بازدید: 49

حمله شدیداللحن مقامات رژیم صهیونیستی به اردوغان به دلیل انتقاد از «جنایات در غزه»

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1272704
نخست‌وزیر و اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در واکنش به انتقادات رئیس‌جمهور ترکیه از خشونت‌های روز گذشته در مرز غزه، او را جنایت‌کار خواندند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) از اظهارات «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در مخالفت با کشتار مردم غزه، انتقاد کرد.

نتانیاهو در توئیتر خود با بیان اینکه اردوغان خود یکی از حامیان اصلی خشونت های جنبش مقاومت اسلامی «حماس» است، تاکید کرد: «پس او چیزهایی درباره تروریسم و جنایت می داند. به او توصیه می کنم ما را موعظه نکند».

به گزارش فارس، «یواف گالانت» وزیر ساخت وساز رژیم صهیونیستی نیز با جنایت کار خواندن اردوغان، گفت: «درباره فردی صحبت می کنید که در حق صدها نفر از شهروندان ترک جنایت کرده و شورشی را به پا کرد تا نیمی از دولتمردان خود را دستگیر کند؟ او می خواهد به ما درس اخلاث بدهد؟!»

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» گالانت همچنین افزود: «اردوغان مردی خطرناک است و حمایتش از دشمنان ما، من را متعجب نمی کند. ما نیازی به توضیح جهانیان درباره اینکه چه کاری درست است یا نه، نداریم».

 

اردوغان روز گذشته بعد از برگزاری مراسم افتتاح نمادین سفارتخانه آمریکا در قدس، گفت: «اسرائیل دولتی تروریست است که مرتکب نسل کشی شده است. من این تراژدی انسانی را از هر طرفی که باشد چه اسرائیل یا آمریکا محکوم می کنم».

روز دوشنبه (دیروز) همزمان با برگزاری جشن صهیونیست ها برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی، هزاران فلسطینی در نقاط مختلف کرانه باختری و مرز نوار غزه تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند که نظامیان صهیونیست نیز به سمت آنها تیراندازی کرده و دستکم 60 نفر را شهید و بیش از ۲۷۰۰ نفر را زخمی کردند.

دسامبر پارسال بود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در اقدامی یکجانبه ضمن به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که سفارتخانه کشورش را از تل آویو به این شهر مقدس منتقل می کند.

این اقدام، اعتراض ها و مخالفت های بین المللی را درپی داشته و بسیاری از کشورهای جهان از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و ژاپن اعلام کردند که از این تصمیم واشنگتن تبعیت نخواهند کرد و تا زمان تأسیس دولت فلسطینی در چارچوب راهکار دو دولتی، سفارتخانه خود را منتقل نمی کنند.

روز یکشنبه یک هیئت از مقامات آمریکا شامل وکلا، دیپلمات ها و مهندسان از جمله «جارد کوشنر» و «ایوانکا ترامپ» داماد و دختر رئیس جمهور آمریکا، برای شرکت در مراسم انتقال امور دیپلماتیک سفارت، همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم اسرائیل، وارد فلسطین اشغالی شد.


حمله شدیداللحن مقامات رژیم صهیونیستی به اردوغان به دلیل انتقاد از «جنایات در غزه»
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان