بازدید: 63

تاثیر باکتری های روده بر خلق و خو

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1260147
سلامت نیوز: گروهی از متخصصان طی مطالعه ای جدید اعلام کردند در حال پایه گذاری انقلابی برای استفاده از "روان بیوتیک ها" یا "میکروب های خلق و خو" به منظور بهبود سلامت روان هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مطالعه ای جدید که در دانشگاه کیوشو

سلامت نیوز: گروهی از متخصصان طی مطالعه ای جدید اعلام کردند در حال پایه گذاری انقلابی برای استفاده از "روان بیوتیک ها" یا "میکروب های خلق و خو" به منظور بهبود سلامت روان هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مطالعه ای جدید که در دانشگاه کیوشو ژاپن صورت گرفته است نشان می دهد باکتری های روده در دگرگون کردن مغز نقش دارند.

تا مدت ها تاثیر باکتری ها بر سلامت جسمی انسان مشخص بوده اما اخیرا تاثیر آنها بر بیماری های مختلف همچون افسردگی، اوتیسم و بیماری های اعصاب و روان نیز شناخته شده است.

آزمایش روی موش هایی که تاکنون هرگز با هیچگونه میکروبی در تماس نبودند نشان داد این موش ها در شرایط استرس زا نسبت به موش های عادی دو برابر هورمون استرس بیشتری آزاد می کنند.

باکتری های روده از چند طریق می توانند بر مغز تاثیر بگذارند. اولین راه، عصب واگ، بزرگترین مسیر ارتباطی بین مغز و روده است. همچنین این باکتری ها با تبدیل برخی بافت های موجود در رژیم غذایی به مواد شیمیایی به نام اسیدهای چرب کوتاه زنجیره می توانند بر بدن تاثیر بگذارند. علاوه بر آن میکروبیوم ها با تاثیر بر سیستم ایمنی بدن بر اختلالات مغزی تاثیر می گذارند.

در حال حاضر محققان در حال انجام آزمایش های بیشتر به منظور بررسی امکان تجویز "روان بیوتیک ها" توسط روان پزشکان برای بهبود وضعیت سلامت روان در بیماران هستند

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد باکتری های روده با استفاده از کدهای ژنتیکی به نام میکروRNAها عملکرد DNA در سلول های عصبی را تغییر می دهند.

به طور کلی انواع مختلفی از گونه های میکروبیوم ها در سراسر بدن ما زندگی می کنند و اگر بدن یک فرد سالم را با یک فرد افسرده مقایسه کنیم متوجه محدودیت تنوع میکروبیوم ها در بدن افراد افسرده می شویم. اگرچه این امر تنها دلیل افسردگی نیست اما در پیدایش آن نقش مهمی دارد.

همچنین برخی از شیوه های زندگی مانند رژیم غذایی کم فیبر که به کم شدن باکتری های روده منجر می شود می تواند فرد را در برابر این گونه بیماری ها آسیب پذیرتر کند.

ژنوم های مربوط به میکروبیوم ها در انسان به بیماری هایی از جمله آلرژی، چاقی، بیماری های التهابی روده، پارکینسون، افسردگی و اوتیسم مربوط هستند.

محققان دانشگاه کرک ایرلند طی آزمایشی میکروبیوم های یک فرد افسرده را به موش ها منتقل کردند که نتایج آزمایش شگفت آور بود. به طوری که ویژگی ها و رفتارهای فرد افسرده به موش ها منتقل شد و موش ها به افسردگی مبتلا شدند.

ارتباط میان میکروبیوم های موجود در روده با مغز درمورد بیماری پارکینسون نیز دیده شده است به طوری که تفاوت های زیادی در میکروبیوم های افراد مبتلا به پارکینسون با افراد سالم وجود دارد.

به گزارش بی بی سی، دانشمندان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا می شود از میکروبیوم ها برای درمان این گونه بیماری های روانی استفاده کرد یا خیر؟ در حال حاضر محققان در حال انجام آزمایش های بیشتر به منظور بررسی امکان تجویز "روان بیوتیک ها" توسط روان پزشکان برای بهبود وضعیت سلامت روان در بیماران هستند.


تاثیر باکتری های روده بر خلق و خو
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1
loading...
 • تاثیر باکتری های روده بر خلق و خو


  سلامت نیوز: گروهی از متخصصان طی مطالعه ای جدید اعلام کردند در حال پایه گذاری انقلابی برای استفاده از "روان بیوتیک ها" یا "میکروب های خلق و خو" به منظور بهبود سلامت روان هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مطالعه ای جدید که در دانشگاه کیوشو
 • باکتری‌های روده روی چاقی تاثیر دارند


 • تاثیر باکتری‌های روده در شروع علائم ام اس


  پزشکان در یک بررسی جدید نشان دادند که چگونه باکتری روده می‌تواند عامل شروع بیماری ام اس باشد.
 • تاثیر باکتری های روده در شروع علائم ام اس


  سلامت نیوز: پزشکان در یک بررسی جدید نشان دادند که چگونه باکتری روده می تواند عامل شروع بیماری ام اس باشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است تغییر در ترکیب باکتریاییِ روده در سنین جوانی می تواند در شروع و پیشرفت بیماری ام اس
 • تاثیر باکتری‌های دهانی بر افزایش اختلالات روده‌ای


  یک تیم بین‌المللی از محققان طی انجام یک پژوهش جدید نشان داده‌اند که برخی از انواع باکتری‌های دهانی می‌توانند اختلالات روده‌ای را ایجاد یا تشدید کنند.
 • تاثیر باکتری‌های دهانی بر افزایش اختلالات روده‌ای


  اختلالات روده‌ای از قبیل سندرم روده تحریک‌پذیر، کولیت اولسراتیو (کولیت زخمی شونده) و بیماری کرون می‌توانند باعث کاهش شدید کیفیت زندگی شوند و در بعضی موارد حتی می‌توانند کشنده باشند.
 • تاثیر رژیم غذایی مدیترانه ای بر تقویت باکتری های سودمند روده


  سلامت نیوز:دانشمندان دریافته اند رژیم غذایی مدیترانه ای موجب افزایش باکتری های خوب ساکن در روده تا ۷۰ درصد می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان مرکز پزشکی ویک فورست کارولینای شمالی دریافتند رژیم غذایی گیاهی مدیترانه ای در مقایسه با رژ
 • نقش باکتری های روده در خطر ابتلا به ام اس


  سلامت نیوز: محققان در یک مطالعه جدید روی عوامل نهفته در خطر ابتلا به بیماری ام اس به بررسی نقش میکروبیوم روده پرداختند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در سراسر جهان میلیون ها انسان به بیماری ام اس مبتلا هستند. این درحالیست که عوامل نهفته در
 • نمک، باکتری های مفید روده را از بین می برد


  سلامت نیوز:آزمایشات نشان می دهد که مصرف بالای نمک برای برخی از باکتری های روده کشنده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در یک بررسی جدید آمده است: مصرف بالای نمک ممکن است به برخی از باکتری های روده آسیب بزند و می تواند در بالا رفتن فشار خون
 • باکتری الکتریکی در روده انسان کشف شد


  محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا گونه هایی از باکتری های روده را شناسایی کردند که توانایی تولید الکتریسیته را دارد.
 • باکتری های روده موجب درد مفاصل می شود


  سلامت نیوز:ارتباط بین آرتروز و باکتری های موجود در روده غیرعادی است، اما بررسی های انجام شده حاکی از وجود این رابطه است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، چاقی با انواع خطرات برای سلامتی همراه است که می توان به دیابت و بیماری های قلبی-عروقی اشار
 • باکتری‌های روده موجب درد مفاصل می‌شود


  ارتباط بین آرتروز و باکتری‌های موجود در روده غیرعادی است، اما بررسی‌های انجام شده حاکی از وجود این رابطه است.
 • سرقت ژن ها توسط باکتری های روده


  سلامت نیوز: محققان در یافتند باکتری های موجود در روده ژن های مارا به سرقت می برند و آن ها را کنترل می کنند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا محققان دریافتند یک ماده شیمیایی که توسط باکتری های مفید موجود در سیستم گوارشی ما تولید می شود، کروموز
 • نقش باکتری های روده در شروع بیماری ام اس


  طبق نتایج یک تحقیق جدید، ترکیب باکتری های موجود در روده در سن جوانی ممکن است در شروع و پیشرفت بعدی بیماری ام اس نقش داشته باشد.
 • ارتباط باکتری‌های روده با افسردگی در افراد چاق


  چاقی ناشی از رژیم غذایی پرچرب با تغییراتی در باکتری‌های روده همراه است که با تغییر در ساختار شیمیایی مغز می تواند عامل بروز افسردگی و اضطراب باشد.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند