بازدید: 68

چگونه زخم دهانه رحم را فریز میکنند؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1259516
تست پاپ اسمیر دادم منفی بود. حالا بعضی از دکترها میگن زخمت را جراحی کن اما بعضی میگن ممکنه چسبندگی بگیری.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: یک زخم داشتم که دو بار منجمدش کردم. حالا احساس درد زیر شکم دارم. رفتم دکتر گفت باید دوباره منجمدش کنی چون زخمت خیلی وسیع و عمیق است. تست پاپ اسمیر دادم منفی بود. حالا بعضی از دکترها میگن زخمت را جراحی کن اما بعضی میگن ممکنه چسبندگی بگیری. حالا من موندم چکار کنم؟ لازم به ذکره که بچه ندارم و یکسال و نیمه که ازدواج کردم. حالا قصد بارداری دارم.پاسخ دکتر فرزانه جعفری، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
فریز اگر تغییر شکل در دهانه رحم ایجاد کند، ممکن است عبور اسپرم را با مشکل مواجه سازد و یا روند باردار شدن را به تعویق بی اندازد، اما باعث نازایی نمی شود. ‎عمل فریز تنها علامت (ظاهر) زخم را خوب می کند و سلول های سطحی آن را تخریب می کند اما زخم را به طور کامل درمان نمی کند. پزشک تان را هم مدام تغییر ندهید به یک پزشک حاذق و مورد اعتماد مراجعه کنید و تحت نظر ایشان به درمان ادامه بدهید تا داروها و درمان مناسب را برای تان مشخص کنند.

پاسخ دکتر مرضیه بهنام، دکترای زنان و زایمان:
اگر منظور شما روش فریز کردن در درمان زخم دهانه رحم باشد، زمانیکه درمان دارویى در از بین رفتن زخم دهانه رحم کار ساز نشود با فریز کردن سلول هاى غیر طبیعى دهانه رحم تخریب مى شود.
در این روش با استفاده از سرما زخم دهانه رحم فریز مى شود. عمل سرما دادن در طى دو مرحله با فواصل پنج دقیقه ای انجام مى شود.
فریز کردن معمولا زمانى تجویز مى شود که جواب آزمایش پاپ اسمیر مثبت باشد. اگر به موقع به زخم دهانه رحم رسیدگى نشود و ان را درمان نکنید مى تواند به سرطان دهانه رحم منجر شود. پس حتما به توصیه پزشک گوش کنید .فریز یک عمل سر پایى ساده و بدون بو هوشى است که در حدود پانزده دقیقه به طول مى انجامد. بعد از انجام فریز مى توانید به فعالیت هاى عادى بپردازید فقط تا حدودا یک ماه نباید نزدیکى داشته باشید.

چگونه زخم دهانه رحم را فریز میکنند؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها