بازدید: 65

تامین امنیت مراسم ارتحال امام خمینی(ره) از مرزها شروع شده است

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1280630
فرمانده قرارگاه شهید فهمیده گفت: برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شرایط امنیتی مناسبی برقرار است، به نحوی که اشراف اطلاعاتی و امنیتی خوبی از مرزها تا تهران داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار محمدرضا یزدی فرمانده قرارگاه شهید فهمیده ستاد اجرایی مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره) صبح امروز در نشست خبری طی سخنانی اظهار داشت: مطابق سال های گذشته قرارگاه شهید فهمیده مسئولیت برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام را برعهده دارد. این قرارگاه از اواخر سال گذشته کار خود را با تشکیل 24 کمیته و همکاری 19 دستگاه دولتی آغاز کرد.

وی درباره اقدامات انجام شده توسط این قرارگاه در حوزه امنیتی گفت: ما از اشراف اطلاعاتی بالایی از مبادی ورودی مرزها گرفته تا خود تهران برخورداریم و طی این مدت با استفاده از توانمندی های پیشرفته اطلاعاتی و امنیتی اقدامات خوبی برای برقراری امنیت این مراسم انجام داده ایم. به مردم عزیز اطمینان می دهیم هر گونه حرکت امنیتی را در نطفه خفه خواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده ادامه داد: امسال به دلیل تقارن برگزاری مراسم با ماه مبارک رمضان تنها از 9 استان همجوار تهران زائر خواهیم داشت.

سردار یزدی تصریح  کرد: در زمینه بهداشت و درمان همکاری خوبی با دستگاه های ذیربط داریم. در خصوص راهنمایی و رانندگی هم با هماهنگی هایی که صورت گرفته مسیر تردد کاروان ها و پارکینگ آنها و مسیر تردد مردم تهران کاملا مشخص شده است.

وی با بیان اینکه از 4 روز دیگر نیروهای ما در اطراف حرم به حالت آماده باش صددرصد درمی آیند، عنوان کرد: مراسم ارتحال حضرت امام ساعت 5 بعد از ظهر آغاز شده و با سخنرانی رهبر معظم انقلاب یک ساعت پیش از اذان مغرب به پایان می رسد.

سردار یزدی اظهار داشت: ما برای تمامی زائرین افطاری پیش بینی کردیم اما با توجه به ساعت اتمام مراسم زائران تهرانی می توانند برای صرف افطار به منازل خود نیز بازگردند.

**پرواز هرگونه ریزپرنده بر فراز آسمان حضرت امام(ره) ممنوع است

وی در خصوص ممنوعیت پرواز هواپیماها و همچنین پهپادهای فیلمبرداری بر فراز آسمان حرم حضرت امام(ره) گفت: در مورد پرواز فرودگاه ها هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و در جلسه ای که امروز بعداز ظهر برگزار می شود، تصمیمات نهایی در این حوزه گرفته خواهد شد، اما در خصوص فیلمبرداری پرواز هر گونه ریزپرنده بر فراز آسمان حضرت امام(ره) ممنوع بوده و اجازه هیچ گونه پروازی نمی دهیم. در حال رایزنی هستیم تا فقط سازمان صدا و سیما از این امکان بهره ببرد.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به دستگیری دو تیم تروریستی که برای اخلال در برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام قصد اقداماتی داشتند، عنوان کرد: با توجه به اینکه به دنبال برخورد با هر نوع عناصر ناامنی هستیم انشاءاللّه بعد از برگزاری مراسم مشروح این اقدام ارزشمند را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

سردار یزدی با بیان اینکه اقداماتی که دشمنان انجام می دهند کار جدیدی نیست، تصریح کرد: امروز و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان همچنان سعی دارند تا افکار و اصول حضرت امام(ره) را زیر سوال ببرند اما با آگاهی مردم و جوانان ما این حربه آنها کارگر نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سپاه چه اقدامی برای انتقال فرهنگ و اندیشه های حضرت امام به مردم کرده است، گفت: انتقال آرمان های حضرت امام(ره) تنها برعهده سپاه نیست، بلکه برعهده همه مسئولان و کسانی که با این آرمانها آشنا هستند. مسئولان ما می بایست ابتدا این آرمانها را در خود ایجاد کرده و سپس به نسل جوان انتقال دهند.

فرمانده قرارگاه شهید فهمیده ادامه داد: دشمن با این کاری که انجام داد و از برجام خارج شد سعی کرد آخرین تیرترکش خودش را رها کند اما بداند که به جایی نخواهد رسید.

وی با اشاره به حضور میهمانان خارجی در مراسم ارتحال حضرت امام گفت : همانند سال های گذشته از کشورهای خارجی و از نمایندگان سفارتخانه ها و سازمان های بین المللی میهمان خواهیم داشت.

سردار یزدی در پایان از مردم خواست به تذکرات مسئولان امنیتی توجه کرده و همچنین به تمهیدات ترافیکی اندیشیده شده برای برگزاری این مراسم عمل کنند.


تامین امنیت مراسم ارتحال امام خمینی(ره) از مرزها شروع شده است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان