بازدید: 112

تلویزیون‌های اینترنتی؛ تماشای فیلم بی‌وقفه!

رقابت بین پلتفرم‌های پخش فیلم و سریال به صورت آنلاین به اوج خود رسیده است. به سراغ ۱۰ پلتفرم برتری رفتیم که اکنون خدمات ارائه کرده و با تخفیف‌ها و جوایز متنوعی قصد جذب شما را دارند. برای بررسی هرچه بهتر به سراغ قیمت‌ها و نوع محتوایی که ارائه می‌دهند رفتیم و راه رسیدن به ترافیک رایگان برای هر کدام را هم ذکر کردیم.
کدام تلوزیون اینترنتی بهتر است؟
 
على هادی زاده| با ورود چند بازیگر جدید، رقابت بین پلتفرم های پخش فیلم و سریال به صورت آنلاین به اوج خود رسیده است؛ رسانه هایی که در گوشی، تلویزیون و اینترنت حضور داشته و می خواهند کاری کنند تا با خرید اشتراک شان در هر کجا و با ترافیک رایگان بتوانید از جدیدترین فیلم ها و سریال های روز دنیا لذت ببرید.
 
در این میان حتی بعضی از این رسانه ها وارد فاز تولید محتوا شده اند و رویای نتفلیکس شدن را در سر می پرورانند. با همه این موارد در بین این پلتفرم ها آنقدر شباهت ها زیاد است که حتما تازه کار ها را گیج خواهد کرد.
 
به همین خاطر به سراغ ۱۰ پلتفرم برتری رفتیم که اکنون خدمات ارائه کرده و با تخفیف ها و جوایز متنوعی قصد جذب شما را دارند. برای بررسی هرچه بهتر به سراغ قیمت ها و نوع محتوایی که ارائه می دهند رفتیم و راه رسیدن به ترافیک رایگان برای هر کدام را هم ذکر کردیم.
 
با تمام این موارد یک نکته را حتما مدنظر بگیرید، قبل از خرید هر سرویس یک اشتراک روزانه آن را امتحان کنید تا دچار مسئله قطعی سرور و مشکلات اجرا شدن ویدئو نشوید.

فیلیمو
فیلیمو یکی از اولین سایت های تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین بود. این سایت اکنون آرشیو کاملی از سریال های روز دنیا، فیلم های شبکه خانگی و البته برخی محتوا های اختصاصی را در خود جای داده است. برای خرید اشتراک یک ماهه در این سایت باید مبلغ ۱۵ هزار تومان پرداخت کنید. البته این قیمت کمترین میزان نبوده و حتی می توانید از طریق همراه اول یا ایرانسل به صورت روزانه و با مبلغ ۵۰۰ تومان نیز به تماشای فیلم و سریال بنشینید.
 
اشتراک سه ماهه فیلیمو نیز حدود ۳۰ هزار تومان برای شما تمام شده و برای گرفتن اشتراک های شش ماهه و یک ساله نیز باید مبلغی معادل ۵۰ و ۸۵ هزار تومان پرداخت کنید. البته در همه این موارد ترافیک استفاده از اینترنت با شما حساب خواهد شد مگر اینکه از سرویس دهنده خاصی استفاده کنید. طبق اعلام سایت این شرکت مشترکین اینترنت های مبین نت (برای مشترکین  (LTE-TD)های وب، پارس آنلاین، آسیاتک، پیشگامان، فن آوا، ساتیا، رای نت، ماکس نت، شبدیز، صبانت وصفرویک با تهیه اشتراک فیلیمو می توانند تمامی فیلم های وب سایت فیلیمو را بدون کسر شدن حجم از اینترنت خود و به صورت رایگان تماشا کنند. سقف ترافیک رایگان برای اینترنت های ذکر شده ۳۰۰ گیگابایت تعریف شده است.

فیلم نت
فیلم نت نیز مانند فیلیمو از قدیمی های این حوزه است. البته اگر در آرشیو این دو سایت گشتی بزنید متوجه می شوید حال و هوای هر کدام بادیگری متفاوت است. حقیقتش ما در فیلیمو بیشتر سریال های هالیوودی را مشاهده کرده و در فیلم نت بیشتر چشم مان به جمال سریال های کره ای روشن شد. نحوه قیمت گذاری اشتراک های فیلم نت نیز تقریبا مشابه فیلیمو است. بسته یک ماهه این شرکت ۱۵ هزار تومان قیمت داشته و بسته سه ماهه نیز ۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
 
برای بسته های شش ماهه و یک ساله نیز باید مبلغی معادل ۶۰ و ۸۵ هزار تومان بپردازید. البته نحوه محاسبه اشتراک روزانه در این سایت کمی ارزان تر از رقباست. به عنوان مثال برای فیلیمو شما باید ۵۰۰ تومان روزانه بدهید، ولی برای فیلم نت ۴۵۰ تومان کفایت می کند. در کنار این بخش ترافیک رایگان هم ارائه شده است.
 
شما با خرید اشتراک روزانه، فعالسازی فیلم بن یا خرید تکی محتوا ها می توانید فیلم های موردنظرتان را با بسته های اینترنتی همراه اول، TDLTE مبین نت، شاتل، آسیاتک، های وب، پیشگامان، ماهان نت بدون مصرف ترافیک دانلود و تماشا کنید. در صورت استفاده از سایر اینترنت ها مصرف شمانیم بها محاسبه می شود.
  
کاناپه
کاناپه به نسبت بسیاری از سرویس های تماشای فیلم و سریال به صورت آنلاین انتخاب های کمتری پیش روی شما می گذارد. در آرشیو این شرکت تنها حدود ۵۰۰ فیلم و ۳۰ سریال وجود دارد که عدد کوچکی نسبت به آرشیو سایت های قدیمی تر محسوب می شود. سیستم خرید اشتراک این سایت نیز به اندازه رقیبانش چندان جامع و کامل نیست و فقط یک انتخاب پیش روی شما می گذارد. شما تنها می توانید اشتراک روزانه خریداری کرده و خبری از اشتراک های ماهانه و سالانه و ... نیست.
 
این اشتراک نیز مبلغی معادل ۵۰۰ تومان در روز داشته که با دیگر سایت های رقیب تقریبا یکی است. البته با خرید اشتراک کاناپه شما به تمامی محتوا ها دسترسی دارید و نیازی به خرید تک به تک هیچ محتوایی نیست.
 
همچنین هیچ محدودیتی نیز برای تعداد فیلم یا سریالی که در روز تماشا می کنید وجود ندارد  و در صورتی که از اینترنت شاتل، آسیاتک، پیشگامان، فن آوا یا های وب استفاده می کنید، هزینه اینترنت هم نمی پردازید.
 
نماوا
شرکت نماوا نیز از بازی کنندگان قدرتمند حوزه فیلم و سریال آنلاین است. محتوای این سایت بیشتر شبیه فیلیمو بوده و شامل پوشش سریال ها و فیلم های روز هالیوودی می شود. هرچند این سایت به اندازه فیلیمو به سراغ انیمیشن نرفته و بخش مستند قوی تری دارد. نماوا اشتراک های خود را به چهار قسمت تقسیم کرده است.
 
اولین مدل یک اشتراک دو روزه است که چهار هزار تومان قیمت دارد. این مبلغ در مقابل عدد ۵۰۰ تومانی اشتراک روزانه دیگر سرویس دهنده ها، به نظر زیاد می رسد. مبلغ یک ماهه این سرویس حدود ۱۵ هزار تومان آب خورده و مدل سه ماهه نیز ۳۲ هزار تومان خرج روی دست شما می گذارد.
 
همچنین مدل شش ماهه و یک ساله نیز هزینه ای معادل ۵۰ و ۸۵ هزار تومان داشته و تفاوتی با دیگر سرویس دهنده ها ندارند. البته ترافیک مصرفی نماوا برای تمامی مشترکین DSL شاتل، آسیاتک، های وب، پیشگامان و  ( LTE- TD)
 مبین نت کاملا رایگان است.
 
همچنین ترافیک نماوا برای همه مشترکین همراه اول، ایرانسل، پارس آنلاین و مخابرات تا پایان سال ۱۳۹۷ نیم بها محاسبه می شود.
 
ای سیما
حس و حال آی سیما با سایت هایی مثل فیلم نت و فیلیمو و نماوا کاملا فرق می کند. در همان ابتدای ورود به سایت با یک رابط کاربری ضعیف مواجه می شویم که در آن کل محتوای این
سایت به هشت بخش تقسیم می شود. یکی از تفاوت های اصلی این رسانه با دیگر رسانه ها در دو بخش بندی این قسمت دیده می شود. بخش بندی مذهبی و صدا و موسیقی. در این بخش ها شما می توانید آهنگ های مجاز گوش کرده یا از مداحی افراد معروف لذت ببرید.
 
البته در بخش ویژه رمضان سایت نیز قرآن به صورت صوتی پخش می شود. این سایت کمتر روی محتوای خارجی تمرکز کرده و بیشتر به سراغ محتوای تلویزیونی و شبکه خانگی آمده است. اشتراک یک ماهه این سایت ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد و البته خبری از اشتراک روزانه هم نیست.
 
مدل سه ماهه از شما ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان طلب کرده و مدل شش ماهه نیز ۶۲ هزار و ۱۳۰ تومان برای شما تمام می شود. هرچند اشتراک یک ساله این سایت ارزان تر از دیگر شرکت هاست، ولی اشتراک سالانه آن با مبلغ ۱۰۹ هزار تومان هزینه بالاتری از شما طلب می کند.
 
همچنین شما با خرید اشتراک روزانه، فعالسازی فیلم بن یا خرید تکی محتوا ها می توانید فیلم های موردنظرتان را با بسته های اینترنتی مخابرات، TDLTE مبین نت، شاتل، آسیاتک، های وب، پیشگامان، پارس آنلاین و فن آوا بدون مصرف ترافیک دانلود و تماشا کنید.
  
ابو
پلتفرم آیو جایی میان پلتفرم های تلویزیون های آنلاین مثل تلبیون و سایت های پخش آنلاین فیلم و سریال قرار می گیرد. نه آنچنان مثل فیلیموو فیلم نت و نماوا خود را غرق فیلم و سریال خارجی کرده و نه از خیر تلویزیون و برنامه های آن گذشته است. در خود سایت نیز بیشتر تبلیغ تماشای برنامه هایی مثل خندوانه ونود را می بینید تا سریال ها و فیلم های خارجی. اشتراک های آیو پنج مدل مختلف دارند.
 
در مدل یک ماهه دو راه پیش روی شماست یا از بسته ۱۲ هزار تومانی همراه اول استفاده کنید که به صورت خودکار تمدید می شود یا یک اشتراک یک ماهه معمولی بگیرید. بسته سه ماهه این شرکت قیمتی معادل ۳۳ هزار تومان دارد و مدل ششماهه نیز با گرفتن ۶۰ هزار تومان به شما خوشامد می گوید. اما در این میان بسته یک ساله بسیار گران تر از شرکت های دیگر عرضه شده و حدود ۱۰۸ هزار تومان قیمت دارد. عددی که بیشتر شبیه تعرفه های قیمت گذاری آی سیما است تا پلتفرم های پخش محتوای ویدئویی اینترنتی.
 
البته وقتی که اشتراک آیو بگیرید، اگر از اینترنت همراه اول، مبین نت، آسیاتک، پارس آنلاین، های وب، پیشگامان، فن آوا، صبانت، بیتانت، تک نت، یوزنت، ساتیا، خلیج فارس آنلاین یا مخابرات استان های مرکزی، قم یا گیلان استفاده کنید، تماشای ایو هیچ حجمی از شما کم نمی کند.

دیگر سرویس ها
در بین این سایت های معتبر و نسبتا قدیمی این حوزه هستند پلتفرم هایی که یا کم رمق کار کرده یا تازه کارند. در بین این پلتفرم ها می توان به تیوا، فیلماش و اپیدو اشاره کرد. هر کدام از این سایت ها نقاط ضعف بزرگی دارند که باعث می شوند شما به سمت آن ها نروید. در تیوا با فیلم ها و سریال های بسیار قدیمی روبه رو خواهید شد که فقط در آی فیلم پیدایشان خواهید کرد. در سایت دیگر هم آرشیو کاملی نداشته و محتوای اختصاصی خاصی هم در اختیار شما نمی گذارند.
 
در حقیقت هیچ مزیت خاصی ندارند که شما را ترغیب کند تا به سراغ خرید اشتراک از آن ها بروید. همچنین نبود سرویس ترافیک رایگان و قطعی مکرر سرور نیز باعث شده تا اگر یک بار هم قصد خرید کنید بعد پشیمان شوید. خلاصه از ما نصیحت، اگر سرویس خود را چیزی غیر از این سه پلتفرم انتخاب کنید در حق خود و اعصاب تان لطف زیادی کرده اید.

منبع: روزنامه هفت صبح

تلویزیون‌های اینترنتی؛ تماشای فیلم بی‌وقفه!
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

انتشار بخش هایی از گزارش بازرس مولر: ترامپ در زمان انتخابات 2016، با روسیه تبانی نکرده بود / ترامپ: تبرئه شدم / ستون نویس نیویورک تایمز: باید گزارش کامل را ببینیم، نه خلاصه منتشره منصوبان ترامپ / هرکس فکر میکرد، گزارش مولر، ترامپ را پایین می کشد، در دنیای اوهام سیر می کرده

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

ترامپ: گزارش مولر من را از تمام اتهامات تبرئه کرد

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

گزارش میدانی نیروهای مردمی از پاکسازی مدرسه‌ای در مناطق سیل‌زده+ فیلم

وکیل شخصی ترامپ درخواست دسترسی به گزارش نهایی مولر را تکذیب کرد

وکیل شخصی ترامپ درخواست دسترسی به گزارش نهایی مولر را تکذیب کرد

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - یمن صفر/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

گزارش تصویری از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا فصل ۱۹-۲۰۱۸

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

هشدار سناتور دموکرات درباره پنهان کاری دولت ترامپ در ارتباط با گزارش نهایی مولر

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه

گزارش رابرت مولر در خصوص تبانی ترامپ با روسیه