن دانلود خودکار
 
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


این ترفند واتس اپ می تواند موجب صرفه جویی در مصرف اینترنت شود. اگر می خواهید انواع و اقسام فایل ها در هنگام استفاده از اینترنت موبایل یا وای فای دانلود نشود، در بخش Setting به Data and storage usage مراجعه کنید و در این قسمت روانه ی When using mobile data یا When connected on Wi-Fi یا هردوی آن ها شوید. در این قسمت می توانید گزینه های مربوط به دانلود خودکار عکس ها، صدا، ویدیو ها و اسناد را فعال یا غیرفعال کنید تا این فایل ها فقط به صورت دستی و فقط با اجازه کاربر دانلود شوند.
 
کاهش مصرف اینترنت تماس واتساپ
 
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

تماس های صوتی و تصویری واتساپ حجم زیادی از اینترنت را مصرف می کنند، ولی با بهره گیری از این ترفند واتس اپ می توان حجم مصرفی این تماس ها در هنگام اتصال به اینترنت موبایل را کاهش داد. برای انجام این کار در بخش Setting روانه ی قسمت Data and storage usage شوید و در پایین آن می توانید گزینه ی Low data usage را مشاهده کنید که با فعال کردن آن، مصرف اینترنت موبایل در هنگام تماس های صوتی و تصویری واتساپ کاهش می یابد.
 
مشاهده آمار تفکیک شده مصرف اینترنت واتساپ

 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

این ترفند واتساپ به شما اجازه می دهد که به صورت تفکیک شده به آمار مربوط به مصرف اینترنت واتساپ دسترسی داشته باشید. برای این کار در بخش Setting و سپس Data and storage usage، به قسمت Network usage مراجعه کنید. در این قسمت می توانید میزان اینترنت مصرف شده برای بخش هایی مانند تماس ها، پیام ها و دیگر موارد را مشاهده کنید. البته متأسفانه در این بخش آمار مربوط به اینترنت موبایل و وای فای به صورت تفکیک شده ارائه نمی شود.
 
مشاهده حجم اشغال شده از جانب مخاطبین
 
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

در بخشی Setting و سپس Data and storage usage می توانید به قسمت Storage usage مراجعه کنید و ببینید که فایل های ارسالی از جانب مخاطبین شما چه مقدار از فضای حافظه گجت را اشغال کرده اند. با کلیک بر هر یک از این مخاطبین یا گروه ها، آمار این فضای اشغال شده را به صورت تفکیکی خواهید دید.
 
پاک کردن محتوا های ارسال شده از جانب مخاطبین

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
 


علاوه بر مشاهده این آمار، امکان پاک کردن این محتوا ها هم وجود دارد. بعد از انجام گام هایی که در ترفند قبل توضیح دادیم، می توانید بر آیکون مربوط به گروه یا مخاطب موردنظر ضربه بزنید و در بخش پایین آن، گزینه ی manage messages را انتخاب کنید. با این کار می توانید گزینه های مربوط به محتوا های مختلف را فعال کنید تا با کلیک بر Clear messages تمام این محتوا های حجیم پاک شوند.
 
درخواست اطلاعات اکانت در واتساپ جدید

 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
همانند فیسبوک و توییتر، واتساپ جدید هم به کاربرانش اجازه می دهد که در یک فایل ZIP اطلاعات اکانت و تنظیمات آن را دریافت کنند. البته این فایل حاوی پیام ها نیست و شامل عکس پروفایل، نام گروه ها و دیگر موارد مشابه است. برای این ترفند واتس اپ باید در بخش Setting به قسمت Account و سپس Request account info مراجعه کنید و سپس بر گزینه request report ضربه بزنید. انجام این فرایند حدود دو تا سه روز به طول می انجامد و اگر در این مدت اکانت را پاک کنید، شماره یا گجت را تغییر دهید، این فرایند لغو می شود.
 
ایمیل کردن محتوای چت ها

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

در واتساپ علاوه بر ذخیره ی تاریخچه ی چت ها در فضای ابری، می توان محتوای آن ها را به خود یا دیگران ایمیل کرد. برای این ترفند واتس اپ ابتدا به بخش Setting و سپس Chats و در نهایت Chat history مراجعه کنید و سپس بر email chat ضربه بزنید. با این کار می توانید تاریخچه مربوط به مخاطب یا گروه موردنظر را انتخاب و سپس آن را ایمیل کنید.
 
فعال کردن تایید هویت دومرحله ای
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
 

به صورت پیش فرض، برای استفاده از واتساپ باید شماره موبایل خود را وارد کنید تا یک پین به گوشی شما فرستاده شود. اما اگر می خواهید امنیت اکانت خود را افزایش دهید، بهتر تایید هویت دومرحله ای را هم فعال کنید. برای این کار، از بخش Setting و Account وارد قسمت Two-step verification شوید. در این قسمت می توانید یک کد ۶ رقمی را انتخاب کنید و در هنگام استفاده از اکانت واتساپ در گجت جدید، از شما خواسته می شود این کد موردنظر را وارد کنید. در ضمن باید آدرس ایمیل خود را هم تایپ کنید تا در مواقع فراموشی این کد، عدد موردنظر به ایمیل شما فرستاده شود.
 
افزودن مخاطب به هوم اسکرین

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


با بهره گیری از این ترفند واتس اپ افزودن مخاطب به هوم اسکرین امکان پذیر می شود. چنین حالتی برای افرادی مناسب است که وقت زیادی را صرف چت یا تماس با مخاطبان خاصی می کنند. برای این کار، ابتدا بر مخاطب یا گروه موردنظر ضربه بزنید و سپس با انتخاب آیکون سه نقطه عمودی که در گوشه فوقانی راست قرار دارد، More را انتخاب و در نهایت بر Add shortcut ضربه بزنید. سرانجام با انتخاب گزینه ی add این کار انجام می شود.
 
غیرفعال کردن تیک آبی خوانده شدن
 
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

برای کاربرانی که چندان اهل استفاده از واتساپ نیستند باید بگوییم که این تیک آبی نشان دهنده ی خوانده شدن پیام است. اگر می خواهید کسی از خوانده شدن پیام های ارسالی به شما خبردار نشود، ابتدا به Setting و Account و سپس Privacy مراجعه کنید و در نهایت گزینه Read receipts را غیرفعال کنید. البته توجه داشته باشید که با غیرفعال کردن این قابلیت، شما هم دیگر نمی توانید از خوانده شدن پیام هایتان خبردار شوید.
 
مشاهده نام خواننده های پیام های گروهی


۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
 
 

اگر اهل ارسال پیام های گروهی هستید، با این ترفند واتس اپ می توانید خواننده های پیام موردنظر را پیدا کنید. برای این کار ابتدا پیام مذکور را انتخاب کنید و بعد از ضربه بر آیکون سه نقطه عمودی، گزینه ی info را انتخاب کنید.
 
غیرفعال کردن قابلیت last seen

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
 

فعال بودن قابلیت last seen باعث می شود که مخاطبین شما از آخرین باری که به واتساپ مراجعه کرده اید، خبردار شوند. برای غیرفعال کردن این مشخصه، ابتدا در بخش Setting به Account و سپس Privacy مراجعه کنید. در این قسمت بر بخش Last Seen ضربه بزنید و در این بخش می توانید تنظیمات موردنظر خود را لحاظ کنید.
 
مشاهده فهرست مخاطبین بلاک شده

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشیداگر به هر دلیلی خواستار مشاهده فهرست کامل مخاطبین بلاک شده هستید، برای این کار ابتدا به Setting و Account و در نهایت Privacy سر بزنید. در پایین این بخش، می توانید گزینه Blocked Contacts را مشاهده کنید و با ضربه بر آن، فهرست این مخاطبین به نمایش درمی آید.
 
نحوه استفاده از قابلیت لایو لوکیشن
 

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

در واتساپ به راحتی می توان موقعیت مکانی را ارسال کرد. برای این کار کافی است بر آیکون به شکل گیره کاغذ ضربه بزنید و گزینه location را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید قابلیت لایو لوکیشن را برای مخاطب به خصوصی فعال کنید که به صورت زنده قادر به مشاهده موقعیت مکانی شما باشد، باید بعد از انتخاب Location، بر گزینه ی Share Live location ضربه بزنید و مدت فعال بودن این قابلیت را هم مشخص کنید.
 
نوتیفیکیشن شخصی سازی شده برای مخاطبین

۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید
اگر همواره پیام های متعددی را در واتساپ دریافت می کنید، پس احتمالا برای اینکه از شر نوتیفیکیشن های پیاپی خلاص شوید، آن ها را غیرفعال می کنید. اما خوشبختانه به لطف این ترفند واتس اپ می توانید نوتیفیکیشن های شخصی سازی شده برای مخاطبین موردنظر خود تعریف کنید. برای این کار وارد صفحه چت با مخاطب مذکور شوید و بعد از ورود به پروفایل مخاطب، گزینه ی custom notifications را انتخاب کنید. با این کار وارد یک منو می شوید و بعد از فعال کردن گزینه use custom notifications می توانید مواردی مانند صدای نوتیفیکیشن، نوع ویبره و حتی رنگ LED را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید.
 
بی صدا کردن مخاطبین یا گروه ها

 
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

اگر عضو گروه هایی هستید که بنا به دلایلی نمی توانید آن ها را ترک کنید و از صدای نوتیفیکیشن های مربوط به آن ها هم عاصی شده اید، می توانید صدای نوتیفیکیشن مربوط به این گروه ها یا مخاطبین موردنظر خود را قطع کنید. برای این کار، ابتدا انگشت خود را بر مخاطب یا گروه مذکور نگه دارید تا تعدادی گزینه در قسمت فوقانی اپلیکیشن به نمایش دربیاید. با کلیک بر آیکونی که شبیه به اسپیکر خط خورده است، منویی باز می شود که می توانید زمان موردنظر برای بی صدا کردن نوتیفیکیشن را مشخص کنید.
 
استفاده از واتساپ در کامپیوتر

 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید

برای استفاده از واتساپ در کامپیوتر، می توانید نسخه ی دسکتاپ آن را دانلود کنید یا اینکه از نسخه وب آن بهره ببرید. در هر دو حالت برای شروع کار یک QR code به نمایش درمی آید و با باز کردن واتساپ موجود در گجت و ضربه زدن بر آیکون سه نقطه عمودی، روانه ی WhatsApp Web می شوید و سپس QR code reader را باز کنید. بعد از این کار دوربین گوشی را به سمت QR code به نمایش درآمده در کامپیوتر بگیرید تا بتوانید از این نسخه ها استفاده کنید. متأسفانه استفاده از این نسخه ها وابسته به گوشی است و حداقل برای شروع استفاده از این نسخه ها باید واتساپ موجود در گجت فعال باشد.
 
انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر (و برعکس)
 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


هرچند نسخه وب و دسکتاپ واتساپ آن چنان که بایدوشاید امکانات جذابی ندارند، اما حداقل می توان از آن ها برای انتقال فایل های مختلف استفاده کرد. برای این ترفند واتس اپ کافی است یکی از مخاطبین را به یک گروه جدید دعوت کنید و سپس این مخاطب را حذف کنید. با این کار گروهی باقی می ماند که تنها عضوش شما هستید و از این گروه می توانید به عنوان یک فضا برای ردوبدل کردن فایل ها بهره ببرید.
 
ثبت نام برای استفاده از نسخه بتا

 
۲۱ ترفند WhatsApp که باید بلد باشید


برای اینکه هرچه سریع تر ویژگی های جدید واتساپ در دسترس شما قرار بگیرد، باید برای نسخه ی بتای آن ثبت نام کنید. برای این کار، به پایین صفحه واتس اپ در گوگل پلی مراجعه کنید و بر گزینه ی I’m in ضربه بزنید. با این کار و سپس آپدیت کردن واتساپ، اپلیکیشن شما تبدیل به نسخه بتا می شود. هر وقت هم که خواستید از این نسخه خارج شوید و از نسخه معمولی استفاده کنید، در همین بخش بر گزینه ی leave ضربه بزنید و فرایند قبلی را تکرار کنید. البته گاهی اوقات به دلیل پر شدن ظرفیت کاربران نسخه بتا، نمی توان چنین کاری را انجام داد.
 
منبع: دیجی کالا

۲۱ ترفند کاربردی WhatsApp
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
 • ۲۱ ترفند کاربردی WhatsApp


  در حال حاضر WhatsApp محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان محسوب می‌شود و این محبوبیت بی‌دلیل نیست. به‌عنوان مثال باید بگوییم که همواره از طریق به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌های جذابی به این اپلیکیشن افزوده می‌شود و از انواع و اقسام گجت‌ها هم پشتیبانی می‌کند.
 • فیلم: دو ترفند کاربردی برای پخت کیک


  اکثر خانم های خانه دار حداقل یک بار کیک پختن در منزل را تجربه کرده اند. کیک و شیرینی های خانگی بسیار خوشمزه تر و سالم تر از کیک های دیگر هستند به شرطی که برخی ترفندهای کیک پزی را بدانید و به کار ببرید.
 • ترفند‌های کاربردی برای مبارزه با افسردگی


  اگر احساس افسردگی می‌کنید، بهتر است کاری برای مبارزه با آن انجام دهید. افسردگی خود به خود رفع نمی‌شود. علاوه بر کمک گرفتن از پزشک یا تراپیست، این ۵ روش را نیز مورد ملاحظه قرار دهید تا حس بهتری داشته باشید.
 • ترفند‌های کاربردی برای مبارزه با افسردگی


  اگر احساس افسردگی می کنید، بهتر است کاری برای مبارزه با آن انجام دهید. افسردگی خود به خود رفع نمی شود.
 • افزایش سرعت در اندروید با ۱۳ ترفند کاربردی (۲)


  بسیاری از کاربران وقتی از افزایش سرعت گوشی خود عاجز می‌شوند، تصمیم به تعویض آن می‌گیرند، درحالیکه عملکرد گوشی تنها به سخت افزار آن بستگی نداشته و بهینه سازی نرم افزار میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سرعت گوشی اندرویدی داشته باشد.
 • افزایش سرعت در اندروید با ۱۳ ترفند کاربردی (۱)


  بسیاری از کاربران وقتی از افزایش سرعت گوشی خود عاجز می‌شوند، تصمیم به تعویض آن می‌گیرند، درحالیکه عملکرد گوشی تنها به سخت افزار آن بستگی نداشته و بهینه سازی نرم افزار میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سرعت گوشی اندرویدی داشته باشد.
 • ۱۷ ترفند جالب و کاربردی ایکس‌باکس وان +عکس


  بسیاری از صاحبان ایکس‌باکس وان از قابلیت‌های متنوع این کنسول خبر ندارند و عمدتا فقط برای بازی کردن از آن استفاده می‌کنند.
 • ۱۷ ترفند جالب و کاربردی ایکس‌باکس وان


  بسیاری از صاحبان ایکس‌باکس وان از قابلیت‌های متنوع این کنسول خبر ندارند و عمدتا فقط برای بازی کردن از آن استفاده می‌کنند. اما این کنسول از تعداد زیادی قابلیت جالب توجه بهره می‌برد. در ادامه به تعدادی از این قابلیت‌ها و مشخصه‌های جذاب می‌پردازیم. با م
 • ۱۷ ترفند جالب و کاربردی ایکس‌باکس وان


  بسیاری از صاحبان ایکس‌باکس وان از قابلیت‌های متنوع این کنسول خبر ندارند و عمدتا فقط برای بازی کردن از آن استفاده می‌کنند. اما این کنسول از تعداد زیادی قابلیت جالب توجه بهره می‌برد. در ادامه به تعدادی از این قابلیت‌ها و مشخصه‌های جذاب می‌پردازیم. با م
 • چند ترفند کاربردی در مواقع اثاث کشی+فیلم


  اگر می‌خواهید اسباب‌کشی کنید بهتر است این ویدیو و ترفند های کاربردیش را ازدست ندهید .
 • ترفند‌های جالب و کاربردی برای کاربران اینستاگرام


  پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که روزانه چندین بار به اینستاگرام سر می‌زنید با فرا گرفتن ترفند‌های مخفی اینستاگرام استفاده بیشتری از این شبکه اجتماعی محبوب ببرید.
 • ۱۲ ترفند کاربردی برای گرفتن عکس‌های فوق‌العاده با موبایل +عکس


  گوشی‌های هوشمند امروزی از قابلیت‌های بالایی برای عکاسی بهره‌مند شده‌اند. دوربین‌ گوشی‌های هوشمند با داشتن سنسورها و لنزهای کوچک و فشرده، کیفیت بالایی در عکاسی دارند که می‌توانند از لحاظ کیفیت با دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای رقابت کنند.
 • یک ترفند کاربردی برای حفظ استایل مردانه در زمستان


  انتخاب لباس‌های مناسب و چیدن لایه‌های زمستانی روی هم نه تنها شما را گرم نگه می‌دارد، بلکه باعث می‌شود ظاهر خاص و چشم‌گیری داشته باشید، پس جذابیت‌های لباس‌ها و استایل زمستانی را دست کم نگیرید.
 • ۶ ترفند کاربردی برای افزایش عمر شارژ باتری گوشی +عکس


  یک دستگاه هوشمند خوب زمانی می‌تواند قابلیت‌های خود را نشان دهد که طول عمر باتری موبایل آن بتواند مدت زمان مناسب دستگاه را روشن نگاه دارد.
 • 4 ترفند کاربردی برای حفظ پاکیزگی و دوام بیشتر کتانی‌های سفید


  اگر صاحب یک جفت کتانی سفید هستید، سعی کنید حتی الامکان آنها را درون ماشین لباسشویی نیندازید.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

وکیل شخصی ترامپ درخواست دسترسی به گزارش نهایی مولر را تکذیب کرد

وکیل شخصی ترامپ درخواست دسترسی به گزارش نهایی مولر را تکذیب کرد

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه