آسیاتل

بازدید: 55

افسردگی پس از زایمان مرد، شما تنها نیستید!

منبع : نی نی بان کد خبر: 1277391
مشکلات مردان بعد از زایمان کردن همسرشان باعث افسردگی پس از زایمان در مردان می شود.
مشکلات مردان بعد از زایمان کردن همسرشان باعث افسردگی پس از زایمان در مردان می شود. این عصبانیت یا تغییر در اخلاق پدران نگران کننده است. در این مقاله خلاصه ای از اطلاعات و تجربیات مردان دیگر را برای اینکه بتوانند بر تغییر رفتارشان فایق بیایند، خواهید دید.
البته که مردان هم افسردگی بعد از زایمان می گیرند. و حتی خیلی از متخصصان سلامت این را نمی دانند. در نتیجه بیشتر مردان با این افسردگی در انزوا هستند. با خواندن این مقاله دیگر مردان افسرده احساس تنهایی نخواهند کرد.
 
علائم افسردگی پس از زایمان در مردان چیست؟
اولین باری که نوزادتان را دیدید به یاد می آورید؟ احتمالا وجودتان پر از حس غرور و هیجان بود. برای همین است که وقتی می شنوید بچه ای دنیا آمده حس شادی واقعی بهتان دست می دهد. بچه نعمت و برکت است. اما بعد واقعیت خودش را نشان می دهد و متوجه می شوید که اوضاع بدتر می شود.
اکنون حس شوخ طبعی تان را از دست داده اید و دیگر حس خوشحالی و شادی ندارید. روز به روز عصبی تر و یا مضطرب می شوید. مشکل خواب دارید. و اکثر وقت ها شرایط خوبی ندارید.
یا شاید هم تند خو و کج خلق شده اید. در محیط کار استرس بیشتری دارید و از همسرتان عصبانی هستید. شاید اگر کمی توجه کنید می بینید که از مردم دوری می کنید.
همه ی این ها نشانه های افسردگی در مردان است. شاید فکر می کنید که باید از شر این شرایط خلاص شوید و فکر می کنید که تنها کسی هستید که نمی توانید این کار را بکنید. اما شما تنها نیستید.
 
شما تنها نیستید! و تنها آدم بد شانس هم نیستید!
هر روز بیش از ۱۰۰۰ پدر در ایالت متحده افسردگی می گیرد. و بر طبق برخی از مطالعات این عدد تا ۲۷۰۰ هم پیش می رود. که از هر ده تا یکی یا از هر چهار تا یک پدر افسردگی بعد از زایمان همسرش می گیرد. عدد واقعی هر عددی هم که باشد ما می دانیم که خیلی از پدران از این شرایط دردناک رنج می برند.
حقیقت این است که افسردگی عصبانیت و اختلالات رفتاری، دیگر نرمال و متداول هستند. آن ها به اندازه ای متداول هستند که مشکلات فیزیکی دیگر مثل بیماری های قلبی و دیابت متداول است. اگرچه این بیماری ها هم می توانند فرد را زمین گیر کند.
اکنون در مقایسه با چیزی که ممکن است فکر کنید باید خود را قانع کنید که اینکه افسرده هستید به این معنی نیست که مغلوب و شکست خورده اید. باید امیدوار باشید. و این بخشی از زندگی است.
 
امید هنوز وجود دارد
افسردگی بعد از زایمان در مردان شرایط خیلی جدی ای است. بدون درمان موثر در طولانی مدت پیامدهای مخرب برای مرد و فرزندش و حتی کل زندگی اش دارد. اما با درمان مناسب می تواند کاملا حالش خوب شود.
افسردگی چیزی نیست که یک شخص بتواند به راحتی از دستش خلاص شود. بیماری ای است که به درمان نیاز دارد همانند یک زانوی زخمی یا قلب مشکل دار.
این مشکل در واقع فرصتی برای شماست که نقاط قوت خود را پیدا کنید و این شجاعت را داشته باشید که بتوانید به روال عادی برگردید.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند